Je Core i5-11400F vhodný pro mé PC?

Dobrý deň, viete mi prosím niekto poradiť či bude procesor Intel Core i5-11400F dobrý pre môj pc?Moje aktuálne komponenty:Grafická karta: Nvidia Geforce 1050 TiProcesor:Intel i5-4690 3.50GHzZákladná doska: Asus Z97-Pro GamerRamky: 2 hyperX 8 GbZdroj: 700W ZalmanSSD: 250 GbĎakujem za pomoc a prajem pekný deň :)//"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."//

Odpovědi na otázku

Pomoc není žádný titulek dotazu

Nepůjde do MB ...Tzn. kromě procesoru i nový MB + RAM.

Bude dobrý, budeš ho moci využít třeba jako těžítko, aby ti nelítali papíre po stole.Nebo si ho budeš moci přilepit na bednu a vystavovat ho, aby si ho lidé mohli prohlédnout.

nebude. Ked nevymenis graficku kartu, tak ti vsetky hry pojdu uplne rovnako. A konkretne 11400f dnes nieje uplne najlepsi procesor na svete. Nekupoval by som ho.

O grafiku bych se zatím tolik nestaral/nebál, nejdříve spíš desku, jelikož ta jeho ten procesor nepodporuje. A rovnou i RAM, pak řešit grafiku.

a) 11400f je uplne v pohode procesor. V ehrach dava okolo 90% vykonu i5 12400f, coz je velice pozitivne hodnoceny procesor. Je o 1000Kc levnejsi (3 vs 4tis) a i desky na nej jsou levnejsi.b) jednak autor nepise, ze ma pc na hry (mel to napsat). Muze to mit na aplikace, ktere vyuziji vykon GK jen obcas nebo vubec a vicevlaknovy vykon CPu se projevi vyrazne. A i na ty hry to muze dosti pomoct. V nekterych online hrach muze byt procesor bottleneck a delat ruzne trhani obrazu atd.

Nadpis jsi vymyslel sám, nebo to je kolektivní dílo?

Bude výborný, ale nevím kam ho dáš. Do tvé desky určitě ne.

Ten procesor vám nepujde do desky. Musel byste koupit i novou základní desku a paměti RAM. Zároven je ten procesor už starý. Existuje už i i5-12400 a v brzké době se chystá i5-13400, takže pokud potřebujete víc výkonu, tak si ještě počkejte.No a pokud vám jde o výkon ve hrách, tak potřebujete hlavně výkonější grafickou kartu, protože to je to, co vás ve hrách brzdí i se současným procesorem.

Grafika by k i5-4690 mohla byt o neco silnejsi, ale zase ne nejak extremne. Osobne bych to videl na kompletni vymenu. Ono i to SSD je pri dnesni velikosti her dost male. S trochou stesti zustane zdroj a skrin, pokud to vubec stoji za zachovani.

700W zalman nestoji za zachovanie ale za staru backoru :)

Na tuhle grafiku je to zbytečný. Jinými slovy pokud neplánuješ upgrade grafiky, kašli na to.
Každopádně jdi minimálně do i3-12300. Výkonově cca jako můj ryzen 5600X (o malinko horší)

Ten i3-12300 je značně pomalejší než 5600X, v některých hrách člověk ztratí i 25 % fps při použití stejné karty. A kromě toho, ten i3-12300 dost dlouho není dostupný, lepší volba je i5-12400F, mnohem vykonnější, běžně dostupný...

Určitě bude, když kromě něj vyměníš i desku a paměti. A ideálně i zdroj, protože zdroje Zalman jsou na výjimky naprosté šroty.

Pokud nemáš v plánu měnit grafiku tak to bude stačit i i3 jakékoliv.... protože ta 1050Ti má opravdu žalostný výkon

Pokud by nemenil grafiku, nema cenu do toho vrazet zadne penize. Protoze mu to v realu vubec nic neprinese.