» Poradna » Mobily

Jde v mobilu přetaktovat CPU ?

Ahoj, už delší dobu hledám na internetu a lámu si hlavu s tím, jestli jde přetaktovat procesor v mobilu. Mám mobil Samsung Galaxy J5 (2016) který má procesor 4x 1,2 Ghz, což není vůbec rychlý procesor a u některých her prostě nestíha. Chtěl bych se teda zeptat zda je možné nějak ten procesor zrychlit popřípadě jak? Předem vám děkuji za normální odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Ano, jde, ale je to k ničemu. 1) Jde to za předpokladu, že budeš mít provedený root a flashnutý upravený kernel (jádro systému), kde bude taktování odemknuté2) je to k ničemu, protože kromě výrazně zvýšené spotřeby se bude procesor mnohem rychleji zahřívat, takže možná prvních 20 sekund to pojede vyšším výkonem, než standardně, ale pak se přehřeje a ochrana začne vkládat prázdné cykly (vlastně podtaktovávat), aby se procesor nepoškodil. S taktováním CPU a GPU v mobilech se zabývali lidé tak 3 roky zpět. Dnes už to snad nikdo nedělá, viz. výše :)

Mobil je na volání a SMSky. Hry na mobilu jen a odreagování, na paření je stolní počítač, případně ve spíše výjimečných případech notebook.

Boze, to jsou ale debilni kecy. Mozna tvoje Nokia 3310 je na smsky, ale urcite ne moderni PDA, kde telefonovani je jen jedna z funkci, a ne ta nejdulezitejsi.

Píšu "Hry na mobilu jen a odreagování, na paření je stolní počítač", nezatracuju mobil (PDA) i na jiné funkce, než ty telefonické. Ale ty jsou právě prvotní, proto se tomu taky říká "telefon". PDA byly vyloženě kapesní "počítače". Ani na ty hry mobil nezatracuju, na nějaké to odreagování se třeba v autobuse, ale všeho s rozumem. Taky si na něm občas něco "zahraju". Ale na "zapařování" stolní počítač.

Ale tohle je kapesní počítač, to že to většina tupé populace nechápe je jiná věc.

Nikoli milý zlatý. PDA je tohle:https://en.wikipedia.org/wiki/Personal_digital_ass... Všimni si, je tam "also known as a handheld PC". Mobilní telefon je mobilní telefon. Že to má funkce navíc je jiná věc, ty funkce se hodí. Ale stále to je MOBILNÍ TELEFON.

No prostě není. A můžeš třeba dupat nožičkama nebo tak něco, ale nic na tom nezměníš.

Ztrapňuj se dál, začínáš mě svou hloupostí bavit.

Až budeš mít IQ aspoň polovinu hodnoty mého, pak se mnou můžeš diskutovat. Do té doby dělej radši něco co zvládneš.

To by musel být jednobuněčný organizmus...

Já mu věřím. Jestli má IQ cca 85, pak polovina je něco přes čtyřicet. A s lidma co mají méně opravdu moc nepokecáš.PrasatkoPee

No skoro ses trefil, musel by mít zhruba 80.

Nevadí, že ho mám krátkýho, hlavně že ho mám tenkýho )PrasatkoPee

No zatím zřejmě je.

Protože jsem ke slaboduchým vlídný a shovívaný, tak budu i k tobě. A protože mám vánoční náladu, tak tě jmenuji mou osobní opičkou. Tak zatím opičko čekej tiše v koutě na můj další povel. Zatím reaguješ správně, tak si to nepokaž.

Až tomu výrobce začne říkat "PDA s GSM modulem", pak uznám že je to skutečný kapesní počítač pro tento účel tak navržený. A pokud budou i modely BEZ toho GSM modulu, bude to neoddiskutovatelný fakt. Zatím je to stále mobilní telefon s mnoha "přídavnými" funkcemi. Za nástupce PDA bych považoval spíš tablet (zvlášť menší modely), než mobilní telefon.

Dovoluji si doplnit, že například Motorola vyrábí mobile PC. Vypadá to jak přeroslej mobil a v některých kofiguracích má čtečku čárového kódu, nebo irq kódu. Jo a taky se tím dá volat. Nicméně, hlavní vlastnosti jsou odolnost proti pádu a zpracování čárového kódu.PrasatkoPee

Přesně tak. Kapesní počítač je úplně jinde a možnosti GSM modulů jsou tam tak nějak navíc. Tohle co má téměř každý v kapse je prostě stále mobilní telefon s mnoha funkcemi navíc. Ale naopak prvotní funkce jsou ty GSM. Ale frikulíni prostě chtějí "mobil, ale aby to umělo to..to...to" a volání...? Na co? Výdrž baterky?Je na to jeden vtip. "Svůj mobil mám na nabíječce tak často, že mám v podstatě opět pevnou linku" . Prostě hlavně že to má milion funkcí, jde na tom pařit hry atd. atd., teda ne že by se to nehodilo, ale tak snad tak nějak s rozumem...oželím ultrasuper "milion" jádrový CPU, pokud to vydrží rozumně dlouho bez nabíjení, a tak dál...

Jak píšeš, to prolínání se je super. V čem je vidět například podstatný rozdíl je baterie. Ta se v případě mobilních telefonů integruje do těla tak, aby nezabírala mnoho místa. V případě právě mobile PC dodávala Motorola baterii, která objem přístroje zdvojnásobila. Tedy, rozdíl není ani tak ve funkcích, jako v primárním určení a podřízení tomuto určení (například volba mezi kvalitním dotykovým displejem a velmi odolným dotykovým displejem).PrasatkoPee

Ono je to s PDA, komunikatory a smartphone docela slozite - puvodne byly PDA pouze pro organizovani casu - jednalo se o zarizeni s dotykovym displejem s primarnim cilem organizovani casu (tyto zarizeni jsem pouzival od dob palmos, nasledne komunikatory s windows mobile 2003 az po windows mobile 6.1). Pozdeji se pridavaly dalsi a dalsi funkce a z techto zarizeni se staly komunikatory... Po nejake dobe se na trhu zacala objevovat i zarizeni, ktera tvarem pripominala obycejne telefony (klasicka ciselna klavesnice, nedotykovy displej). Narozdil od obycejnych telefonu mela tato zarizeni navic i operacni system - odtud pojem smartphone... Nekdy v roce 2002? tu tedy byly dva typy zarizeni - komunikatory (PDA s dotykovou obrazovkou, gsm modulem, operacnim systemem a treba i qwerty klavesnici - napr. Qtek 9090) a smartphony (PDA bez dotykove obrazovky s klasickou ciselnou klavesnici, pripadne qwerty a s operacnim systemem - napr. nokie se symbianem). Tato zarizeni dale a dale integrovala dalsi funkce (GPS, lepsi fotaky, wifi, bluetooth...) Po te co prisel iphone se zacal pojem smartphone pouzivat pro vsechny zarizeni s operacnim systemem... Samotne PDA se uz nevyrabi, protoze je zastarale a jeho ukol prevzaly dnesni smartphony (tak jako prevzaly ukoly mp3 prehravacu, beznych mobilnich telefonu, levnych kompaktnich fotaku, video prehravacu, internetovych kavaren...).

Ale jo, tohle se dá v pohodě pochopit. On vývoj k tomu směřoval a směřuje, k nějakému mnohoúčelovému zařízení jako "trikordér" ze Star Treku (asi nepřesné přirovnání, trikordér je tam spíš vědecký analyzační přístroj). Ale kdo ví co všechno ty "chytré krabičky" ještě budou v budoucnu umět. Ale v Star Treku a jiných sci-fi mají všechny přístroje své místo, své použití. Mobilní telefon sice:-nahradí foťák, ale jen do jisté míry. Na vážnější focení lepší kompakt nebo zrcadlovku-lecos jde na něm udělat, ale na "náročnější" práci už raději i ten tablet, lépe notebook. Nebo ten "tableto-notebook".-jdou na něm hrát hry, ale na "vážnější" hraní už raději ten notebook, nebo lépe stolní PC.atd. atd.Prostě frikulíni po mobilu chtějí zázraky. Stále je to prostě mobilní telefon, který disponuje mnoha dalšími funkcemi, které jsou užitečné, ale člověk musí stále mít na paměti co že to za krabičku má v ruce a jaké jsou její reálné možnosti ať má CPU a paměť jakou chce. Chce to trochu zdravého rozumu...holt marketing je mocný...

u mne telefon nahradil PDA se vším všudy + jako bonus se z toho dá občas zavolat nebo poslat SMS. Díkybohu i na Google Play jde pořád sehnat dost aplikací, co nepotřebují být pořád online, takže to co jsem míval na Palmu mám dneska na chytrém telefonu. A jediné hry, co na tom občas hraju jsou spíš na úrovni Color Linez nebo Solitaire

Na tema historie, soucasnost a budoucnost kapesnich pocitacu a komunikatoru jsem psal nekdy v roce 2005 nebo 2006 praci (bohuzel ji nemuzu po stehovani najit), takze jsem chtel trosku prispet svymi poznatky. Jinak s tvymi argumenty naprosto souhlasim - je to jako s multifunkcnimi klestemi od victorinox nebo leathermana - mas mnoho nastroju pohromade (kleste, pilku, nuz, sroubovaky, pilnik...) a v nouzi ti celkem dobre poslouzi, ale nikdy bych s nimi nedelal skutecnou celodenni praci protoze proste nedokazi nahradit kvalitni jednoucelove naradi. Tak asi stejne je to i se smartphony...

No nemáš pravdu, ale přesvědčovat tě nebudu, opravdu nebudu plýtvat energii na blbosti.

frikulín...

No jasně

pamatuju, že k Handspring Visor existoval springboard modul s GSM. Pak s tím dokonce snad i šlo telefonovat a smskovat. Ale nějak jsem neměl tu čest Ale tyhle stroje už většina dnešní generace ani nezná

Tvoje kecy jsou debilní. Telefon se jmenuje telefon kvůli telefonování. Doplň si vzdělání a zjisti si, co je to PDA.

Pokud jsi chtěl výkonný mobil na hry, měl jsi do toho dát patřičné finance a neřešit kraviny s přetaktováním. To pak dopadá stejně jako když někdo s notebookem za 10 000 brečí, že mu na tom nejde GTA V.Telefon na přetaktování není stavěný - i bez něj se při dlouhodobé zátěži často dost zahřívá, tak si představ, jak by to asi dopadlo po přetaktování.

Je mi 15. Dostal jsem ho na Vánoce nekoupil jsem si ho sám

Tak máš smůlu, buď se s tím smiř a hraj věci přiměřené výkonu tvého telefonu, nebo si našetři na lepší. Pochybuju, že by tě potěšilo, kdyby to po přetaktování (kdyby to teoreticky šlo) měsíc jelo a pak shořelo... A na reklamaci by ti ukázali prostředníček, že máš smůlu, že sis to zavinil sám.

Procesor v telefonu jde přetaktovat, ale nikoliv běžnou cestou. Tento problém se řešil už pár roků zpět, ale za sebe a zkušeností z práce ti řeknu, že to nemá absolutně žádný přínos. Každý telefon je svoji konstrukcí uzpůsoben tak, aby vydržel v takové konfiguraci, v jaké se nachází. Navíc je v tomto stavu i odzkoušený a odladěný. Pakliže jej přetaktuješ, není zaručena 100% spolehlivost, telefon bude mít větší spotřebu a tím pádem vydrží na baterku mnohem kratší dobu. Další věcí je vyšší zahřívání celého telefonu což zkracuje životnost ostatních komponent, zejména vyšším zahříváním trpí i baterka. Navíc, procesory v telefonu neobsahují chladič a mají ochranné funkce - ty ten procesor přetaktuješ, on se začne přehřívat a aby se nepoškodil, tak svůj takt sníží. Takže ve výsledku na tom můžeš být hůře, než v defaultním nastavení.

Procesor v telefonu lze přetaktovat, ale proč by s to dělal? Ten telefon má základní CPU a ještě horší GPU. Ten telefon není na náročnější hry stavěný. Jak už bylo řečeno přede mnou, rozdíl by jsi moc nepoznal a akorát by šla dolů baterka.

ty máš pomalý procesor!!!!!!!!!👺👺😬😬😡😡měj rychlé procesory 😬 dávej si bacha na pomalé procesory!!!!!!!!!na procesory si dávej velký pozor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!