» Poradna » Ostatní

Javascript problém s parent

<script>$(".button_delete").click(function (e) { $(e.target).parentElement.parentElement.remove(); });</script>Prosím o radu, proč to nesmaže div který je otcem!

Odpovědi na otázku

Misto $(e.target) byva vetsinou vhodnejsi pouzit $(this). V tomhle pripade je to nejspis jedno, ale pokud by mel ten html element s class="button_delete" nejake potomky, smeroval by $(e.target) na potomka, na ktereho se kliklo. V $(this) je vzdy element, na kterem se event puvodne nastavil - tady tedy .button_delete.Pro pristup k nadrazenemu elementu je nejlepsi pouzit metodu .closest(), ktera najde nejblizsi vyssi element podle poskytnuteho selektoru a vrati jeho jquery objekt.Takze takto:<script>$(".button_delete").click(function (e) {$(this).closest('div').remove();});</script>