» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jaky windows si mam vybrat ? :)

Windows vistaWindows 7Windows 8/8.1((jenom z techto napsanych prosim :))------------------System Information------------------Time of this report: 9/8/2015, 14:19:16 Machine name: HONZIK-CA2F4008 Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_qfe.130704-0421) Language: Czech (Regional Setting: Czech)System Manufacturer: ASUSTeK Computer Inc. System Model: K53BR BIOS: BIOS Date: 04/25/12 17:49:31 Ver: 04.06.04 Processor: AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics, MMX (2 CPUs), ~1.6GHz Memory: 2428MB RAM Page File: 941MB used, 3376MB available Windows Dir: F:\WINDOWS DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)DX Setup Parameters: Not found DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode

Odpovědi na otázku

v tom případě Visty ...

Proc ne 7? Vzdyt je to opatchovana Vista s par vylepsenimi navic. Naroky v praxi stejne..

autor dává na výběr 3 možnosti z nichž se o dvou dá uvažovat (osobně bych šel rovnou do 10 pokud teda nemá o dost lepší cenu) .... no a ten třetí co je tam jaksi navíc mi přijde zajmavé sledovat někoho jak si ho v roce 2015 dává do pc ...

Do nedotykovych zarizeni neni zadny duvod davat 8.1. 10 neni zatim duvod davat v podstate nikam a plati pro ne lautr to same (stejne nejsou navrhovane). Takze zbyvaji ty 7.Byt po mem, zustanou tam rozhodne ty XP (opet nejsou navrhovane).

Pokud přežiješ (nebo se dokážeš zbavit) Metro, tak W8.1. Je pravda, že jsou méně náročné (hlavně na paměť) než W7 a to se ti bude s 2,5 GB RAM (kde si určitě ještě něco ukousne grafika) hodit.Kdyby nebyli ovladače, v pohodě jdou použít ty pro Visty a výše.

Z 2,5 GB si grafika ani jiné buffery nic neukousnou - adresy těchto věcí jsou nahoře pod hranicí 4 GB.

win 8.1 a upgradovat je na win 10

Z těch tří je to celkem jedno. Nároky mají podobné. W7 a W8/8.1 možná trochu nižší, takže jeden z nich podle toho, co ti vyhovuje.Ale já bych tam nechal to, co tam je. Tedy XP. Je to pomalý střep s málo RAM.

Windows 98

Pokus o vtip? Win 98 SE, ME, natoz 98 neSE na tom totiz nerozjede. Duvod je jasny.

Já bych zůstal u XP.

Ani revolučný OS W98 určený Milému, či W98 Second Edition, vybavený integrovanou Recovery zložkou určenou k automatickej oprave systému v prípade havárie, nebol zlý krok.

klidně bych na tom nechal XP a případně přihodil Kubuntu na věci na webu.

Každopádně to CPU a čtu správně 2,5 GB fyzické RAM pro Vistu = smrťák.

vista nevím, ale kubuntu - dal bych 32bit, bude v pohodě.

Windows 7 je a věřím že ještě dlouho bude nejlepší systém

Uh, až bude v tahu podpora (komplet) tak nevím, nevím. Bude to jako u XP, cokoliv "běžného" lze dělat, OS lze mít zálohovaný, ale nepropustný na hrozby už nebude a žádný anticokoliv to nespraví. Vzpomínáš kolik lidí zůstalo u XP, a jaký problém pak pro ně byl přechod po letech na nový "zcela jiný" OS?

ten NB určite po roku 2020 mať nebude

Vsadil bys na to - kolik?

ten šrot už mal vyhodiť. Aj Xubuntu je na to veľa. Síce na 32bit dosť RAM, ale CPU ani bez swapu nezvládne niekoľko záložiek prehliadača

No vidíš a nyní jsi urazil mé historické PC 486 s instalovaným MS-DOS 6.22 plus W 3.11 (upgradováno z W3.1), dodnes chodí a pokud použiji program té doby - no problemo, amigo.

Je to plus / minus autobus. Vyber ten, na ktory mas licenciu.

Na tomhle bych nechal dožít Windows XP.A kdyby ses přeci jenom rozhodl pro cokoli vyššího než XP, tak rozhodně na 2,5GB RAM nedávej 64-bitové, zůstaň na 32 bitech (x86).

Z tvého seznamu buď Win7 nebo 8.1.Mimo seznam bych zůstal na XP (máš nějaký důvod, proč tam dávat něco jiného? - kromě toho že skončila podpora)nebo zkusil Linux. Tady je docela pěkný článek k tvému rozhodování:http://www.linux-mint-czech.cz/vymente-nepodporovana-win...