Je důležité mít g-sync?

Dobrý den, chtěl bych si koupit monitor pro hru CSGO, momentálně mám 75Hz, FPS velké, ale plynulost žádná. Zajímá mě jestli potřebuju Gsync nebo ne, jestli to nějak ovlivní plynulost, rozhoduji mezi https://monitory.heureka.cz/aoc-g2590fx/specifikace/ a https://monitory.heureka.cz/benq-xl2411p/specifikace/

Odpovědi na otázku

Na střílečky je samozřejmě g-sync dobrá věc. Jen nějak v tvém výběru není ani jeden monitor co by g-sync uměl. Jsou tu dvě konkurenční technologie g-sync a free sync. Doporučuji si o tom něco načíst. Na internetu je všude o tom toho napsáno dost. Jinak by bylo take celkem fajn napsat, jakou máš grafickou kartu. Pro plynulost obrazu by ti před výměnou monitoru mohlo stačit zapnou vertikální synchronizaci.

V tom monitoru AOC G2590FX je napsáno, že to má G-Sync compatible. To není G-Sync? Nebo je to něco jineho. Grafickou kartu mám GTX 1050Ti MSI 4GB .

G-Sync compatible je defakto jen jinak pojmenovaný Freesync, kompatibilní s nVidia kartatmi. Pro tebe naprosto dostatečné. Zvlášť v CS ti stačí obyčejný V-Sync, takže tohle bude už jen lepší. Klasický G-Sync má v monitoru speciální procesor, který tu synchronizaci počítá, má to lepší výsledky, ale monitory jsou o dost dražší.

Takže naprosto stačí na kompetetivní hraní ten BenQ, neuvidím rozdíly mezi ostatníma 144Hz monitorama.

Asi bych se vyhnul TN panelu a vzal VA nebo IPS, když už TN, tak aspoň 240 Hz. Zrovna u CS:GO a v jiných kompetitivních hrách ten g-sync moc nevyužiješ, protože budeš nejspíš hrát na takových nastaveních, aby ti to pořád jelo na 144 fps.

Jaký je rozdil mezi IPS a TN? VA monitory nechci, protože to není na kompetetivní hry, protože to dělá motion blur a ghosting.

Rozdil je v obraze. TN je zarukou vyblitehi obrazu, IPS i VA zvladaji obraz, na ktery se da koukat.A oprostete se od pover. 90% monitoru, ktere dnes muzete koupit, je vhodne i na to kompetitivni hrani. Na kompetitivni hrani na spickove urovni to pak bude mozna 2/3 z tech 90%, ale to neni Vas pripad a vhodnost neurcuje pouziti VA nebo IPS.

Takový, že TN panel má hnusný obraz, protože je to 20 let stará technologie, ale vtipně se dnes prodává jako "herní" monitory za několikanásobně předraženou cenu (je to ta nejlevnější, nejstarší a nejhorší technologie aktivních panelů) jedincům se slabším úsudkem a zbytečnými penězi, přestože normálně by to dnes nekoupil vůbec nikdo.

Já všechny hry hraju na low nastavení a na rozlišení 4:3 1024x768, takže hnusný obraz by bylo to poslední, hlavně mě zajíma odezva,frekvence apod. prostě věci, které mi přidají nějaké výhody.

V takovem pripade je s podivem, ze k necemu potrebujete novy monitor. Natoz s Gsync a resite u toho odezvu a frekvenci, ktere Vam za danych okolnosti vubec zadne vyhody neprinesou. :o))))))

Tak to třeba není pravda, takže PRO hráči používají 240HZ 1ms odezvu uplně zbytečně, chcete mi říct?

A jak dlouho uz jste profi hrac?Profi hraci verejne pouzivaji to, za co jim nekdo zaplati. Jinak pouzivaji to, co ma smysl.

Doporučuju se podívat na to video.

Doporucuju, abyste si sam sobe odpovedel na tu otazku z meho predchoziho prispevku. ;o)Ja mam ve veci jasno, protoze jsem par kompetitivnich CSkaru uz potkal IRL. To je vec, ve ktere se lisime (a pak jeste takove drobnosti.. treba znalost technicke stranky veci).

Profi hráč nejsem, ale na kompetetivních hrách mi záleží a vždy chci dosáhnout toho nejlepšího ranku a vím, že 240Hz monitor a 1ms odezva mi k tomu pomůže.

https://www.zive.cz/poradna/je-dulezite-mit-g... tady máte názor od profesionálního hráče her :)

A kdyz uz vsechno vite (realne "kdyz si tohle vsechno myslite"), proc se vubec nejakych volu na neco ptate?Pak jeste takova drobnost: Pletete si pricinu a nasledek.

Protože jsem na ptal na gsync....

Ve tvém případě je gsync naprosto zbytečný. Pokud řešíš zpoždění u kompetetivnich her jako csgo, tak gsync přidá velmi velkou latency neboli zpoždění. Sám mám gsync monitor, ale gsync nepoužívám, protože to zpoždění které to přidá je pro mě, jako kompetetivniho hráče nesnesitelné, všechno je zpomalené atd. V podstatě všechny synchronizace, jak už gsync, tak i vsync přidáji zpoždění.

A to pritom jeste pred par lety to CSGO vsichni(!) hrali na 60Hz monitorech s realne ~20ms GtG (v tom lepsim pripade).

Protože 240 Hz monitory ještě nebyly. Zkuste se osobně zeptat jaký mají hráči názor na 75Hz vs 240, jestli vám nestačí video od Maziho, který tam dost srozumitelně říka, že 240 Hz je uplně jiný svět a je to plynulé. Ne jak na 75 HZ monitoru a jedu 400 FPS a furt se to seká, ano zkoušel jsem i locknout, furt nepomáhá

Co se seká?

Spíš to není vůbec plynulé, mám pocit jako kdybych jel na malé FPSka

"Jedeš" jenom na 75 fpskach. Takže plynulé to moc nebude, ale záleží taky na jaký standard si zvyklý.

Jak museli vsichni ti progameri straslive (nekdo myslim psal "nesnesitelne") trpet, kdyz 1024Hz monitory jeste nebyly.Cele je to o tom, jestli zpivanim Anicky Dajdou v La Scale dojde k jeji premene v respektovanou divu, nebo jestli Pavarotti tak dlouho a dobre zpival, az ho tam zacali zvat.

Prostě tohle Boomeři neumějí pochopit. Buď hraješ hru pro požitek, nebo ji chceš try hardit kompetetivne. V dnešní době se s 60 fps na kompetetivni hraní můžeš rovnou vykvaknout. Pak tu je druhá skupina hráčů (většina tady na foru zive), kteří hry hrají na požitek a jen trash talkují, když se někdo zeptá na něco okolo hraní her kompetetivne.

Tohle neni o boomerech. A mimo absolutni spicku to fakt neni o 240Hz.At tak ci onak je kravovina se ptat na vyber monitoru, pak na TN, pak na gsync a nakonec tahnout XGA rozlisenim. To je o te Anicce a Lucianovi.

Děkuju xD

Pardon, ale to co tu píšete nedává smysl... To je uplně stejné jako, když nebyli dotykové mobily, ale stačilo jim to, ale jakmile se objevily dotykové mobily, tak je všichni kupovali i vy je používate, takže si absolutně protiřečíte... Přesně to je aj s monitorama, proč já bych hrál na 75HZ, když už existují 240??????? Snaď jdu s dobou a nebudu hrát na monitoru, kde je ta plynulost nuluvá, na nic odezva a absolutně nedostačující pro mě...

Děkuji moc.

Já bych Gsync považoval za důležitej, u jakýkoliv her, a samozřejmě u stříleček zvlášť. Jenom pozor na výběr monitoru, Gsycn compatibile zní hezky, ale chce si to vyzkoušet, v podstatě to jsou freesync monitory, ke kterým se nvidia snažila udělat funkční synchronizaci bez tearingu a stutteringu, ale ne všechny monitory to zvládají a někdy je třeba si přizpůsobit frekvenci, u některých modelů třeba obětovat pár Hz a jet na 120Hz a tak podobně.Záruku kvality budeš mít jen s monitory, které jsou na Gsync stavěné.A taky to chce mít výkonnou grafiku, aby si udělal ideálně MINIMÁLNĚ 144FPS ve svých hrách, které hraješ. Nějaké propady pak právě řeší Gsync. Taky nezapomeň povypínat ve všech hrách Vsync, ten se nahodí sám, když ti FPS klesne pod úroveň možností monitorů, typicky pod 40FPS

Když se podíváš, tak NIKDO z pro hráčů nemá zaplej Freesync/G-Sync a všichni prostě hrajou na 300-400 fps.