Jaky zdroj k teto sestave? Intel 9100f nebo 9400f?

Zdravim,predstavoval bych si cca tuto sestavu https://www.czc.cz/252489,260718,243778,2627... ma se jednat o PC, kde si zahraju sem tam nejakou hru, cca 20% casu, 80% casu prace programovani, vzdalena plocha, aby par let vydrzel...jaky byste doporucili CPU a zdroj? Stacil by zdroj seasonic focus gold 450W nebo mam vzit radeji 550W, s upgradem se moc ani nepocita, myslim, ze na moje hrani a praci bude par let stacit a nebude jej potreba upgradovat, diky moc za rady!

Odpovědi na otázku

To by jste měl vědět vy, jaké CPU ke své práci nejvíce potřebujete, ne? Pokud bych měl brát v potaz ty hry a to, že píšete, že to má pár let vydržet, tedy i pro ty hry, tak nemá smysl 4 jádro vůbec kupovat a opravdu jako minimum bych považoval to 6 jádro.Jinak je celá ta sestava dost na draka. SSD bych nebral ani jedno. O H310 je nesmysl uvažovat a o B365 je to taky sporné. RX 570 je už dnes lowend, který nové hry příliš nepotahá, dost žere a tenhle model bude dost hlučný. Zdroj by stačil klidně těch 450W, ale pokud chcete ticho při nízké zátěži, tak je focus plus (právě to plus je důležité) 550W vhodný kandidát. Umí totiž vypnout úplně ventilátor, což tenhle zdroj neumí.Jinak nikde nevidím skříň ani OS. Valná většina her pod Linuxem neběhá.

OK, vzal bych tedy i5. Jaky chipset byste doporucil? Ty ssd disky jsem tam jen dal, ze bych chtel M2 a klasicky 2.5palce.. Bohuzel grafiku jsem daval jen kvuli cene, za GK urcite nechci dat vice nez 3500kc.Skrin i legalni win mam.

jeste USB 3.0 na MB je nutny pozadavek... v popisu je USB 3.0 bracket - co to prosim presne je? :)

Kde to vidíte? USB 3,0 je už dlouho standard. Dokonce už jsou na deskách i rychlejší USB, než 3.0.Co máte za bednu a ten OS?PS: Když někdo napíše: "predstavoval bych si cca tuto sestavu", tak se tak nějak předpokládá, že o těch komponentech uvažuje, ne, že to tam jen tak dal...

Case mam Thermaltake Soprano, windows 7 legalne koupeneBYlo to v popisu desky na webu vyrobce.

Ale jaké desky? Máte tam 3. ale jak povídám, takový ten modrá kabel pro zapojení předních USB 3.0 (nebo spíše USB 3.1 GEN 1 - jen bordel ve značení) je standard už dlouhé roky. Má to 99% desek.

Diky moc za odpoved, uz je mi to jasnejsi... a to jsem hleal i na netu, ty USB 3.0, 3.1, new gn apod je opravdu zmatecne znaceni...No a jaky chipset byste doporucil, jak jsem psal, nejsem moc naruzivy hrac, staci mi starsi hry, spis bych chtel, aby PC bylo spolehlive a funkcni par let vydrzelo.. nemusi drzet s dobou, ale aby neodesly komponenty.. pt zakladni zakladni deska, drazsi zdroj, atp.. DIKY za RADY!

Ta B365 být může, ale je to na starším výrobním procesu vyrobená deska. Odpovídá to spíše B250. Mělo to výhodu v tom, že to mělo mít už z výroby aktualizovaný bios pro nová CPU Intelu, jenže mezitím vyšli další, jako třeba vámi uvažované verze procesorů s "F" na konci. Takže tahle výhoda už taky moc neplatí.Největší výběr budete mít v klasické B360 řadě. Jen je třeba si uvědomit, že dané CPU deska nemusí znát a bude tedy třeba aktualizovat bios. Což bohužel mnoho desek bez podporovaného CPU neumí. Ale nepředpokládám, že by jste si to stavěl sám, když se na všechno takhle blbě ptáte, takže to nechte na prodejci. On si s tím poradí.

PS: Tak pardon, tak B365M od Gigabyte umí všechny revize CPU už hned od biosu F1. Takže tam by žádný problém s biosem nebyl. Lze jí tedy klidně použít. Je to novější alternativa k B360, ale vyráběná na starším a horším výrobním procesu.

PS: Tohle je ta bedna?https://www.czc.cz/thermaltake-vk40001n2z-so... Ta bedna už je zralá na výměnu. Vždyť má jen USB 2.0, tak jak to tem jako chcete dostat? A ještě, pokud to není nějaká bota na obrázku, má pevný zadní štít pro základní desku? To jde doufám vyměnit, nebo to je nějaký OEM výrobek specificky pro jednu desku?Tak jako tak, na moderní PC se moc nehodí. Chybí ta USB, mizerní možnosti chlazení, problém s tím štítem.. Je to dávno překonaná koncepce.A OS musí být (nemusí, ale musí se pak překonat řada problémů) Windows 10!! Nicméně pokud máte ty Windows 7 přenosné, tak Windows 10 jejich číslo sežerou.

Ano, to je ta bedna, USB 3.0 bych jsem si tam chtel dodelat, zadni kryt konektoru je vymenny, neni na pevno. Takze se asi divat i po nove skrini, ale tam nevim vubec co hledat...

Je to něco takového:https://www.google.com/searchAle to máš jedno, na každé dnešní desce jsou minimálně USB 3.0 mezi zadními výstupy + minimálně jeden konektor pro připojení dalších 2 USB 3.0 výstupů / zařízení (třeba pro ten bracket, pro výstupy na bedně nebo třeba pro čtečku karet).I ta nejhorší deska s osekaným H310, kterou máš ve svém odkazu, má 2 USB 3.0 vzadu + konektor na další USB 3.0 (+ další 4 USB 2.0 vzadu a konektor pro další dvě 2.0).

Tak záleží, co si chce zahrát. Jestli hraje Demokracii a Vláček, tak mu bude stačit cokoli, co se dá dneska koupit (podle mě už drivá většina dobrých her existuje z minulosti, v honu za nejnovějšími peckami nevidím smyslu)

Presne tak, hravam vetsinou starsi hry, z novejsich max CSGO, chci zkusit battlefield V, jinak se stejne vratim k osvedcenym peckam jako HL2, Skyrim atp..jde mi o to, jestli zdroj 450 bude vykonem a rezervou stacit, nebo radeji jit do 550...

ta zostava bude mat spotrebu pod 300W, takze staci. Ale je to na dnesnu dobu velmi zla zostava, chod do ryzen3600 a SSD kup radsej 1x1TB ako 2x500

Raději bych vzal zdroj 550 W.

Stačit bude i ten slabší bohatě. Z dlouhodobého hlediska bych vzal ale 550 W (nebo 650 W, bez "Plus", který stojí podobně), protože ti ten zdroj vydrží velmi dlouho a utáhne ti prakticky cokoliv si v budoucnu vymyslíš (pokud to bude mít jednu grafiku).

Na tyhle hry ti bude stacit, to co jsi zminil

450W samozrejme bude uplne stacit. Jen vemte neco slusnejsiho, rekneme aspon neco jako CX450 apod. Nesmi to byt nejaky kram za 900Kc!

Od CX450/CX450M je to opravdu pár korun k Seasonicu Focus Plus 450 s desetiletou zárukou.

Ano, to je jeste o dost lepsi reseni.

Místo těch dvou SSD vem radši tenhle https://www.czc.cz/kingston-a2000-m-2-1tb/26...

cenový limit?budeš kupovat tedy vše , krom case?

jj, cenovy limit neco nad 10tis, myslim, ze nemusi clovek preplacet, aby si zahral starsi hry a bez potizi pracoval s novym kancelarskym SW

Ryzenů 5 2600/2600X/3600 je teď docela dost na Bazoši. Pokud najde prodejce v místě bydliště a sepíší spolu převod vlastnictví, tak je to ideální stav.

Sorry, ale 9100F ani 9400F nejsou zdroje...