» Poradna » Programy

JavaScript a "checked" u prvků se stejným názvem...

Zdravím ALL... potřeboval bych help...Jak se dá udělat, abych pomocí tlačítka zatrhl všechny checkboxy se stejným názvem??Vím, jak to udělat pokud se name u checkboxu mění:____________________________________________________ ______<script>function fce() {for (var j = 1; j <= 14; j++) {box = eval("document.formular.C" + j);if (box.checked == false) box.checked = true;}}</script>...<input name="C1" type="checkbox">C1<br><input name="C2" type="checkbox">C2<br><input name="C3" type="checkbox">C3<br><button  onbeforeupdate="fce()">zatrhni</button>_______________________________________________ ___________jenže já bych potřeboval, aby to fungovalo i v případě, že u každého inputu bude name="C"zkoušel jsem to přes regulární výrazy: něco jako box = eval("document.formular.\."); ale moc se tomu nechce... poraďte někdo pls..

Odpovědi na otázku

Teď jsem došel na dobrou haluz... pokud prohlížeči pošlu:header('Content-type: application/xhtml+xml');tak mi nefunguje externě načítaný JavaScript

with (document.forms["tvuj_formular"]) for (i=0; i if (elements[i].type=='checkbox' && elements[i].name=='C') elements[i].checked = true;Ale píšu to bez odzkoušení, tak tam může být nějaká chybka.BTW, pojmenovat je všechny stejně je proti pravidlům.

HTML 4.01 specification:Several checkboxes in a form may share the same control name. Thus, for example, checkboxes allow users to select several values for the same property.

OK, ale ked ten form odosles tak napr. v php dostanes len tu poslednu hodnotu a nie hodnoty vsetkych s rovnakym menom.

viem ze v html mozes vytvarat polia pri rovnakom mene, asi takto:<input name="C[]" type="checkbox">C1<br><input name="C[]" type="checkbox">C2<br>a potom by som to prechadzal v javascripte cez for...in a checkoval. treba to odskusat, ja nemam cas.

Před nedávnem jsem to už vyřešil Přesně jak všichni píšete... V JavaScriptu se to dá udělat pomocí for a pořadového indexu prvku a co se týče phka, tak se to ošetří pomoci name="C[]"