» Poradna » Mobily

Jbl extreme sa rýchlo vybíja

Dobrým deň, skoro pred rokom som si kúpil reproduktor JBL Extreme. Keď som ho kupoval, tak mi dali vystavený kus, pretože nový na sklade nemali. Stál 199€. Predajca mi garantoval to, že vydrží hrať až 16 hodín a na maximálnej hlasitosti takmer 10 hodín. Nuž v praxi sa ukázalo to, že reproduktor na maximálnej hlasitosti zvládne len 4 hodiny. Vybije sa úplne na nulu až tak, že sa nezapne. Mal by sa nabíjať 2 hodiny. Ale po 20 minútach nabíjania naskočila hneď 4 čiarky batérie z 5. A potom už to trvá asi skoro 40 minút do plna. Neviem či je to chybný kus, alebo je problém s batériou z toho dôvodu, lebo v predajni bol zapojený asi tak pol roka na nabíjačke. A taktiež počas prehrávania hudby ukazuje stále 5 bodiek batérie, po určitom čase ukazuje 4 bodky. A v priebehu 5 minút to skočí na 1 bodku. Neviem, či mám ísť tento reproduktor reklamovať, alebo je to v normále.

Odpovědi na otázku

co říká prodejce je jedna věc, co uvádí výrobce ve specifikaci věc druhá. Prodejce ti nemůže "garantovat" v parametrech víc než co uvádí výrobce. A předpokládám, že dobu přehrávání bude výrobce uvádět typem "až 10 hodin". Dalo by se očekávat, že by to mělo aspoň polovinu uváděného vydržet. Ale jestli ti to zdechne za 10 minut, tak buď nefunguje nabíjení, nebo jsi to pořádně nenabil a nebo je v háji baterka. Zkus to párkrát nechat nabíjet přes noc - jestli to má baterku na 10 hodin hraní, tak bych čekal několik hodin nabíjení na plnou kapacitu.

Dokonce "až" 15 hodin: https://www.jbl.cz/xtreme-black.html . Je otázka, jaký typ výkonového nf zesilovače je použit - nejspíše "D", ale viz napětí akumulátoru a výkon 2 × 20W je s poznámkou: "...při napájení ze sítě...".

To je evidentně baterie na odchodu...

Reklamace. Vic stim neuděláš

Zde máš manuál: https://www.jbl.com/on/demandware.static/-/Si... (English).pdfZ něj vyplývá, že doba hraní je 15 hodin a doba nabíjení je 3,5 hodiny. Vše jiné je vada, tak reklamuj!