Jakým výkonem se mi bude nabíjet mobil s touto qi nabíječku?

Ahoj, chci si koupit bezdrátovou nabíječku ale nevím aby jakým výkonem se mi to bude nabíjet. Proto vás prosím o radu jakým výkonem se mi bude nabíjet moje Samsung S7 Edge touto nabíječkou, 9W nebo 10W nebo ještě méně nebo více ? Díky za všechny odpovědi. https://www.czc.cz/samsung-bezdratova-nabije...

Odpovědi na otázku

Podle specifikace vidíš, že maximum je 9 W.

Žádným. Nabíječka je určena pro S9 a S9+.

blbost. Normálně to bude nabíjet v režimu rychlonabíjení.

Ano, nabíječka je kompatibilní se vším co má rychlonabíjení. Já spíše řeším estetiku a rychlost.

Ja to resil nabijeckami z Ali, zatim zadny problem. V praci stojanek s moznosti vypinani nabijeni, na nocnim stolku kombo pro nabijeni telefonu, Apple Watch a Airpodu, v aute drzak s automatickym uchycenim telefonu... a jedna mala nabijeci podlozka na cesty... jinak nez prez Qi telefon nenabijim.Takze muzes klidne resit i levnejsi neoriginalni variantou.

Ségře jedna z Ali explodovala. Naštěstí byla asi půl metru nad zemí, takže to odnesl akorát platový kryt zásuvky, který trošku ohořel. Zaměnil jsem ho s krytem od zásuvky v kotelně. Tam to nikdo neuvidí. ☺

Estetiku nebudu komentovat. Pokud řešíš rychlost, zůstaň u klasické síťové nabíječky.

Rychlost je ok, pohodli oproti neustalemu zapojovani kabelu o rad lepsi

Minuskari asi v zivote nevyzkouseli pohodli bezdratovyho nabijeni

jj omezenej národ.

Hlavně nikdy nevyviklali USB.

Soudě podle minusů nefunguje osmi lidem USB na mobilu.

Soudě podle mínusů, osm lidí z deseti nemá volšový ruce.

Volsovy nevoslovy.... proc se neustale obtezovat s kabelem a konektorem kdyz to jde pohodlneji .Ale chapu, nekteri jsou nesvi kdyz nezasunou...

Pohodlněji ... a pomaleji (Martin psal: Já spíše řeším estetiku a rychlost.). Jestli zasunul nebo ne, se už tady ale asi nedozvíme. Síťovou nabíječku stejně potřebuji mít po ruce i pro další zařízení, takže proč bych s sebou po světě tahal navíc ještě bezdrátovou nabíječku... Ale kdo nabíjí jen doma a nikam nespěchá, zasouvat opravdu nemusí.

Bezdratove nabijim doma na nocnim stolku, na lampicce v pracovne, v praci na stole, v aute... jen odlozim telefon. Rychlost je relativni, pro potreby vetsiny to bude rychle dostatecne. Nabijecky napajim z viceportovych QC adapteru, takze zapojeni dalsiho kabelu (pro nabijeni iPadu, druhych sluchatek atd.) neni problem, resp. je trvale zapojen a pouzivan pro zarizeni ktera Qi neumi.P.s. i powerbanku mam s Qi... tu teda skoro nevyuzivam, ale kdyz uz...

To opravdu není o volšových rukách. Konektor je stavěný na určitý počet zasunutí, navíc není vhodný pro připojení v autě a současně jeho použití jako navigace, protože vibrace jej mechanicky namáhají.

Tady: https://www.zive.cz/poradna/je-vysilac-na-int... obavy a jako protiklad nesmyslné plýtvání energií, mimo silného elmag. záření.

Teda nevím, ale silně pochybuju, že bezdrátové nabíjení má šanci (s ohledem na ty vyzařovací limity dané legislativou) nějak konkurovat drátovému, co se rychlosti týče.Protože fyzikálně je tam prostě další přechod/ztráta navíc proti drátu. Takže je to jedině o pohodlí, ale pokud člověk potřebuje rychle nabít baterku, tak drát to asi nikdy nepřekoná.PS: navíc pokud člověk používá třeba nějaké ochranné pouzdro ap. tak to ani pořádně nefunguje a minimálně u některých telefonů a nabíječek bylo potřeba si hlídat aby byl telefon na nabíječce "správně" položený

Mám originální pouzdro a na supportu mne ujistili že to bude s originální nabíječkou fungovat.

Každého věc co zvolí, ne každý vyžaduje mít telefon nabitý za 10 minut. Já taktéž preferuji Qi.

tak jasně, z hlediska pohodlí je celkem fajn položit telefon ve futrálu na stůl na nějakou podložku a vědět, že se přitom i trochu nabíjí. Reagoval jsem hlavně na tazatelovo "Já spíše řeším estetiku a rychlost." protože pokud mu jde hodně o rychlost, tak ho to neuspokojí.Pokud jde hlavně o estetiku a pohodlí, tak budiž, nicméně je to samozřejmě na úkor rychlosti.

Ona vetsina kritiku nepochopi ze u Qi je to o tom ze nabijim kdykoliv kdy odlozim telefon na nabijeci podlozku... rychlonabijeni nepotrebuju protoze ten telefon diky prubeznemu nabijeni proste nevybiju natolik... je to proste o navycich

jj, já s tím sice nemám zkušenosti, ale nějaké silné elmag pole tam být nemůže, ne jen kvůli bezpečnosti. Určitě to bude nějaká vysoká frekvence kvůli lepšímu přenosu enegire, nějakých 50Hz by tady nefungovalo dobře, resp. by nebyla moc dobrá účinnost. Mobil je k tomu musí položit, obě cívky budou velmi blízko sebe, opět lepší přenos energie a ven to vyzařovat moc nemusí. Rychlost...já mobil většinou nabíjím přes noc, nebo přes den pokud není vyhnutí, ale tak mám ho doma, nebo v práci na stole a neřeším...pokud musím v práci odběhnout na delší dobu, tak mně na mobilu v tu dobu nikdo nestihne, no co už. Hodina sem, hodina tam, však on se nabije

Tím chci říct, že bych se toho nabíjení bez špagátu taky nebál. Pohoda si myslím.

právě, tím, že to je škrcené těmi legislativními limity (jako chápu, jinak by se pak rušilo kdeco s kdečím), tak to bezdrátové nabíjení funguje jen, když je telefon hodně blízko k nabíječce.Zkoušel jsem, ale kvůli práci v terénu používám trochu silnější pogumovaný ochranný obal a s tím už to nefunguje - stačí pár milimetrů plastu/gumy a je to v háji. Bez pouzdra mi to fungovalo, ale to pak pro mne ztrácí veškeré výhody.

tak tak, našels důvod žít bez Qi. Já našel přesný opak. Rychlost nabíjení dostačující, nic co by nějak limitovalo. Ovšem neřešit kabel kdykoliv beru mobil do ruky je víc než fajn. Obaly .. taktéž silně individuální, mobil mi nepadá z rukou, tak nějakou gumu neřeším. Opotřebení baterky ... Limua 920 funguje po víc než 4 letech s denní výdrží, moje S7 podstatoupí "spotřební" výměnu baterie po více než 2 letech. Cykly nabíjení neřeším, klidně 5* denně ze 70%. Důvod k tomu mám. Jen ať do té nabíječky jde, pak uvidí.

Jak říkám, mně by se to líbilo - např. nabíjet přes noc telefon na podložce na nočním stolku by bylo super a času hafo. Ale bez toho futrálu se neobejdu a s ním to nefunguje... Takže bych to bral jako "důvod, proč to bohužel nemůžu používat".

Přiznám se, že u takovéhle nabíječky bych nechtěl bydlet. Tak, jako nechápu tažení vůči wifi, tak zase se mi vůbec nelíbí mít u hlavy zdroj vyzařující dlouhodobě skoro 10W do prostoru. Předaná energie klesá se čtvercem vzdálenosti, prakticky je účinnost dost mizerná. Zajímavé je, že se vůči tomu neozývají různí ochránci. Fyzikální princip je znám od doby Nikoly Tesly a nic nového se v tom nedá vymyslet.

Tohle se nedá s WiFi vůbec srovnávat. Bezdrátové nabíjení funguje na o několik řádů nižších frekvencích a tedy podstatně delších vlnových délkách a aby se jakákoliv energie přenesla, vyžaduje na druhé straně stejně naladěnou cívku a ta ještě musí být umístěna aspoň přibližně v ose vysílací cívky. Lidské tělo je příliš malé na to, aby tvořilo anténu pro tyto frekvence (vlnová délka je minimálně stovky metrů), takže není schopno z bezdrátové nabíječky absorbovat žádnou energii. Potenciál škodit je ještě nižší, než u WiFi, proto se to legislativně neřeší.

Jinak stačí vzít v úvahu fakt, že WiFi s výkonem řádově stovky miliwattů má dosah až stovky metrů, kdežto Qi s výkony řádu jednotek wattů má dosah nanejvýš pár centimetrů. To asi taky napoví něco o tom, jak moc energie se šíří z obou těch zařízení do prostoru, ne? Celé je to o tom, jaký je poměr délky antény a vlnové délky frekvence. WiFi jsou to v obou případech řádově centimetry, takže to účinně vyzařuje většinu energie do prostoru. Jenže u Qi je vlnová délka minimálně stovky metrů (možná spíš kilometry, nenašel jsem přesnou frekvenci), ale anténa má rozměry zase jen centimetrové, takže účinnost vyzařování do prostoru je prakticky nulová, naindukuje se to pouze do přesně naladěné cívky v těsné blízkosti, v podstatě to utvoří normální uzavřený transformátor, který přenáší velkou energii, ale přitom do prostoru nevyzařuje prakticky nic.

Podívej se na graf rozložení elmag. pole u dvou cívek blízko sebe. Nejedná se o uzavřený okruh jako u trafa, ale o otevřený. Jediné štěstí je, že velikost antény vůči vlnové délce je malá, takže to nevyzařuje do dálky s velkou účinností. Tedy pokud Číňan neušetří na odrušení síťového přívodu, potom to tu anténu dostane. Ono stačí si zapnout rádio a poslechnout si, jak se zvedlo rušení díky spínaným zdrojům a nespojitým regulátorům.Někde jsem četl, že účinnost takového přenosu energie nepřevýší 30%, to je dost velká mizerie. Vezmi, že 6W z 9W, kolik dává ta nabíječka, se vyzáří kolem. A jde o dlouhodobé vyzařování, nikoli pulsní.

Já se nemusím dívat, samozřejmě vím jak to funguje a taky vím, že to absolutně nemůže škodit. Jak vždycky píšu, že WiFi neškodí a nemůže, kvůli nepatrnému výkonu a poklesu elmag pole s druhou mocninou vzdálenosti, tak tohle je ještě o několik řádů menší riziko, kvůli podstatně většímu rozdílu mezi vlnovou délkou a rozměrů antény (i lidského těla). A ještě je tam druhý zásadní rozdíl, který jakoukoliv škodlivost vylučuje. U WiFi (nebo třeba mikrovlnné trouby) účinkuje převážně elektrická složka elmag. pole. Ta je schopna ovlivňovat vodivé předměty (vč. lidského těla) zejména ohřevem. Ovšem u Qi se energie prakticky ze 100% přenáší pouze magnetickou složkou elmag. pole, proto ten nepatrný dosah a hlavně nemožnost škodit lidskému tělu. Takže ne, tohle absolutně nemá jak škodit, v klidu bys mohl mít tu podložku pod polštářem

mno, s ohledem na to, že už jsem můj praktický test ukázal, že pár mm nad podložkou už to nabíjení nefunguje, tak decimetry nebo metry daleko bude už velké kulové.BTW, magnetická rezonance má výkon mnohonásobně vyšší než nějaká indukční nabíječka a přesto je i lékaři považována za zdraví neškodící - na rozdíl např. od CT, jehož použití se hlídá a nemělo by se dělat moc často.

Na S7 jsem měl futrál a na S9 mám též futrál , průhledný a s bezdrátovým nabíjením nemám problém ani doma ani v autě. V obou případech neoriginální bezdrát. nabíječka. Asi něco dělám špatně když to funguje. Nabíjení doma trvá asi 2.5 hodiny, Na celkovém času závisí kolik procent má baterie na začátku nabíjení.

mno a jak je to pouzdro tlusté? Možná ten milimetr navíc u "rugged" pouzder hraje dost roli...