» Poradna » Ostatní

Jde nějak hacknout RIPE?

Jde nějak hacknout RIPE?  četl jsem, že ISP komunikují s RIPE a zadávají do ní údaje o svých klientech pomocí e-mailu, tak mě napadlo, co kdyby někdo zfalšoval email, kdy by jako odesílatel se tvářil ta dotyčná osoba z ISP co registruje u RIPE a požádal tak o změnu údajů u RIPE za nějaké jiné, mohlo by to projít? Nebo ještě nějaká jiná cesta, jak to změnit?

Odpovědi na otázku

e-mailom... no iste :)) radsej menej citaj bulvar :))

V jedné knize z CPRESSu píšou, že komunikuje se s RIPE zásadně emailem

no yo... tak to teda potom bude tak :) a nevysli v tej knihe aj kompletne zdrojaky k windows XP? :))

Nevím, jak komunikují s RIPE, ale např. s CZ NIC komunikují opravdu mailem. Požadavky zasílají mailem v XML formátu dle specifikace NICu a maily jsou samozřejmě elektronicky podepsané. A ty maily samozřejmě generují a zpracovávají počítače, lidi na to nešáhnou. Tak nevím, proč to některým přispěvatelům výše příjde jako nesmysl.

17.5.5 Komunikace s RIPES RIPE komunikujeme zásadně mailem. Své požadavky odesíláme na příslušné mailové adresy do RIPE.Na počátku subjectu odpovědi RIPE vrací identifikaci požadavku ve tvaru NCC#číslo (např.NCC#1234567). Toto číslo pak opakuje ve všech dalších odpovědích na tento požadavek. Pomocí tétoidentifikace lze pak i požadavek reklamovat u personálu RIPE. Při reklamaci opět tuto identifikaci uvádímev předmětu reklamačního mailu.Více odpovědí je běžných zejména v případě, kdy požadavek nejprve kontroluje robot a pak vyřizujepersonál RIPE. V takovém případě pak dostaneme první odpověV od robota a následnou od personálu.

Typhlosione čili Mirku,Ty máš ale problémy. Raději sháněj tu hru s radarem,než rady jak hackovat.

hlavne dobre vediet ze mas mobil s (LCD 65tisic barev, foto, 10 MB), fakt usefull info

Žije jen pro imoč, tak mu to neberte..

pro tu možná taky, ale chtěl sem napsat imič

čo je moč, to je moč

Moč asi vyrobit umí,ale kloudný dotaz už snad ani nezvládne.