» Poradna » Ostatní

Jaxestavit to zatrolene PC ??!!!!

Uz delsi dobu potrebuju upgradovat svuj PC. At vsak shanim informace jak chci intenzivne, v hlavnich komponentech mam stale cim dal vetsi zmatek. Proto jsem se rozhodl sepsat svoje pozadavky na upgrade a pozadat Vas o navrh, jak tento upgrade vyresit. Napiste mi prosim, bude-li to mozne, zdali a jake dily byste mi doporucili. Mam z puvodniho PC tyto soucasti:- CDRW Creative- SB Player Live 5.1- HDD IBM 30GB- CRT Belinea 19´- FireWire radic kvuli pripojeni a strihu videaPotrebuji tedy:            - CPU.......uvazoval jsem puvodne o AthlonuXP 1600+, po zlevneni tez 1800+, ale nevylucuji  ani drazsi Intel P4 Northwood asi 1,6GHz kvuli vyborne pretaktovatelnosti.            - MB.......podvozek, ktery musi odpovidat procesoru a nejakou tu chvili nezastarat a mit  solidni chipset, tzn. vyzaduji UltraATA133, RAID, podporu DDR333, USB 2.0,   mela by mit dobre taktovaci schopnosti a nechci zbytecne priplacet za pro mne  nepotrebne VGA, sound, LAN on board atp.             - DDR RAM, nejlepe dnes asi DDR266 nebo 333 (PC2700), 256 MB. Porad nevim, co  znamena CL 2,5 a CL 2 a jine finesy v ramci DDR RAM            - VGA.......nejtvrdsi orisek. Hry v podstate temer nehraju, ale potrebuju, aby karta byla  naprosto spolehliva a spolupracujici s monitorem, vyborna v 2D, s ergonomickymi  parametry, zobrazovala spickove a rychle obraz z pripojene digitalni kamery a rovnez  signal z TV karty. Drive me zaujaly karty Elsa s 3D brylemi Revelator, ale nevim jak  jsou dostupne dnes. Na diskusnich forech me zaujala doporuceni pro Matrox  G400Max s „HW kodekem“a k ni chci pripojit:              - Stereo TV + FM tuner, vyborna pry je AverMedia (nechci kombo all-in-one, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

No, par doporuceni: - CDRW Creative radsi ne, doporucoval bych Teac nebo Plextor - HDD 30GB je urcite malo, pokud hodlas delat s videem, tak bych se nebal vzit 80GB a nejlepe dva. IBM ma ted nejaky problemy, co zkusit Maxtor nebo Seagate Barracuda II? - Pokud koupis SB Audigy OEM, mel by na ni bejt i Firewire, ale nevim, jak je dobrej - VGA - pokud skutecne nebudes hrat hry, tak asi vazne nejakej Matrox - tuner - zkus www.tvfreak.cz - co se tyce pameti, CL2 je o neco rychlejsi nez CL2,5 na stejny rychlosti sberniceCPU a board nedoporucuju zadnej, byl by z toho zas flamewar

Ted jsem si vsiml, ze spoustu komponentu mas z puvodniho PC, takze to meni situaci Kazdopadne pocitej s dalsim diskem, dokoupil bych jednu 80GB ciste na to video.

jo jo, s tim taky pocitam, dva kousky pujdou do raidu, az da western do 80GB k tem novym 8 MB cache i ata133, tak to udelam. problem je teda stale hlavne ta VGA a mainboard, nemuzu se z toho vystrachat.     Ale diky!

Ja bych asi bral Matrox, ale nekamenuj me, kdyz nebudes spokojenej. Co se CPU a mainboardu tyce, tak ja osobne, a to je muj osobni nazor, kdybych si stavel pocitac za timhle ucelem, bral bych asi Northwood 1.6 a k tomu nejakej Asus s i845D - a ted me vsichni sepsujou, ze propaguju predrazenej Asus Na tom ATA133 bych netrval, v RAIDu se to podle me zas tak moc nepozna a kdovi, jestli do ATA133 vubec WD pujde - ted se vsichni zhavej na Serial ATA.

Ale pozná, pozná... Já jsem to viděl a řeknu ti - ATA 133 v RAIDu, oba disky 8 MB cahce - fofr jako prase, kopiroval jsem tam 1 GB soubor za 30 s... (mezi diskama).

Ale no tak... Pokud se kopíruje soubor 1GB, je zcela lhostejné, jestli je to mezi disky ATA100/2MB cache, nebo ATA133/8MB cache Ony ty disky stejně umí číst a psát cca 30-40 MB/s, takže reálná je jen tato rychlost. Rychlá ATA a velká cache má význam jen tehdy, že jde o soubory menší, než je ta cache - data se rychle (rychlá ATA) přenesou do cache a postupně se zaznamenají na disk, zatím co PC už dělá něco jiného. Pokud JOU chce dělat video, jde o trvalý tok dat - a rychlou ATA a velkou cache vůbec ve výsledku nepozná...

...navic, opravte mne, jestli se mylim, tak jediny, kdo v tuto chvili vyrabi ATA133 disky je pouze a vyhradne Maxtor.. no bodejt by ne, kdyz je to pouze jeho vlastni rozhrani...

... a nezapomen na kvalitni znackovej zdroj cca 300W a vic...

to ti teda nezavidim... :o) procesor si snad vyberes, co se tyce zakladovky, tak mas docela vyhranenou predstavu, takze neni problem se podivat do nabidky tveho oblibeneho prodejce a znackovou desku techto parametru vybrat - spis asi zalezi pro jaky chipset se rozhodnes, ale v tomhle tezko radit, Intel, VIA i SiS maji co nabidnout. no a s tou grafikou... mas neco proti chipum od nVidie? tak si porid radeon. hodne stesti :o)

Jasne. P4 Northwood 1,6 GHz, super vec, ma ho kamos, Intel chladic za 400 Kc, 3000 ot, neni slyset, a ta potvora ma v klidu 17 stupnu a neprekroci 23 stupnu ani po nekolika hodinach Quaka III Areny v 1600x1200.  Ber dve Barracudy IV 80 GB a desku MSI 845 Ultra ARU z USB 2.0. Kamos ma Ultra-AR bez USB. 2.0.  Grafiku? GeForce nebo ATI. ATI maji lepsi obraz, GeForce sou silnejsi. Hm, to je tezky, nehrajes pry hry a zaroven se zajimas o 3D bryle? Nechapu. Kdyz nehrajes moc hry tak grafiku ta do 5 000 Kc.  Nema cenu kupovat spickovou grafiku ze spickovym obrazem kdyz nemas monitor ktery by byl na dostatecne urovni pro grafiku treba za 10 000. Ber bud MSIGF2Ti z Tv Out/In, MSI GF4MX440 - bacha - viz jak sem uz tu psal, problem z instalaci, nebo nejakou novou MSI GF4 Ti 4200 nebo 4400 ale ta je moc draha a ta 4200 se jeste neprodava. Nebo za 7000 Kc MSI GF3Ti200. Nebo nejakou ATInu. Tv Tuner? Pinacle, Stereo, necelych 5000 - spicka!!!

Hmmm, tak to je fakt potvora. Me se ten muj dementni celeron odmita ochladit pod teplotu mistnosti, ve ktery ho provozuju. Asi ho budu muset pretaktovat na 1,6 GHz a nasadit na nej misto original Intelu nejakej vetracek ze 486 a pak pustit Quake III v 1600x1200...

No to je presne ten prusvih na trhu s grafarnama: jsou jen dva konkurenti, oba to tlaci do her, a matrox jen pricmrndava a davno to v podstate vzdal.....   tezky vyber. Ono se rekne vyber si z ceniku sveho oblibeneho dodavatele - ale aby MB a VGA splnovala to co potrebuju a este k tomu aby stanoveny budget neprekrocily tak, abych musel rusit stavebni sporeni      tak budu asi dalsi tyden hledat na netu jako blazen.....

No řešíš dilema jako sposta dalších.Rozhodni se podle 3 nejdůležitějších druhů použití PC - u tebe to vypadá na:1. Práce - dobrej výkon a především bezpečnost a stabilita2. Digitalní video3. To já nevímNa každou otázku si odpověz, jestli je lepší proc od Intelu nabo AMD, to stejný pro chipset. Kdo dostane víc bodů? V tvým případě bych volil Intel a to P4 s jádrem Northwood, 1,6 GHz nebo vyšší. No a k Intelu Intel, já bych bral 845D, takže např. MSI 845Ultra-ARU.

kup si utilitu trotlík

Ja bych na to video prece jen bral Athlona (ne flamewar!), zakladovku si k tomu urcite vyberes, DDR ber 512 MB, vyplati se to. Jinak k ty VGA, bral bych urcite nejaky lepsi model od Ati, pokud bys ozelel nejaky ty funkce co ma Matrox.

Proč na video Athlona? Máš to nějak odzkoušený nebo něčím podepřený? Já mu radil P4, jelikož to pro Intel každej ladí (myslím výrobce hardware a software pro zpracování videa) a na AMD nadávají a nedoporučují (a zejména v kombinaci s VIA). Je faktem, že neznám nikoho s Intelem, kdo by měl při zpracování videa problémy, zato u AMD a VIA ty problémy občas jsou (např. slabší propustnost PCI sběrnice, stabilita, ...). Sám mám AMD / VIA a u DV videa nemám problémy, ale u analog. videa ano.

Mám AMD/VIA a nemám s kompem vůbec žádné problémy. Sestavoval jsem si ho kompletně sám a všechno je naprosto OK!! Narozdíl od Celerona/i815... Nedupejte kurva fut do VIA chpsetů.

A proč to říkáš mě ty Kubo?!? Já na AMD/VIA nenadávám, sám mám dva takový compy! Jenže když se někdo nemůže sám rozhodnout a chce především klid na práci a DV tak mu teda poradím P4 / Intel. A víš proč? Protože skoro každej kdo dělá něco s hardware a software, tak to garantuje pro Intel, doprdele práce. Viz třeba u DV tandem Pinnacle / Exac. Takže důvod proč mu radím P4 / Intel je bezproblémovost a podpora. Jinak já dělám s DV, mám AMD / VIA a za pár měsíců bude upgrade a jestli Intel nedá na trh lepší proc než P4 tak to bude zase AMD / VIA.

OK

taky používám 1394 na video chce to víc jak 1G ale chodí to i s 677(mam já ),software používám pinacle7 ,ale hlavní je přenosová rychlost ta by měla být vyšší jak 40000kb /s jinak se strácejí framy,a rozhodně bych doporučoval intel ,a nepřetaktovávat mám kameru panasonic 28 dv,desku jy bych volil od msi ,