» Poradna » Web a internet

Jde HTML S CSS

Ahoj, mám dotaz, rád bych si na web nahrál nějakou šablonu, ale vždy je u ní soubor HTML a CSS, a když použiju pouze soubor HTML je to úplně hrozné, používám PSPad. TAK SE TEDY PTÁM, JAK DÁT HTML DOHROMADY S CSS V PSPadu, DĚKUJI ZA ODPOVĚD.

Odpovědi na otázku

Je potřeba mít v HTML odkaz na to CSS.<link href="/style.css" rel="stylesheet" type="text/css"/>umístit nejlépe do <head> a /style.css nahradit názvem toho svého css souboru

Sice můžeš obsah css zkopírovt do hlavičky html mezi tagy: <style type="text/css"> a </style>, ale nedělá se to.Nahraj na server oba soubory, co ti brání? CSS soubor.css si připojíš v hlavičce html pomocí: <link rel="stylesheet" type="text/css" href="soubor.css"> Výhoda je, že jeden css můžeš připojit do víc/všech html souborů, tak šetříš místo, čas a nervy, změna v css stylu se projeví ve všech html stejně.

PS: část tagu připojení css otazník a číslo tam nepatří, jen znaky "> (zdejší systém je někdy vtipálek).