» Poradna » Programy

Java - práce s polem-dotaz

Zdravím, potřeboval bych trochu poradit s cvičným programem, konkrétně nerozumím jak mám chápat položku "celaCisla"(viz níže), chápu že to odkazuje na pole, jen nějak úplně nerozumím tomu jak to funguje a jak si to co nejlíp představit. public static void main(String[] args) { int [] cisla = new int [6]; cisla [0] = 0; cisla [1] =1; cisla [2] =2; cisla [3] =3; cisla [4] =4; cisla [5] =5; pole(cisla); } public static void pole(int [] celaCisla) { for ( int i = 0; i < celaCisla.length; i++) { celaCisla[i] += 5; System.out.println(celaCisla[i]);Předem děkuji za věcné reakce

Odpovědi na otázku

Hm...no třeba jako matici 1xN ... prostě jednorozměrné pole hodnot, z té inicializace vstupního pole to není dost zřejmé o co jde??

celaCisla si prestav jako skřínku, ve které je 6 šuplíků (new int[6]). Při inicializaci (int[0) = 0 ...) si postupně do každého šuplíku dáš papírek na kterém je napsané určité číslo.Metoda pole postupně otevírá jeden šuplík po druhém (od prvního do posledního) a u každého si zapamatuje číslo na papírku, k tomu číslu připočte pětku, původního číslo vygumuje, zapíše výsledek na ten papírek, vrátí ho zpět do šuplíku, zavře a pokračuje dokud to neudělá s papírkem v každém šuplíku.

Ty by jsi mohl učit programování na střední zdravotní škole

Mrkni se zde: https://www.itnetwork.cz/java/oop/java-tutorial-re... Protože mám pocit, že ti uniká obecný základ toho jak se předávají hodnoty atd. To co je pro Céčkaře alfou a omegou.