» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jan Šmerda - vhodný OS

Dobrý den,chci se ještě zeptat na notebooku mám Windows XP (Pentium M 725, 1,6 GHz; 512 MB RAM).Vzhled Xpéček mě už fakt nebaví, ale upragdovat na Windows Vista nebo Windows 7 je podle mě pro tento notebook blbost. Jedna z možností je změna tématu na Windows 7, myslíte, že je to dobrá volba?Že to prospěje a nebude se to nějak rvát s notebookem nebo ho výrazně zpomalovat?Děkuji Jan Šmerda

Odpovědi na otázku

1. W7 by som dal aspoň do niečoho okolo C2D E85002. W7 si vezme asi 1GB, na slušnú prácu 3GB 3. XP je na tento stroj ltt. Keby bol použiteľný XP SP2, tak odporučam toto, alebo Xubuntu, ale aj to si vezme 1GB RAM (uskromní sa, ale 1GB mu nerobí problém)A na budúce sa do názvu témy zadáva názov témy, v Tvojom prípade: "Pentium M + 512MB: XP, alebo W7?"

Jde o to, že v notebooku už je Windows XP.Mě jde o to jestli instalovat nový motiv (motiv s Windows 7)?Prostě nechat v ntb win XP ale změnit graf. rozhraní na win 7...Je to rozumná volba?

Je to stejně stupidní nápad, jako by sis na plochu dal své foto.

Sorry, nechápu tu druhou část věty :D :D

=je to blbý nápad, lebo vzhľadom nedosiahneš nič, max tak trošku spomalíš OS a XP nemôže vyzerať ako W7, iba ak "tranformation pack", ale čo som mal, XP mi to rozhodilo a musel som reinštalovať, plus virustotal.com tam našiel háveď

Takže řešíš, jakou metalízu dát na Trabanta...

1000+

ako písal mohouci, hlúposť. Načo meniť motiv? Max vypni lunu, t.j. nahoď vzhľad W2000, aby sa neudychčalo XP. Viem, že už XP tam máš, ale na aj dnešny net slabé. Optimum je 2GB na XP, vtedy sa dá vypnúť swap a bude to svojím spôsobom použiteľné, ale vzhľad neurobí nič, max ešte zaťaží RAM

OK, díky

Intel Pentium M 1.60GHz: 372 bodovIntel Core2 Duo E8500 @ 3.16GHz: 2299Intel Core i5-4440 @ 3.10GHz: 6487Máš CPU nevhodný ani na XP ak nemáš 2GB RAM, kedy by už odozva systému bola prijateľná. Ak môžeš a najdeš zaujimavú ponuku (podľa mňa 250Kč/1GB), dokúp aspoň 1GB (ak máš 512MB modul, 1,5GB už bude mať na odozvu viditeľný vplyv)

O tom také uvažuji, ale...RAM 1 GB (580 Kč/kus)A v notebooku jsou paměti dvě (2x 256 MB)

1GB je málo aby to mělo viditelný efekt. a paměti nemusí být nové

Já vím, dvě mi vyjdou na 1200 KčA v bazaru jsem bohužel žádné neviděl, s frekvencí PC 2700 a typem DDR toho moc není.

Díky zkusím je kontaktovat :)

nebo kup slušnější repas např. http://www.importpc.cz/repasovane-notebooky.html

samoz. že nové sa neoplatia, lebo dať 1160 Kč za RAM na NB s menšou hodnotou je šialenstvo, ale niekedy sa nájde dobrodinec čo dá 1GB modul aj za 10€, nožno už aj za 8 (220Kč). Sám som nedávno predal za 10€ (DDR1 do desktopu)

Dobrý den,je to hloupost. nemáte dost paměti. teď se to sotva hýbe... upgrade paměti, 2GB ideálně a půjde Vám tam i normální systém

OK, děkuji :)

I když tě to asi taky 'nebude bavit', s ohledem na sestavu bych nejspíš volil v nastavení klasický vzhled a optimalizovat pro výkon.

To je presne to co som chcel napisat. Je mozne vsetky graficke objekty pretvorit ako sa komu zlibi. Su tam vpodstate len dva motivy, ale kombinaciou zmeny tychto dvoch na roznych objektoch dosiahnes mozno aj 100 roznych zobrazni desktopu. Ten najjednoduchsi motiv je vzhlad ako Win95 s prislusnym zrychlenim celeho pocitaca.

= vypnúť lunu=vzhľad W2000 (ako som už písal :P )

Jo, díky :)

Změna tématu Win Xp na Win 7 je nesmysl. Stále to bude starý Win Xp, jen s jiným vzhledem. Systém to nezrychlí, možná spíš zpomalí, podle toho, jaké "omalovátka" chceš použít.

Dej tam FreeBSD, to by mohlo jít plynule

pochynujem, že BFU vie čo je BSD natož freeBSD

nejako sa neviem dostať k relevantným údajom o "requiremenets", lebo som našiel aj "486 + 64MB RAM, aj "1GHz + 512MB RAM"

V základu sní tak +-50 mb (texťák), s XFCE3 spolkne kolem 200 mb

Tak si tam dej "vzhled" Royale nebo Blackzune pro WinXP

načo troškariť? Nech dá Windows 8 Transformation Pack 6.5 alebo Lion Transformation Pack 1.0

Doporučuji Ubuntu (Linux). Je nenáročný a spolehlivý.http://www.ubuntu.cz/

na 512MB to tvoje Ubuntu fungovat nebude Mozna se spusti, ale pracovat s tim ... .

na 512MB ram tak leda Lubuntu. A páč je dotyčný wokýnkář, tak by mu možná víc sedlo tohle se vzhledem ala Windows:http://bit.ly/lubuntuw7

Pokud nemáte spec. nároky na softwarovou výbavu, jednoznačně Linux Mint ve verzi s MATE

mate je obskurní DE založené na zastaralém GTK2

To by normalne nevadilo, ovsem v tom MATE chyba kopec veci zo starsieho GNOME, tudiz na to ako to fungovalo s GNOME je mozne zabudnut.

najdi si Royal Theme, je tam mnohem hezčí wallpaper i dolní lišta

To už rovnou může mít klasicky vzhled starších Windows :) . Ostatně já takto jedu na Windows 7 a nemůžu si stěžovat :) .

kdysi jsem zkoušel na desktopu s 512MB RAM a nějakém jednojádrovým Sempronem balíček Vista Inspirat Brico Pack pro XP a taky nějaké blbosti podobného typu od Alienware. Jako na blbnutí fajn, ale po čase se to omrzelo a šlo to pryč. Nějaké výrazné zpomalení jsem nepozoroval, jen mi to začalo lézt na nervy a navíc jsem PC používal hlavně na práci a ne na kochání se vzhledem. Takže upřímně řečeno, klidně to zkus, kdyžtak to odinstaluješ. Jen si zkus vybrat nějaký odzkoušený balík, který nezboří systém a jde normálně odinstalovat.Alienware AlienGUIse Theme Manager for Windowshttp://www.graphicstheme.com/2009/06/alienware-xp-and-... tady jsou i nějaká další:http://www.graphicstheme.com/search/label/XP%20Themes