» Poradna » Ostatní

Java, ukazatel na instanci třídy

Ahoj, poradíte mi prosím jak udělat následující věc?: naprogramujte třídu Calculator, která bude mít jedinou metodu calculate. Tato metoda přijme jako parametr ukazatel na instanci třídy Expression a vrátí desetinné číslo představující výsledek.https://pastebin.com/tf6pZvR0 Děkuji moc za ochotu//Zkráceno přehlednějším odkazem a smazán troll vydávající se za "ms".//

Odpovědi na otázku

zkus programujte.com

Nevim, kdo psal tridu Expression, ale metoda setOperator() je na muj vkus az prilis odvazna. Nerikam, ze za urcitych okolnosti nebude fungovat, ale rozhodne bych neporovnaval reference, nybrz obsah.Zbytek by mohl vypadat napr. (netestovano):if (expression != null) { if ("*".equals(expression.getOperator())) return expression.getOperand1() * expression.getOperand2();...atd.}

Domace ulohy tu nikto za Teba robit nebude.Pouzi hlavu, zaklady logiky a google.BTW metoda setOperator je totalny nezmysel, ako operator pouzi enum, nie String. Hodi sa Ti to i pri implementacii calculate metody.Bude to fungovat iba za urcitych podmienok - dat na vstupe. Co ked uzivatel vytvori instanciu Expression a ako operator pouzije nejaky nezmysel ("bla") alebo nepodporovany operator, napr. "^"?