Jde hacknout Novell?

Zdravím, zajímalo by mě, jestli se dá nějak přihlásit za admina ve školní síti Novell bez znalosti hesla. Nebo jestli si třeba můžu přidat vlastního admina....ve Widlích XP tahle možnost je přes příkazový řádek, je to strašně špatně zabezpečený. Jenže Novell je něco jinýho a moc se v tom nevyznám. Nechci návod, jen bych rád věděl, jestli ta možnost vůbec je. Keylogger si bohužel nemůžu nainstalovat, je to všechno zakázaný.Děkuji

Odpovědi na otázku

Ne

Víš to určitě? Do mně zase pořád kámoš z průmky cpal, že se tam nějak dostal, tak teď nevím

Ano.Klient předává jméno/heslo na server v jednom ze 4 režimů :1) nekryptované vždy2) nekryptované, na požádání kryptované3) kryptované, na nepožádání kryptované4) kryptované vždyPokud je admin mamlas a používá některý z prvních 3 režimů, pak se dá rozjet "fake server", který nabízí přihlašování. Protože nedělá nic jiného, může se stát, že ho některá stanice požádá o přihlášení. On pak tyto informace podá správnému serveru a výsledek vrátí žadateli. A samozřejmě si poznamená jméno/heslo ...A když se v té době přihlásil admin, máš jeho heslo.Akorát se to dá dost snadno detekovat a je malá pravděpodobnost, že to oprabdu projde.

Tohle bude tezko realizovatelne na skolni siti, kde tazatel nema pravo nic instalovat...

To se neinstaluje, to se jenom spouští ...

Mám pocit že jsi Novell viděl z rychlíku dle toho co uvádíš za bludy!!!!

Já mám v Linuxu akcelerovanej desktop a vy ve Windowsech ne. Já v linuxu nemám viry, rootkity a ostatní bordel, kdežto vy ve Windowsech furt. Mě nehrozí, že mi spadne počítač, kdežto vám vjednomkuse. Já si můžu nastavit všechny barvičky v KDE, protože KDE rulezzz a ve windowsech je to natvrdo šedé. Já mám zadarmo v Linuxu defaultně předinstalované už i aplikace iptables, xmms a mozilla. Linux má OBROVSKY VELKÝ UPTIME, daleko větší než ty vaše posraný náhražky operačního systému. Vy musíte složitě klikat, jenže já, fiškus, si napíšu do commandlajny jen if [ -f ~/.bashrc ]; then . ~/.bashrc; fi. Kdybyste nebyli vymaštění imbecilové tak byste už dávno nádherný kvalitní operační systém Linux používali jako každý normální člověk !!! Jste jen tupci a hovada jdoucí s davem. LINUX RULEZZZZZZ!!!!!!! Beztak je máte ukradený vy socky s nagelovanejma vlasama. Je mi z vás na blití.

typuji to tak na dva jointy a v krvi 1,68, už aby tě mamka vzala rákoskou a zkontrolovala, jestli máš udělané úkoly

To je zvlastni, jaky paka zijou ve Zline

Ve Zlíně? Fajn, já ho půjdu seřezat, provokatéra

Ve Zlíně? Fajn, já ho půjdu seřezat, provokatéraP.S. Žít ve Zlíně není pro paka podmínka nutná natož postačující

Mě je zase na blití z tebe...

Do nezabezpecenych Windows XP se dostanes. Do standardne zabezpecenych Windows XP se pres prikazovy radek z venku nedostanes.Novell ma zabezpeceni velmi dobre a pokud neni administrator uplne pako a nedal uzivateli supervisor nejake heslo typu: "heslo", mas smulu.

Na "starem" novellu (ale primo na konzoli) slo udelat - zmacknout 4kombinaci klaves (Ctrl+Alt+Esc+ted si nevzpomenu) a pak zadat debug mode..? a daly se vyblokovat hesla (tzn. slo se pak prihlasit pod jakymkoliv uzivatelem) a nechtelo to zadne heslo.Osobne odzkouseno, ale uz je to davno. Novell 3??

A myslis, ze se ve skolni siti dostane fyzicky k serveru?

Jestli se k nemu dostane, to uz je druha vec (a pochybuji, ze by byla odemknuta konzola na serveru).Pochybuji i, ze tam budou mit nejaku tu starou verzi.Ale takhle to slo, bez te znalosti hesla (na coz se ptal).