» Poradna » Notebooky

Jaký z těchto notebooku?

Ahoj vybírám notebook na nenáročnou kancelářskou práci a obcas přehratí filmu. Možná obcasne hrani her..jako je minecraft nebo counter strike 1.6 případně source.. Kolegyně používá acer aspire 3 slabou verzi a zatím stačí ja bych ale radši něco přidal a už vzal něco kvalitnějšího do 15tis. A padli mi do oka tyto 4ks případně jaký by jste doporucili? V pc se moc nevyznám tak budu rád když mi někdo ochotný poradi.Děkuji .PS vím že ten I3 bude asi nejslabší ale láká mě podsvícená klávesnice..1.https://www.czc.cz/hp-255-g8-stribrna_9/3298... 2.https://m.alza.cz/hp-255-g73.https://notebooky.heureka.cz/hp-255-g8-4k7n9ea/4.https://www.datart.cz/notebook-hp-pavilion-x360...

Odpovědi na otázku

ryzen5500u ale nasiel by som ho v kvalitnejsom prevedeni ako hp255 s miniaturnym 256 diskom. Tiez by som dnes uz asi isiel do 16GB Ram. Proste mas nizky rozpocet, najdi probook s 5500u a ten kup

Díky moc. přesně jak píšeš 256gb je málo.
Našel jsem další 3 alternativy které už disponují přes 500GB a mají buď i5 nebo ten ryzen 5500 ale starost mi dělá ze se nevyznám v grafických kartách jsou tam nějaké integrované plus jedna zvlášť plnohodnotná ale zase kompenzaci za procesor ryzen 5 4500U s 16GB rám už se bohužel nevejdu to je 16-17tis. Jaká grafika je lepší základní AMD Radeon Graphics nebo ta nová Intel iris xe graphics? Našel jsem toto

1. Cena 14tis po zadání kódu

https://www.czc.cz/hp-255-g8-stribrna_8/3286...

2. Slabší procesor ale 16GB ram

https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-flex-5-14a...

3. Nenainstalován win s I5 a samostatná grafika GeForce GTX 1650 + podsvit

https://www.czc.cz/asus-x571gt-cerna_9/32415...

https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e590plus by som tam dolozil 8GB ram rovno. Toto by som si kupil, keby dnes kupujem notebook

To vyoada fajn ale už mimo můj Rozpocet.. Já to mám opravdu na práci a když zvládne něco navíc tak tím líp.. Více méně jsem nastavil Rozpocet 15 max 17 tis a do toho chci sehnat to nejlepší co jde aby to mělo lepší hodnotu za ty peníze..

tak si daj filter v alze a ktory sa ti paci kup. Ti vravim, ze pod probook (ale je drahsi ako thinkpad) alebo thinkpad sa ist neoplati. Vylames panty. Ten asus co tam mas s dedikovanou grafikou sa bude hriat a odide 2 dni po zaruke. Notebook nieje na hry, na hry si kup desktop.

https://www.czc.cz/hp-probook-450-g7-stribrn... tu mas hned prvy, len i3-10110U ma 1/4 vykonu ryzen5500U

Koukáš je na parametry, ale zbytek ti uniká. Mizerný displej, jen velmi průměrné zpracování...Daleko lepší volba by byla připlatit za ten ThinkPad. Např:https://www.mironet.cz/lenovo-thinkpad-e15-gen-3...

Až takový rozdíl je ve zpracování? A to je ten samý jako z ty alzy ten odolný akorát jiná cena nebo je úplně jiný ten thingpad? Samozřejmě že jsem vybíral podle parametrů když tomu nerozumím.. Ještě jsem byl pyšný že jsem vybral kvalitní když byl celokov

Jestli se dívám správně, tak jediný rozdíl je v dodávané verzi Windows. Na Mironetu mají s Home na alze s Pro. Zde záleží, zdali plánujete notebook přihlašovat do domény. Jinak obecně, to co jste vybral, je klasický spotřebák na doma u kterého nečekáte, že přežije záruku. Ty ThinkPady (byť éčkové) jsou brány jako business stroje, které jsou designované pro intenzivní práci. Nebudeme si nic nalhávat, kvalita zpracování klesá také u businessových notebooků a je dnes poměrně problém vybrat solidní kus. Ale to bychom se také bavili o jiných cenových relacích.

Jasně já jsem s tím počítal že je to max na 2 roky dnes je běžně že vše umře den po záruce.. Ten thingpad mě nejvíce zaujal tou odolnosti protože mám v plánu ho často přenášet a tak odolnější přijde vhod.. Kdybych nemusel řešit přenášení bez váhání volím stolní.. Jsem odpůrce notebooku a je mi líto když vidím že za stejné peníze bych měl sestavu úplně nikde jinde ale bohužel je čas koupit můj první NTB. Koťat koukám že na tom Mironet o té odolnosti nic nepíšou.. Ale cena mluví jasně pro minorret ať tam je co tam je.. Každopádně moc díky že jsi mi věnoval čas a dám na tebe.. Za 2 roky ti dám vědět jestli umřel hned po záruce nebo dal víc.. Ještě koukám že na Mironet se ne zmiňují o volném slotu pro ramky

Alza má obecně téměř na veškerém sortimentu svou extra přirážku. Tady oceníš hlavně lepší/pevnější panty. Mohu soudit podle letité E440ky, které jsem se nedávno zbavoval. Panty naprosto bez vůle a byl to stroj dost intenzivně používaný na cestách. Chybějící informace v popisku na Mironetu bych neřešil. Mimo SW se jedná o identické stroje.

Jasně díky moc.. Akorát teď koukám trochu mě zaráží umístění touchpadu snad si zvyknu

Kdo si nezvykne obvykle si přikoupí myšku.Nevýhodou může být paměť základních 8GB je pájeno na desce a 1 rozšiřovací slot, možno dokoupit časem dalších 8GB (cca 900 Kč), MC bývá nenažraný ohledně paměti.

moj TP ma 6 rokov a 3 mesiace a umriet sa nechysta. Aj by som uz prijal, lebo je pomaly na dnesne pouzitie uz. Tento desktop co zneho pisem je este o rok starsi, ale 2x vykonnejsi procesor, ryzen 5500U je potom este skoro 2x vykonnejsi.