Jaký zdroj

Dobrý denPotřeboval bych poradit jaky bych měl koupit zdroj do svého pc GPU:MSI GTX 750TI CPU:AMD A4-4000RAM: 2X2 GBjeden HDDzakladni deska: MSI A55M-E33zdroj bych chtěl max do 1400Kč pokud bude možno vybrat kvalitni zdroj v této cenové kategorii. Děkuji

Odpovědi na otázku

https://www.czc.cz/115969,165632,131630,1059... osobně bych vzal ale asi CX 430, nebo SSR-430ST.

Právě předtim než jsem si kupoval grafickou kartu jsem se radil s kamaradem a ten mi říkal že neni dobré dávat na tu grafickou kartu 400w zdroj... :D proto mám zatim v pc taťkuv 500w zdroj a potřebuju nový protože ten zdroj je hodně stary a nechci aby se mi něco stalo s pc

Boha, kdy už se lidi naučí, že není třeba mít v PC zdroj s nápisem BAMBILION W. Tohle v klidu zvládne i 350W zdroj, ale kvalitní. Jenže každý vidí cenu a pak koukne, že Číňan nabízí zdroj o 300Kč levněji a přitom má umět dodat o 200W více. To že to dodá na špatné vtvi, nebo, že to vůbec neumí dodat a dokonce tam hrozí úraz elektrickým proudem už je jedno. Hlavně že má velké číslo, že?Aby jste mě věřil: Procesor žere 65W + grafika (dle typu) 75 - 90W + nějaké disky atd. 50W (a to jsem extrémně přehnal). Dohromady 205W odběr. Kvalitní 350W zdroj na +12V větvi (ta to celá živí) umí dodat cca 300 - 345W (dle účinnosti atd.). Takže to v klidu dá i s rezervou.

A jen tak doplnim, ze ty 400W zdroje jsou vsechny mnohem lepsi nez treba tahle 650W "nadhera": https://www.czc.cz/approx-app650ps-650w/1967...

A skutečný zdroj: https://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-350gt-... je často mnohem silnější než "zdroje" s nálepkou, kde je vaše kýžené číslíčko.

Osobně bych zvolil tenhle (5 let záruka):https://www.alfa.cz/product.php

EVGA žádné zdroje nevyrábí! A 500 W za takovou cenu? Poněkud podivné...

Tahle levna EVGA neni zadny zazrak, ve vyssi cenove hladine uz maji dobre zdroje. Pri cene do 1400 se se Seasonicem chyba neudela.

Evga není úplně nejhorší značka, ale jak na tom přímo tenhle zdroj nevím. Málo kdo to totiž testuje, je na to třeba dobré vybavení a něco o tom vědět. Přesto je to zdroj s mizernou účinností, jen 80%. Takže bude hodně hřát (nevyužitá energie se mění v teplo), tím pádem musí více točit ventilátorem, takže asi bude hlučnější. Kvůli ceně (slušný 500W zdroj nestojí méně než 1500Kč bez napájecího kabelu) bude mít zřejmě mizerné kondenzátory => horší životnost. Takto levné zdroje také mívají dosti podceněné elektrické ochrany, hlavně tu proti přetížení (aby to nevzalo sebou i něco dalšího z PC, plně vyloučit to ale nelze),....Raději bych sáhl po něčem lepším. Minimálně účinnost 80 plus bronze. Ideálně značky Seasonic, nebo Corsair (kromě řady VS - má mizerné kondenzátory, proto je tak levná). Tam pak lze v dané ceně najít něco slušného (myšleno ne extra oškubaného). Opravdu dobré zdroje stojí samozřejmě výrazně více.

Děkuju za všechny rady