Jaký wifi router se silnější wifi než má model od UPC?

Máme internet 500 od UPC. Bydlíme v paneláku a máme velmi pomalé Wi-Fi připojení. Technik od UPC nám radil zařadit za jejich modem vlastní router se silnějším signálem, protože nás ruší jiné routery od sousedů. Jejich router (UPC) je ve výkonu omezený dle zákona. Máte někdo typ na silnější router a jaké by měl mít parametry. Díky. //"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou."//

Odpovědi na otázku

VSETKY routre su obmedzene podla zakona. Neviem aky mas router, ale pravdepodobne ti technik vravel nieco o 5GHz wifi, lebo 2,4Ghz pasmo mas "zarusene" kedze kazdy co ma v riti dieru ma dnes wifi.

Samozřejmě víme, že router umí vysílat ve dvou pásmech a i na několika kanálech. Vše jsme již zkoušeli přenastavovat i s online podporou a závěr byl takový, že nás prostě ruší okolní silnější zařízení. Doporučili nám tedy zařadit za modem silnější router. O frekvenci tam tedy nejde.

silnejsi router neexistuje, a keby existoval nic neriesi. Ty kupis silnejsi router - susedovi prestane ist wifi lebo ho rusis, tak kupi silnejsi router. Dalsim prestane ist wifi, tak kupia este silnejsi router atd. Potom si mozete kupit rovno ten radioteleskop v kolumbii ci kde v riti co idu zburat aby isla wifi :) Ak si zaruseny, ak pouzivaj kabel, alebo sa prestahuj, silnejsi router ti nepomoze.

Portoriko, a vola sa Arecibo.

Tak děkuji za rady a přejdu asi na stránky reality.

paradoxne by vam pomohlo, keby vsetci znizili vykon wifi ;)

Bohužel se obávám, že nepomůže když oběhnu všechny sousedy a požádám o snížení výkonu jejich Wi-Fi. Přítelkyně se vzhledla v první radě a již vybírá nový dům. Počítal jsem, že mě řešení Wi-Fi signálu bude stát 1000 Kč a teď to vypadá na 10 mil.

ja tu na notebooku chytam 13 sieti + 2 moje (2,4+5). Ked budem mat co i len vzdialeny pocit, ze wifi "nefunguje dostatocne" tak si ho pripojim kablom. Telefon prepnem na mobilne data a osral pes celu wifi ;)

tak vidis...A ani v tom novem baraku diporucuju nepodcenit rozvody datove site, co mistnost to alespon dve datove zasuvky (nebo alespon priprava pro ne) a uri te taky kabelaz do podhledu, minimalne pro wifi pristupove body. Ano, nebude to za 1000Kc, ale bude to fungovat.To same navrhuji i v soucasne situaci. Vice pristupovych bodu na mistech kde je potreba, treba i se snizenym vykonem a preference 5GHz pasma.“Prekrilovani” se “vykonejsimi routery/antenami” neni reseni ale uplny nesmysl.

Už nefunguje po nějaké havarii lan.

Ale praskla lana a čeká ho demolice.

Arecibo je přijímač.A na ten limity nejsou.Limity jsou na vysílání, a to konkrétně na "hustotu vysílacího výkonu". Tedy pokud máte směrovou anténu, odpovídajícím způsobem musíte snížit výkon na vysílači.=> směrová anténa v ČR na vysílání nedává smysl, silnější příjem mít nebudete, jen budete méně rušit ostatní.Jediný způsob, jak zlepšit příjem, je směrová anténa a citlivější přijímač.=> Občas můžete vidět dvě antény. Jednu pro Rx a druhou pro Tx. To proto, že na příjmu může být ostře směrovaná anténa s vysokým ziskem, ale na vysílání ji použít nemůžete.

Jsem si celkem jistý, že jste nezkoušeli snížit šířku pásma. Na 20MHz pro 2,4GHz a 40MHz pro 5GHz. Jinak to rušení od okolních zařízení je sice pravdivé, ale ne úplně, protože ta zařízení nejsou silnější, než to vaše a navíc jsou za zdí. Každopádně třeba 5GHz přes zdi prochází jen zcela minimálně a je téměř vyloučeno, aby vás to rušilo. Osobně tipuju, že máte router umístěný naprosto nevhodně, tedy někde v krajní místnosti bytu a nalepený téměř na zdi, že?

Všechny routery mají vyzařování omezené normami. Spíš než výměna tak často pomůže vhodnější umístění routeru v bytě. Případně používat spíše 5GHz pásmo, to není tolik zarušené.

Trochu problém je v tom, že mnohá zařízení (kamery a podobně) používají jenom pásmo 2,4 GHz.

Tohle nebyl technik, ale blb, protože to omezení platí pro všechny routery.

Záleží na tom akú rýchlosť potrebuješ cez to wifi. Ak by náhodou tých 500, tak to budeš musieť nielen riešiť router, ale aj wifi kartu do počítača. Pre rýchlosť 500 sa používajú karty, ktoré majú minimálne 3 antény. Samozrejme aj router musí mať minimálne 3 antény. Na pásme 5 GHz zistíš, že cez stenu to aj tak tých 500 nevytiahne.

Tak v první řadě jde o to, že integrované anteny v krámech od UPC stojí za hovno a i ten dosah tomu odpovídá. Pokud máš odkoupený modem od UPC, tak provrtej krabici a nacpi si tam pigtail a do něho zašrubuj pendreky. Pokud nemáš odkup tak pořid třeba Ubiquiti UniFi AC Long Range Maximální výstupní výkon je 24/22 dBm nebo nějakeho mikrotika. Dicky se dá najít nějaké zařízenís s větším PA výkonem, ale nečekej zas tak velký zázrak, je potřeba zvednout výkon na obou stranách.

Řešení je pořád stejné a bylo zde již MILIONKRÁT napsáno (fyziku prostě neošidíš):1. Maximum zařízení připojit kabelem.2. Pro zbylá přenosná zařízení musíš, obzvlášť v paneláku, umístit AP do stejné místnosti, ideálně ke stropu, aby na zařízení viděly. Zapomeň na kvalitní přenos přes železobetonové stěny v prostředí, kde jsou další desítky jiných wifi signálů.

Také bydlím v podobně zarušené zástavbě. Momentálně vidím na 2,5GHz 26 Wi-Fi !Na 5GHz je skoro prázdno. 3 Wi-Fi se "bojí" někde na -80dB. Takže moje Wi-Fi na 5GHz se šířkou pásma 80MHz je ideální. A mám taky UPC. Ukrajinský způsob řešení (když to nejde kladivem, je potřeba větší kladivo) fakt není nejlepší způsob.

Klasika panelak aspon 15 wifi naokolo, vsetci wifi na 100percent, signal chyti aj 3 byt hore dole nalavo napravo. Tak vsetci maju vsetko, ale vlastne nemaju nic.

Jestli si všichni kolem vás nakoupili routery s osmi anténama (to je jakoby "silnější" router, protože vysílá na více kanálech zároveň), tak jsi v háji a nemáš šanci najít nezarušený kanál. Ale pokud u vás v baráku bydlí normální lidi a jejich router má jednu, max. dvě antény, tak by vůbec neměl být problém najít nezarušený kanál. Přecejen stačí pár zdí, aby se signál od vzdálenějších sousedů úplně ztratil. Takže by tě měli rušit jen tví přímí sousedi a těch tolik není.Na tvém místě bych si koupil access point (např. TP-Link EAP110) a namontoval na strop co nejvic do středu bytu. Tím by se tvůj Wifi signál měl hodně zlepšit. Pak můžeš tu UPC wifi úplně vypnout a používat jen ten access point. Za samozřejmost považuju, že by ses měl podívat, které wifi kanály jsou obsazené sousedy a použít některý volný (jestli si tu svou vlastní wifi nakonec nerušíš sám například tím, že jsi nechal zapnutou wifi v tiskárně nebo v mobilu, přestože to vůbec nepoužíváš)

Ono tie 8-anténové sú paradoxne lepšie. Vedia lepšie fokusovať lúč na klienta. Čím viac antén, tým lepšie funguje BeamForming. Mobilné 5G vysielače túto vec dostali k dokonalosti použitím 64 až 128 anténových polí.

Jasně - s anténama, vlastně "anténama" (v 99% případů nejde o nic jiného než o kus koaxu s oholeným koncem v designovém plastu) 5cm od sebe určitě dokážeš nasměrovat signál na 5metrů vzdálené zařízení...Tak a teď tu o Červené Karkulce, prosím.

Neveris tomu, ze funguje beamforming?

Samozřejmně že ano. Ale podívej se do "antény" co máš v routeru a na její vyzařovací charakteristiku a do antény třeba 5G vysílače a na jeho vyzařovací charakteristiku. Nevěřím, že se dá rozumně formovat paprsek kusem oholeného drátu, který vyzařuje "tak nějak jak se mu zrovna zachce"...

Chapu, diky za vysvetleni. Ja se podivat nemuzu, zadny "cool" router se spoustou trcicich anten nemam :)

Tak v tom případě tam místo trčících drátů máte ohnutý kus plechu jako třeba tohle: https://www.rfsolutions.co.uk/antennas-c8/onboard-mini-... Beamforming ale funguje tak jako tak. Pokud máte cokoli, co na té frekvenci vyzařuje (a je tam více antén), tak na tom jde provozovat beamforming, a je úplně jedno, co za anténu se tam narve,.

Ano, tak nejak jsem to myslel - moje AP vice anten nemaji, pokud vim. Nezkoumal jsem to, s WiFi nemam problem.

Tady niekto zaspal dobu a pekne dlho. Predstav si, že vojenské aplikácie radarov používajú formovanie vlny takých dobrých 60 rokov. Hovorí sa tomu zahorizontálny radar. Funguje na vzdialenosti tisíce km. Najstarší z nich je v Rusku.

Ehm. to má být nepovedený trolling, či co? Srovnávat WiFi routeříky s vojenskýmy radary? Které navíc vaužívají odrazů od ionosféry ...

Nie, len ten princíp rozmietanej vlny je rovnaký. Ak by ste neboli lenivý si to dohladať, vedeli by ste ako to funguje. Naozaj to nebudem robiť za vás. Zostaňte hlúpy!

Máš pravdu, zaspal jsem dobu. Opravdu jsem ještě neviděl radar, který by jako anténu používal kus oholeného drátu... Jdu googlit

Ten paprsek se formuje tak, že do antény vedle pustí v posunuté fázi.Je úplně jedno, jaká anténa tam je, a jak vypadá. Beamforming počítá k tomu určená jednotka, a určuje ho mimo jiné na základě zpětné vazby od klienta. Ať tam dáte jakékoli antény s jakoukoli polarizací a jakkoli směrované, nakonec si poradí.

Samozřejmě pokud si poradit může, zase aby mě tu někdo netahal za slovo...

A co kdyby se dal vyzařovací diagram deformovat třeba fázovými posuny mezi jednotlivými anténami? To by nešlo? Nebo myslíš, že v 5G anténách se prvky nějak mechanicky posouvají?

O žádném posunování jsem (pokud vím) nic nepsal. Pokročilé antény jsou matematicky spočítané tak, aby měly nějaký rozumný vyzařovací lalok, se kterým se potom dá dále pracovat. Třeba pěkná MIMO anténa od Nokie:https://ma-mimo.ellintech.se/wp-content/uploads/2018/0... U takovéto antény signál "svítí" prakticky jenom tam, kam výrobce chtěl a s tím už se pracuje mnohem lépe, než s kusem drátu, který svítí tam, kde se mu zrovna zachce.Vždyť už ani ti modeláři na FPV tyhle "antény" nepoužívají a přesunuli se k mnohem modernějším kouskům, které dokáží mnohem lépe pokrýt prostor signálem a navíc používají cirkulární polarizace atd,... Nejsem anténář a ani bych už do té duchařiny dnes už nešel - na škole jsem to bytostně nesnášel, ale něco málo si o tom snad ještě pamatuju...?