» Poradna » Mobily

JBL

Čus, měl bych dotaz. Má cenu se vůbec pouštět do JBL? Pokud ano, tak bych potřeboval poradit nějakou soustavu 3 reproduktorů, basák a 2 zvkové přibližně do 15 tisíc. Myslím reproduktor něco jako Arena 55IW. Ještě by se hodil nějaký zesilovač nebo tak něco. Dík

Odpovědi na otázku

Zacni zesakem, kup klvalitni stereo. ale 15tis je malo. Ja jen receiver denon ,amam za 15, pak JBL rehgalovky za 18, a po roce zbylo na centr, a Sub. A ted se chystam na zadni bedny. takze uz to kupuju 3 roky... Urco je lepsi zainvestovat vice a postupne... nez kupit sunty

No prvne si ujasni k cemu budes sestavu vyuzivat, jestli pouze na hudbu (stereo), nebo i k TV (vicekanalovy zvuk)? Od toho se lze nejak odpichnout a zacit stavet, jak bylo zmineno muzes postupne... Ja uz taky 2 nebo 3 rok stavim, a stale mi tam strasi zadni a centr repro z prvni Genius HF 5.1 sady... mozna tim ze to funguje tak neni duvod to menit, ale alespon centr ktery mam na ocich bych chtel tento rok poresit 😀

Da sa aj k TV obycajne stereo, pripadne 2.1, ktore moze vo vysledku zahrat lepsie ako 5.1 :D hlavne ked v pripade 5.1 by malo ist o priestorovy zvuk, ale na to potrebujete aj nahravku (film), ktora takyto zvuk podporuje, ze mate 5.1, ktore vam hraju pri filme, kde je len 2.0/2.1 zvuk je kvantita nad kvalitu... a malo kto si pri "nakupe" filmu vsima taketo veci ja osobne pouzivam na hudbu a filmy harman kardon hk3270 + canton le170.... otec denon (nejaka starsia 7xx seria tusim ) a canton vento 896dc + canton subwoofer (netusim model)

No vzhledem k tomu ze na normalni TV vysilani nekoukam a az na vyjimky obsahuje prehravany obsah vicekanalovou stopu, tak pro 5.1 vydim vyuziti bez problemu. Pro udrzeni stejne kvality bude vicekanalove reseni drazsi nez stereo, otazkou je jestli ten rozdil bude markantni a opravdu slysitelny... mam rad dobry zvuk, ale nastesti nejsem HiFi posuk... a ani do tohoto klubu vstupovat nehodlam.

taktiez nepozeram TV vysielanie dokonca nemam ani zavedenu antenu :D ale hovorim o tom ze bezne ludia stahuju vselijake ripy a aby nahravka mala deklarovany 5.1 kanalovy zvuk na bezneho obcana je potom privela druha stranka veci... velkost takeho suboru ... co som sa stretol s takymito pripadmi vo svojom okoli vzdy sa viac hodilo stereo ako 5.1 (a to nehovorim o tom, ze niektori ludia su schopni napchat vsetky bedne pred seba ) ale ak ma na to pytajuci sa prachy kludne nech si zadovazi aj 5.1 ( co si dobre pamatam kreslene filmy od pixaru a tusim aj disney to dokazali vyuzit naozaj naplno )

Ano taky antenu zapojenou nemam, nejoblibenejsi kanal je HDMI1, ale kdyby nahodou, tak v NASu(serveru) jsou dve DVB-T karty a TVHeadend server... ale to asi necham dozit az to diky DVB-T2 utichne tak pouze karty vyndam a nebudu resit nahradu.Ano, kvalita toho co lidi stahuji a na co jsou ochotni se koukat me kolikrat taky udivije... nova super UHD HDR velka supertelka... a jede tam video s nejake pochybne webove stranky nebo ripu ktery by byl kvalitou stezi koukatelny na malem displeji notebooku nebo mobilu. Pak se znami divi ze jim nenahraju na 8GB flashku zadny film, protoze se nevejde... vzdit jim se jich tam vejde nekolik Audio je to same, kolikat jsem dostal zpucovano ze nejde zvuk (DTS) nebo ze film neni cesky (vice audio stop).Prostorove audio beru jako dalsi vtazeni do deje, i serialy z Netflixu a jine toho vyuzivaji.Nakonec jsem to pro nejblizsi okoli vyresil tak ze mohou streamovat z meho mediaserveru ktery pripadnou nekompatibilitu videa a audia transcodingem.No nastesti to vzhledem k rozdilnemu filmovemu a serialovemu (ne)vkusu tak casto nepouzivaji Jinak soucasna sestava je takovy zaklad, urcite by snesla vylepseni, ale jak jsem zminoval otazkou je jestli se svoji hluchotou postrehnu rozdil. AVR Pioneer VSX-923K, sloupy Wharfedale Diamond 10.4, v planu je 10.cs stred a mozna casem 10.1 nebo 10.2 zadni efektove...

Dobrý den prosím o radu kde koupím na moje sluchátka JBL Náhradní špunty ? Mám JBL reflect mini NC němuž je nikdy sehnat prosím o link prosím o pomoc děkuju.