» Poradna » Programy

Javaskript do PHP

Mám od někud požitou funkci v javaskriptu na přepočítávání cen ve formuláři. Ale vzhledem k tomu, že ostatní prvky používám v PHP, nechci z toho dělat takový guláš (slepenec) každý kousek kódu jiný, pokouším se tuto funkci překopat do PHP, ale bohužel bez úspěchu.Mohl by mi s tím prosím někdo pomoct?Tady ten kód: a děkuji za ochotu. <script language="JavaScript" type="text/javascript"><!--function spocti(theform) {var celkcena = 0 var floop = true for( var i=1; floop; i++ ) {cena = eval("theform.cena" + i )kusu = eval("theform.ks" + i )if(kusu) {if( isNaN(parseInt(kusu.value)) ) {kusu.value = ""} else {kusu.value = parseInt(kusu.value)celkcena += (cena.value * kusu.value)}} else {floop = false}}theform.celkem.value = celkcena}//--></script>

Odpovědi na otázku

Nevím, nevím, ale asi motáš jabka s hruškami.Interpretace PHP kódu beží na webovém serveru a výsledkem byvá vygenerovaná HTML stránka, která se odešle cílovému počítači a tam je posléze zobrazí webový prohlížeč.Kdežto Javascript se přímo interpretuje lokálně přímo ve webovém prohlížeči.Pokud Javascriptovou funkci nějak překopeš na PHP kód, budeš muset pro interaktivní chování stránky vždy ihned zavolat webový server, aby provedl přepočet a poslal Ti změněnou stránku zpět.A to je myslím pěkná blbost....

V tomto případě je to fakt blbost. Takto mi to nedošlo. A já jsem pořád hledal kde mám chybu, když jsem to nějak předělával a ono to pořád nechtělo počítat. Už je mi to jasnější.Díky