Je bezpečné nakupovat přes Mindfactory?

Všiml sem si, že některé položky jsou tam někdy až o tisíc korun levnější, něž zde v Česku. Objednávku bych řešil přes mailboxde.cz. Bohužel musím zaplatit předem, jinak by tím pádem musela platit za objednávku mailboxde. Také jsem zjistil že přes PayPal by bylo možné peníze vrátit pokuď by objednávka nedorazila. Ale i tak si nejsem jistý, nikdy jsem nekupoval takhle z ciziny a ještě přes doručovací firmu.

Odpovědi na otázku

Potřebují odpověď rychle, nechci prošvihnout nabídku RX 5700 XT za 375 eur.

v alze mas za 416, nemusis vymyslat paypaly blbosti, ked sa to pokazi normalne to posles na reklamaciu v CR pripadne do 14dni vratis. A nemusis vediet po nemecky.

Jak to myslíte?

No že bude fajn když to zkusíš a poinformuješ nás, jak to dopadlo Normálně asi lidem nestojí za to, aby u zboží za deset tisíc ušetřili tisícovku nákupem bůhví odkud.

OK, já myslel že mě někdo informuje jestli je to bezpečné ale asi to bude naopak.

Dodám že bych objednal celou sestavu nejen grafiku.

Tak já to tisku. To co se tu říká jsou jenom spekulace. Mindfactory není něakej bazarovej portál kde tě někdo může scamovat. Nic špatnýho jsem o nich neslyšel ba naopak, stejný u mailboxde.cz. Celej počítač mi vyjde o 2500 czk méně než v a lze.

„risknu“ ne tisknu, sry.

Vždycky je to s rizikem. Nevím, co čekáš.

No nevidim nic co by indikovalo že se něco pokazí. Pokuď ano tak se to rád dozvím.

Úplně normální obchod. Navíc z Německa. Takže pokud se ti něco nebude líbit a pošleš to zpátky, tak bude platí i vrácení do 14 dnů bez udání důvodu. Po zkušenostech s Němci jsem nabyl dojmu, že stále platí německá preciznost a pedantství. V tomhle jsou ještě dál než Amazon. Tuhle jsem od jednoho většího obchodu, který má prodej i na eBay, kupoval věci a kromě faktury mi došla i 2x A4 se seznamem práv, na co mám nárok.

Přesně tak, úplně normální obchod. Nechápu proč ostatní říkaj že to je „Bůhví odkud“ jak na něaký ebay či bazar.

I německý eBay je seriózní. Z něho jsem měl tu kompletní fakturu s roční zárukou a dvoustránkovými podmínkami. Normální obchod, co měl kromě webu i pár věcí vystavených na Amazon.de a eBay.de s úplně stejnými podmínkami. Oni to berou pouze jako další prodejní kanál, protože kolikrát člověk něco hledá na eBay, vyskočí jim jejich butik a oni nakonec přejdou přímo na stránky obchodu.

S tím naprosto souhlasím. Jen sem tim chtěl říct, že ti před vámi mluvili o tom obchodu, jako kdybych to kupoval od něakého neznámého prodejce na ebayi. Tím sem neměl žádné hodlání odkazovat na ebay který jste zmínil.

tak kupříkladu bude přinejmenším pruda případná reklamace, protože to budeš muset poslat do Německa, místo toho, abys to třeba tady zavezl přes město na pobočku eshopu...

Ano, s tím počítám.