Je A10-7860K lepší než i5-4590 a má vliv RAM na výkon CPU?

Dobrý den, mám dotaz chtěl bych se zeptat měl jsem cpu Intel core i5 4590 a k tomu 12gb ram 1333mhz. Teď jsem vyměnil CPU na AMD A10 7860k a mám tam 8gb ram 1600mhz. A testbench ukazuje že tohle AMD je horší i když všude na internetu píšou že je lepší. Tak se chci zeptat jestli muzou rámky tolik spomalovat CPU. Děkuji všem za odpověď//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Zajímalo by mě kde píší, že je to AMD lepší než ten Intel, v čem? Možná tak ve spotřebě a výtopnosti... Pokud jste takto "upgradoval" tak honem rychle vrátit intel zpátky, pokud jste se ho ještě nezbavil. A do budoucna když už přecházet od Intelu na AMD, tak jedině na Ryzen nebo Threadripper.

Nie, A10 nie je výkonejšie CPU. CPU si isto nevymenil v tej istej doske, ale zrejme máš nový PC. Kde na nete sa píše, že A10 je lepší? Celá platforma FM2 bola len preto, aby AMD malo APU, lebo do AM3+ APU nešli. Tak AMD malo dajmetomu slušné FX (v tej dobe) a lacnejšie APU na staršie hry, alebo do kanclu. RAM CPU nespomaľujú. Ak nemáš primálo RAM, ale Ty máš v oboch PC akurát veľkosť

Který blb ti poradil tuhle výměnu proboha?

?????1) Není lepší! Tady je porovnání:https://bit.ly/2VcDi9S2) Kde to píšou?Ram mohou zpomalovat CPU, ale to je na jinou debatu. Vy máte nyní řekl bych poměrně výrazně horší procesor, než jste měl předtím.

Videl som web, kde písali, že FX-9590 má viac jadier ako i5 - FX je lepší. FX má vyšši takt ako i5 - FX je lepší. Asi aj u TDP písali to isté . Ten web bol aj na smiech aj na plač.

tak FX-9590 je rozhodně celkově výkonnější než i5.. ale tak do 7. generace.. Na rendery, vizualizace je určitě lepší.. Na hry určitě ne. A letošní šestijádra intelu už těžko překoná i v celkovym výkonu.

To mínus, co jsi dostal, bych chtěl vysvětlit. Jinak FX-9590 mělo ještě jedno prvenství - obří spotřebu a schopnost vypájet napájecí kaskádu z většiny desek. Ale i tuto hozenou rukavici už Intel také zvedl, jeho nové i9-9900K také žere jako kráva...

To je fajn, ale odpovídající základní desky by se daly počítat na prstech jedné ruky, nehledě na nutnost použít skutečný zdroj místo zábavní pyrotechniky a nutnost drahého hi-end chladiče na způsob D15 a skříně s dobrým průtokem vzduchu. Což ve výsledku vyšlo skoro stejně jako obdobná konfigurace s Core i7.

Jak tě proboha napadlo měnit i5-4590 za A10 7860K? Jediné, v čem je opravdu lepší, je fakt, že má silnější integrovanou grafiku:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-HD-4600-Des... Ale procesorová část je ve všech ohledech daleko za i5-4590. Ve výkonu na jádro minimálně o 25%, v celkovém výkonu ještě o víc. Takže pokud jsi to neměnil čistě kvůli integrované grafice, byla to pěkná blbost.

1. AMD není výkonnější viz: https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-A10-7860K-vs-... 2. Ram nemá v dnešní době, tak zásadní vliv. Osobně si myslím, že rozdíl mezi 1333 vs 1600 není poznat.3. Dnes je nejzásadnější problém PC absence SSD disku.