» Poradna » Programy

Java soubor

Ahoj,snažím se otevřít Java soubor, zkoušel jsem přesný návod dle tohoto videa:https://www.youtube.com/watchAle stejně se jen na chvilku mihne příkazový řádek a nic se neotevře.Potřebuji konkrétně otevřít tuto tabulku, která se dá stáhnout: https://www.rozpisyzapasu.cz/vysledky/stahnout.htmlNevíte prosím někdo jiný postup nebo program v čem jí otevřít?? Moc děkuji za radu. Kamil

Odpovědi na otázku

Často kladené dotazyCo potřebuji ke spuštění aplikace? Ke spuštění aplikace musíte mít na svém počítači nainstalovanou JAVU. JAVU pravděpodobně máte, takže zkuste program stáhnout a uvidíte, jestli vám půjde (spuštění klasickým dvojklikem na soubor s koncovkou .jar). Pokud máte starší verzi, tak aktualizujte na verzi JAVA 8, 9 nebo 10 ---Uz jste nainstaloval tu Javu? Protoze to "Javu pravdepodobne mate" psal nekdo pred lety, kdy to platilo. Dnes ji ma nainstalovanou malokdo.

Psal jsem, že Java soubor jsem nainstaloval dle návodu na youtube

Asi špatně.

Kdyz jste zadaval tu cestu k Jave do systemovych promennych, tak jste zadal tu, kterou jste videl na videu nebo tu, kde mate tu Javu opravdu nainstalovanou?Trochu problem je v tom, ze bez nejakych zkusenosti s prikazovou radkou a podobnymi vecmi je tohle cele dost narocna (a na dalku fakt blbe resitelna) operace.

Cestu jsem zadával jakou mám já. Příkazový řádek mi vyhodí stejné hlášky po instalaci jako v návodě, ale soubor mi to i tak nepustí. Proto se ptám, zda není jiná varianta jak soubor otevřít

Jak přesně to spouštíš?

Přes pravé tlačítko a spustit v Java

Pokud míníš spuštění, tak bez Java RunTime ne ...Pokud ti stačí "otevření" jako přečtení kódu, stačí přejmenovat na .zip a otevřít

Přečtení kódu ne, takže musím ještě sehnat Java Runtime?

Píšeš, žes cosi instaloval, ale asi špatně. Takže nestačí sehnat, ale správně nainstalovat Jinak je dobré vědět, jakou verzi Javy ten tvůj soubor vyžaduje.

JRE nainstalovane ma ... podle toho navodu z YT.

A mate tu Javu ve verzi 8.x, 9.x nebo 10.x? S novejsi to nemusi fungovat.

No problem muze byt v tom, ze autor toho SW naposledy ten program upravoval, aby fungoval s verzi JRE 10.x. Od te doby na nej nesahl. A to muze byt pricina toho, ze ten SW nejde spustit.

Děkuji, zkusím sehnat starší verzi

Sehnat neni problem: https://www.oracle.com/java/technologies/java-ar... Jen je to stara verze a z toho vyplyvaji nektera rizika.

Tady je otazka, zda by nebylo lepsi zkusit verzi 8, ktera je podporovana do roku 2030 a ke stazeni je dole na strance odkud tazatel stahoval 18: https://www.oracle.com/java/technologies/downloads/

Tak jsem zkusil verzi 9 a to samé, při spuštění souboru mi problikne příkazový řádek a nespustí se

Tady je jeste otazka, zda se to stale nepousti v te novejsi verzi. Zkuste odinstalovat a nainstalovat jen JRE 8. Dole vam asd pridal odkaz, tam spatnou verzi nestahnete.

Zkusil jsem problém stejný jako u předchozích verzí

Zkusil bych to pustit z prikazoveho radku:– java –jar c:\cesta\k\souboru\Rozpisyzapasu-Vysledky.jarSamozrejme po rozbaleni toho .zip atd.Treba v tom okne zustane napsano, proc se spusteni nepodarilo.

Potřebuješ spíš tohle:https://www.java.com/en/download/

Stejný problém, pouze problikne příkazový řádek a nic. Spouštím C:\Program Files\Java\jre1.8.0_341\bin aplikace Java

Ne, spoustet mate dvouklikem ten Rozpisyzapasu-Vysledky.jar !Z .zip rozbaleny do slozky. Ne tu vlastni Javu.

Po instalaci Javy mi vyhodí v jakém programu chci soubor spustit a musím ručně najít cestu k Javě

Pak zvolte v "Java Platform SE binary".

Zkoušel jsem několikrát i u předchozích verzí

Jenom velice hloupa otazka, mate ten zip rozbaleny nebo se to pokousite pustit z nej?

Rozbalený

Jo a odebral jste ze systemovych promennych tu drive rucne pridanou cestu k te v18 Jave, ktera uz tam ted neni?

Ano hned před instalaci dalších

Mám tam dát znovu proměnné k Javě 8?

No zkusil bych to.

Taky nejde, tak už nevim

Pokud je to správně nainstalované, klikneš na ten tvůj .jar/jad soubor ... a měl by se spustit. Můžeš zkontrolovat "přiřazení", tedy "výchozí aplikace" pro .jar a .jad.

Mel jse 32bitovou verzi (Program files (x86) na 64bit windows 10), bezelo, zkusil jsem ji odinstalovat a nainstalovat 64bitovou a "c:\Program Files\Java\jre1.8.0_341\bin\java.exe" -jar C:\Users\xxx\Downloads\vysledky-2.2.4\Rozpisyzapasu-Vysledky.jar beziDvojklik z pruzkumniku bezi tez.

Nainstalovat jsem jak do jedné program files, tak odinstalace a do druhé program files a výsledek u mě stejný. Problikne příkazový a zmizí

64b Java patri do "Program Files". Do "Program Files (x86)" by patrila pripadna 32b Java.A ten .jar pak idealne nekam do uzivatelskych slozek. Dokumenty apod.

Prostě nejde, tak už nevím.

No uprimne se priznam, ze mi taky uz dochazeji napady. Asi jsem neco prehlednul. Ale co? :o(

Díky za pomoc a ochotu mi poradit, ale asi to nerozchodím. Zkoušel jsem i na 10 starém NTB s Win7 a ten dělá to samé, tak může být chyba nejspíš té .jar tabulce

NZ :o)Ja to ted nemuzu zkouset prakticky, neb nemam po ruce nic, kde bych pokusne Javu mohl nainstalovat. Ale 'tumis' to zkousel a jelo mu to s 32b i 64b Javou.Takze si stale myslim, ze by to melo jet i Vam. Ted jeste jak toho dosahnout..

Nemůže být chyba v tom .jar souboru? Zkoušel jsem to otevřít i v práci na PC, sice novější Javou ale taky nešlo a dělalo to stejný problém. Že to otevřelo příkazový a hned zavřelo

Viz "tumis [IP] | 08. 08. 2022 22:02". Tudiz nemuze.

S novejsi Javou nez 10 to nejspis nejede, aspon mne to s 18 nejede a autor pise 8,9,10. To by vysvetlovalo proc to nemusi jit v praci. Ten jar samozrejme muze byt rozbity, idealne zkusit zip ze stranek stahnout znovu a znovu rozbalit. Jeste me napada, ze to mozna v necem spatnem rozbalujete. ja jsem pouzil program 7zip a zabudovane rozbalovani ve Windows (pravym na zip -> rozbalit vse) oboji funguje. Stahoval jsem to ve Firefoxu a antivir mam jen zabudovany Defender. Pokud tedy budeme predpokladat, ze neco rozbilo ten jar. Ale napred zkuste pusteni z prikazove radky, jak jsem vam popsal nize a napiste, jestli a jakou to dava chybovou hlasku.

To je nas vic

Zkusil bych vystoupit a znovu nastoupit Jdete do ovladacich panelu -> odinstalovat program a zkuste odinstalovat vsechny 2 Javy (snad jich nemate vic, kdyz jste jeji instalaci zacal resit az dnes). Pak smazte z path tu cestu, kterou jste tam daval dle navodu ve videu z dotazu.Pak, pokud to neni moc komplikovane restartujte pocitac (nemelo by byt treba).Pak zkuste znovu nainstalovat Javu 8, na kterou daval odkaz asd (mel by to byt soubor jre-8u341-windows-x64.exe).Potom zkuste spustit prikazovy radek START -> cmda zadejte prikaz:java -versionmel by vam vypsat neco takoveho: "java version "1.8.0_341"Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.8.0_341-b10)Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 25.341-b10, mixed mode)"Hlavne to java version "1.8.0_341 bychom tam chteli videt. Pak uz by to snad melo jet. Kdyby ne, tak zkusime patrat dal.

Ano tohle jsem zkoušel pokaždé jakmile jsem zkusil znovu nainstalovat a odinstalovat. Přesně tohle samé mi napíše CMD

A kdyz date v prikazovem radkujava -jar c:\vysledky-2.2.4\Rozpisyzapasu-Vysledky.jar(cestu k adresari s vysledky si samozrejme upravte, v pripade, ze cesta obsahuje mezery, tak ji dejte do uvozovek) pripadne muzete zkusit celou cestu k jave. Tedy misto java by bylo "c:\Program Files\Java\jre1.8.0_341\bin\java.exe" (vcetne uvozovek)

Příkaz k Javě:C:\Users\Tomas>"c:\Program Files\Java\jre1.8.0_341\bin\java.exe"Usage: java [-options] class [args...] (to execute a class) or java [-options] -jar jarfile [args...] (to execute a jar file)where options include: -d32 use a 32-bit data model if available -d64 use a 64-bit data model if available -server to select the "server" VM The default VM is server. -cp <class search path of directories and zip/jar files> -classpath <class search path of directories and zip/jar files> A ; separated list of directories, JAR archives, and ZIP archives to search for class files. -D<name>=<value> set a system property -verbose:[class|gc|jni] enable verbose output -version print product version and exit -version:<value> Warning: this feature is deprecated and will be removed in a future release. require the specified version to run -showversion print product version and continue -jre-restrict-search | -no-jre-restrict-search Warning: this feature is deprecated and will be removed in a future release. include/exclude user private JREs in the version search -? -help print this help message -X print help on non-standard options -ea[:<packagename>...|:<classname>] -enableassertions[:<packagename>...|:<classname>] enable assertions with specified granularity Ukázat celý příspěvek

Nějak tam nevidím ten .jar soubor ???C:\Users\Tomas\Documents\vysledky-2.2.4

Ajaj, už funguje přes příkazový řádek, klasicky sice ne, ale tohle mi už stačí. Děkuji za rady

Ufff! Takze nakonec uspech.

Za tim "c:\Program Files\Java\jre1.8.0_341\bin\java.exe" pokracujte mezerou a -jar c:\cesta\k\souboru\Rozpisyzapasu-Vysledky.jarto co jste napsal je spusteni programu java.exe bez parametru, tak vam vypsal, jak se pouziva, coz je v poradku, ale nijak nam to nepomuze.

Ajaj, už funguje přes příkazový řádek, klasicky sice ne, ale tohle mi už stačí. Děkuji za rady

Muzete si udelat bat soubor treba start.bat (pokud mate skryte pripony, tak pozor, at nevytvorite start.bat.txt) a do nej napsat nasledujici 3 radky@echo offstart "" "c:\Program Files\Java\jre1.8.0_341\bin\javaw.exe" -jar Rozpisyzapasu-Vysledky.jarexitPokud ho date do adresare s Rozpisyzapasu-Vysledky.jar, tak bude fungovat, dokud se nezmeni cesta k Jave, treba po nejake aktualizaci, kdy se z jre1.8.0_341 stane treba jre1.8.0_342. Bude to trochu pohodlnejsi nez spousteni z prikazove radky a nebude vam tam strasit okno prikazove radky.

1. radek je @echo off2. radek je start "" "c:\Program Files\Java\jre1.8.0_341\bin\javaw.exe" -jar Rozpisyzapasu-Vysledky.jar3.exitposlal bych vam to pres nejakou uschovnu, ale to nejspis vyprovokuje vsechny antiviry v sirokem okoli k prekotne cinnosti.

Jinak ten nepravy "Kamil", to je mistni troll. On je uplne(!) mimo a obcas ho napadaji i takovehle kraviny. Prestoze se obvykle nezmuze na nic vic, nez na trapne sprostarny..

Vytvor si dávkový súbor bat a do vnútra napíš:java -jar c:\vysledky-2.2.4\Rozpisyzapasu-Vysledky.jarpausePusti ho a pozri si chybové hlásenie.