Jde vyměnit výměna GK bez nového procesoru?

Zdravím, už delší dobu přemýšlím o výměně grafické karty, ale nevím jestli musím vyměnit i procesor nebo jiné součástky v PC. Mám obyčejný kancelářský PC, takže ty komponenty co tam jsou nejsou úplně na hraní. Grafická karta, která v PC je podporuje jenom dx10.1 ale já bych potřeboval aspoň GK která podporuje dx11. Našel jsem si docela levnou GK ale nevím jestli si nemám ještě k tomu koupit něco aby se PC třeba nepřehřál nebo něco podobného. Předem všem děkuji za všechny odpovědi a byl bych rád kdyby jste mi poradili co nejrychleji.PS: omlouvám se jestli říkám kraviny s tím přehřáním ale tomuhle opravdu moc nerozumím

Odpovědi na otázku

Zkus sdělit hw sestavu včetně verze BIOSu, přesný typ zdroje a verzi OS.

a kde všechny tyhle informace prosím najdu?

Svěř upgrade PC odborníkovi.

Já bych rád, ale na to bych potřeboval víc peněz než momentálně mám.takže si to chci vyměnit sám, ale akorát nevím jestli potřebuju i nový procesor atd.

https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.htmlpak nejaka sisofts andra, aida 64, ty ti sdeli i ostatni komponentytakto zistis co mas zac a dej vedetBud screny nebo nam sem napis presne ozanaceni cpu, zakladni desky a kolik mas ram. Pro info uved i stavajici gpu. Pokud to neni totalni vykopavka, tak gpu nejak projde, max ji bude cpu brzdit v rozletu.

Označení CPU: Sandy Bridge-DT (tady máte radši taky screen): https://ctrlv.cz/dlcXZákladní deska (tady jsem nevěděl co chete vědět, tak jsem vám to vyscreenoval): https://ctrlv.cz/SntrRAM(tady jsem taky nevěděl tak to máte zase tady. PS: doufám že je to to co potřebujete: https://ctrlv.cz/xCGBBIOS(a tady zase): https://ctrlv.cz/JZYV tady je doufám všechno co potřebujete vědět

V tomto případě bys toho musel vyměnit tolik, že to nemá vůbec smysl řešit.

Mně to vychází na:460 Kč Core i3-2100 (předinstalovaný Al box na to stačí)450 Kč +4 GB DDR3 (mnou odkazovaný prodejce jich má hromadu z upgradů v korporátu, možná bude mít identický modul)4000 Kč GTX 1050 2 GB (s tou cenou jim opravdu jebe)https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1050-rog...

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php netusim kam te tohle cpu posune, rikam nehrajiOsobne bych hledel podle desky co nezname sehnat lepsi cpu, pokud projde.S ohledem na kolik vyjde zakladni nova sestava, bych hledel sehnat vykonnejsi cpu.Honzo nakolik vyjde nejaka i5, pripadne neco blizici se benchmarkem 5k?Za asi jetou ram je 450 pekna cena. Ram zas tak moc neodchazi, ja taky prodal funkcni.

Jednou jsem koupil v bazaru i5-2400S nebo 2400T za 800 Kč (fakt si nepamatuji, každý počítač, co jsem kdy skládal). i5-2500 za 1500 je zbytečně drahá a oproti i3-2100 nepřinese takový nárůst komfortu jako SSD nebo více RAM.

Je to ThinkCentre M71?Je tam standardní základní deska, Celeron vyměň za Core i3https://aukro.cz/procesor-intel%C2%AE-core... Dej sem spíše snímek z HWInfo64:https://www.hwinfo.com/download.phpPokud máš 4 GB RAM, dokup další modul, tento člověk na Bazoši je seriózní (vím o čem mluvím, sám jsem od něj kupoval a má i nějaká SSD):https://pc.bazos.cz/inzerat/84830451/RAM-DDR3... Grafickou kartu kupuj zásadně s přídavným napájením, protože slot ji neuživí (seženeš pravděpodobně GTX 1050 nebo 1050 Ti).

Ac leta nehraji https://www.cpubenchmark.net/cpu.php tak tohle ma dneska problem honit win, tj. uplne plynule to asi neni. LGA1155 coz znamena jete cpu, nove jiz nejsou.Jedinej problem je ze neni poznat o jakou jde zakladni desku. Coz neni tva vina, neznas to.Takze otevri case a poradne se podivej nebo ji vyfot tak at zjistime konkretni model. I chypset by napovedel, ale desek s nim bylo vice a muzes se spalit.Takto zjistime jake cpu, tam jdou.Pokud by jsi nemel to co mas a nakonec sel do noveho, tak asi ryzen nebo i?-8???, ale desky jsou do 3k a udajne intel neplanuje vydat dalsi cpu.V tvem pripade bych jeste resil otazku update biosu, je mozne ze stavajici verze cpu nevezme. Coz mas u vyrobce uvedeno u kazdeho kompatibilniho cpu.Pak bych v dnesni dobe na hry chtel aspon 8gb ram. 4gb jsou zaklad, kterej projde pokud to hlidas, ale pokud hrajes, tak to neovlivnis.

Podle kódu BIOSu je to Lenovo, mají velmi dobrou podporu včetně záplat na bugy v MEI (kéž by se tohle dalo říct o Asusu). teď záleží, jak bude technicky zdatný si s tím poradit.

Ja ten kod skousel, ale nebyl jsem si jistej. Hlavne mne zarazila stanka ami biosu hned nahore.Pokud mu to vezme lepsi cpu a nebude muset kupovat cele stroj, tak bych se insvestici okolo 1k nebranil, pokud by se naslo lepsi cpu, tak bych ho zvazil Intel® Core i3-2100 Processor (3.1 GHz, 3MB Cache) Intel® Core i3-2120 Processor (3.3 GHz, 3MB Cache) Intel® Core i3-2100T Processor (2.5 GHz, 3MB Cache) Intel® Core i5-2500S Processor (2.7 GHz, 6MB Cache) Intel® Core i5-2400S Processor (2.5 GHz, 6MB Cache) Intel® Core i5-2500T Processor (2.3GHz, 6MB Cache) Intel® Core i5-2400 Processor (3.1 GHz, 6MB Cache) Intel® Core i5-2300 Processor (2.8GHz, 6MB Cache) Intel® Core i5-2390T Processor (2.7GHz, 3MB Cache) Intel® Core i5-2500 Processor (3.3 GHz, 6MB Cache) Intel® Core i3-2100 Processor (3.1 GHz, 6MB Cache) Intel® Core i7-2600 Processor (3.4 GHz, 8MB Cache) Intel® Core i7-2600S Processor (2.8 GHz, 8MB Cache) Intel® Pentium Processor G850 (2.9 GHz, 3MB Cache) Intel® Pentium Processor G840 (2.8 GHz, 3MB Cache) Intel® Pentium Processor G620 (2.6 GHz, 3MB Cache) Intel® Pentium Processor G620T (2.2 GHz, 3MB Cache)Dobre for je ze jeho cpu na tom seznamu ani neni a priznam se ze se mne nechce dolovat google. Je klidne mozne ze tech cpu jede vice a tohle je jen seznam od lenova co tam davalo.Otazka je co za i5 budou chtit, ale mam podezreni ze, to bude chtit asi i stesti v aukci. Aukro je mala voda. Chce to pres nemeckou ebay, kde slo filtrovani na evropu, aby neplatil dph.https://www.ebay.com/sch/i.html uplne tam sviti united kingdom, realne bych cekal cenu okolo 1k.https://www.ebay.com/itm/Intel-Core-i5-2500-SR...

Tady máte fotku toho co mám v PC, doufám že vám to pomůže https://ctrlv.cz/vjMI

Sandy Bridge mají stejné mikrokódy, tam problém s kompatibilitou nebude, spíše bych se bál chladiče, protože může být přišroubovaný k bedně a pokud bude jen s hliníkovým středem, tak i5 s TDP 95 w nemusí uchladit.

omlouvám se za nadpis, ale chtěl jsem to napsat jinak a zapomněl jsem opravit to co jsem tam nechtěl

Málo RAM, slabý CPU. Ak tam dáš i5-2500 a navýšiš RAM na 8 GB, môžeš mať aj GTX 1060. BTW, akú GK mmt chceš?

Tak chtěl bych takovou GK která rozjede novější hry, ale abych nemusel k tomu kupovat další věci

V jine casti mas odkazy na ebay, kde maj za cca 1k i5-2500 . Chybu neudelas. Jak pise lubo, tak i honza, nakonec i ja, stavajici cpu je nanic.

Pripadne napis nejake rozpocet, at je se od ceho odrazit. S i5-2500 bych nevahal, ma 3x vetsi vykon nez stavajici cpu.

tak doufal jsem, že seženu GK do 1300,-KČ

Muj otevreny nazor je ze bych stavajici cpu nechtel ani na kancl, sam jedu na cpu o 2 nasobnem vykonu a pod linuxem, kde by mne to nevadilo. Dnesni win jsou celkem zrave a to cpu co maj je celkem na nic. Hlavne ty hrajes.GPU je dost, otazka je co za 1300 vybrat. Nova gpu v teto cenne je nahrada za chciplou v kancl pc, herni to neni ani nahodou.

Leda třeba bazarovou GTX 750 (Ti). Ale bez výměny toho slaboučkého CPU to nemá moc smysl.

tak kdyby to vyšlo třeba na 1500,-KČ všechno co bych potřeboval na to abych mohl hrát trošku novější hry tak by to bylo super ale pochybuji, že mě to vinde pod 2K

Kolik ti je? Pokud muzes jit na brigadu tak bez. ja jsu jidinacek a mel jsem vse, ale i tak jsem jiz na stredni cele leto a mimo ne o vykendech vozil lidi lodi na punkevnich jeskynich a predtim jsem slapal jako pruvodce na jine jeskyni.Pokud nejsi v nejake totalni dire, tak neco splasis, i nejake lidl/albert a pak si to koupis. Bez lovu to proste nejde.

je mi 16. a teď brigádu nemám až o prázdninách mám domluvenou. Teď mám hodně školy brigádu bych nedával

Vzdit ti staci snad 2-3 dny na to aby jsi mnel jak na cpu, ram a chlazeni i s tou gpu. Pokud pridas co mas.

tj dohromady tak 3,5k

S ohledem na tu fotku desky bych jeste resil chladic cpu, pokud by jsi sel do i5https://www.czc.cz/arctic-cooling-alpine-11-... https://www.czc.cz/arctic-freezer-11-lp/8655... to pokud jde o tenci casepokud nejake normalni tak https://www.czc.cz/thermaltake-contac-16/212... Z druhe ruky podobne nebudou drahe a arctic na to nedava vetraky s kluznym loziskem.Pak pocitej s tim ze samotne chlazeni vevnitr nic neresi a chce to aspon jeden vetrak vzadu mimo zdroj. Jinak je to jako toaster.

Alpine je horší než ten původní chladič od Lenova, ale ten Freezer LP 11 by mohl být optimální. Tam je jedinej průser, pokud bude šroubování chladiče k bedně a ne k desce. Buď se to dělalo tak, že byla na zadní straně desky nalepená ohrádka s matkami nebo byly nalisované závity přímo do kejsu.

takže mám koupit větráček co mi tady krtek hodil a k tomu i5?

ale pořád nevím jakou GK k tomu mám koupit

Nejdříve zjisti, jestli je chladič přimontovaný k bedně nebo k základní desce. I ten kus hliníku ti uchladí Core i5. Jak výkonný je tam vlastně zdroj?

Jakube neboj se toho, poradne se podivej, tj shod i bocnice.Ja jsu stara skola co si tohle hleda sama a pokud na to pujdes v klidu, tak to das. Mas cas.Chladič ber jetej, ten nejlevnejsi neni fakt nic extra, byl to jen nastrel, pro tvoji predstavu.S GPU ti neporadim, ale s ohledem na stale rostouci naroky her bych volil neco slusnejsiho, at za rok treba kvuli 500kc neresis dalsi gpu.Z novych se bych zvazoval https://www.tsbohemia.cz/komponenty-graficke-karty... Hlavně si dej pozor na to aby se tam pripadne desli gpu vubec vlezla. To same plati pro chladič. Na uchyceni chladice na desku si na netu najdi normalni desku pro lga1155 a podivej se.Pak taky

Honzo, v PC mám dva chladiče jeden vzadu přidělaný k bedně a druhý k základní desce. A fakt nevím jak zjistím jaký je ten zdroj nevím kde ho najít asi jsem slepej

Ten chladič, co je na této fotce:https://ctrlv.cz/vjMITzn. vypnout počítač ze zásuvky, odpojit všechny kabely ze základní desky, vyšroubovat základní desku. Chladič z procesoru nesundávej, protože bys ho musel přepastovat.Na počítačovém zdroji by měl být z boku štítek.

Je to takova plechova kostka, z ktere vedou gagle na zakladni desku a k hdd. Hlavne je do nej strcen privodni kabel 220v.Proste vyfot jeho stitek, kde je model a pripadne i parametry.Podle mne ten zdroj bude nad cpu, dneska je mozne ze je i vespod case, ale to nebude tvuj pripad.

Takže jestli to dobře chápu, tak mám rozšroubovat celý PC jen kvůli jednomu štítku?nejde to zjistit jinak?

Ano defakto to jinak nejde. Dejme tomu, ze to se slabim zdrojem nepojede nebo bude padat pri zatezi. Ale hlavni problem je ze podobna kombinace zdroj a pripadne i dalsi veci posle do lovist. Muzes zrusit komplet vsechno.Holt cpu neco zere, deska taky, pak ta gpu. je to jak o celkovem vykonu zdroje a pak o tom aby mne patricne dymenzovane napajeci vetve.Pofyderni zdroje, treba eurocase se nehodi do hernich masin. Da se rici ze projdou v nejak kancl pc, ktere se vetsinu casu defakto flaka. Pod zatezi je to jina, tyhle zdroje chcipou a klidne sebou vezmou dalsi veci.Dejme tomu ze rozumna volba jsou porad zdroje seasonic, ty vydrzi leta a mas dobrou sanci, ze to neshorice cele diky funlkcnim ochranam.

Pokud neni, tak budes muset sam. Pokud nemas nejakeho sikovnejsiho kamase co ti s tim bodne. Zadara ti nikdo nebude resit zdroj, pripadnou vymenu chladice a ani tu gpu. Vsechno sice najdes na netu, ale samo se to neudela. Ony ty skusenosti museli nejak ziskat a kolikrat to stalo nejake to usili a to ze to delaj.

Jakube ty se na sestavovaní pc vykašly :D