Jaký zdroj k HTPC + NAS?

Ahoj, uvažuju o stavbě něčeho takového - https://www.czc.cz/202820,104547,180500/kody a nemůžu se dobrat ke vhodnému zdrojisestava bude sloužit jako HTPC k tv a NAS na sdílení přes NFS/SMB/FTP/DLNA - disky zatím budou WD RED 4TB + zatím někaký starší 2,5" z notebooku, další disky můžou časem přibýt.OS bude asi debiandost se mi líbí něco takového: https://www.alza.cz/picopsu-80-dc-dc-80w-d312... , ale nemám představu o spolehlivosti a jestli by 80w stačilo - klidně bych použil i nějaký normální zdroj.

Odpovědi na otázku

Ano, ten zdroj stačí. Ale ta sestava je nekompatibilní. Deska je na notebookovou RAM (SO-DIMM), ne na destopovou (DIMM). 8GB RAM je pak také zbytečný luxus:https://www.czc.cz/adata-premier-4gb-ddr3-16... A na popsané účely stačí i levnější deska se slabším (a úspornějším CPU). Třeba N3050 s TDP 6W. Lepší má smysl jen pokud by se na tom dělalo něco více.

s tou pamětí to byl překlep, omlouvám se - tahle deska se mi líbí, že už dává 4K/60 video a asi je tam předpoklad, že nebudu muset časem řešit výkon když bude připojených víc lidí. paměť jsem dal 8GB - vzhledem k ceně už to není takový problém.

ještě prosím - dá se nějak odhadnout spotřeba celé sestavy (idle)?

pardon - pamět bude nějaká sodimm

No a co desku s DC napajenim tj. pomoci externiho napajeciho zdroje, lidove notebookove snury ? Ja takto krmim NAS s 4x4TB diskama a je to OK

taky jsem hledal, ale asi blbě - desku co umí 4k/60 s DC jsem nenašel - tohle mi přišlo jako fajn řešení i když se dá sehnat klasickej zdroj levněji