Jaky wifi router pro UPC internet?

Ahoj,hodlám jít koupit nějaký wifi router, který připojím na stávající modem Motorola zapůjčený od UPC, chtěl bych tedy poradit z nějaké zkušenosti, který vybrat, jako požadavek mám pouze černou variantu, wifi budu používat především na telefonu, tv a notebooku, stolní PC ponechám pevně připojený. Díky za tipy.Cena: do 600Kč.

Odpovědi na otázku

zalezi v cem bydlis,cihla-panel,ale obecne za malo penez malo muziky.

TV urco kabelem. Vybrat něco můžeš ale hl kriterium kukni aby mel WiFi typu n. Protože do 600,- nesezenes nic na 1GB. Tplinky jsou dobře. Ale ne černé

Bydlím v panelovém bytě, rozsah mě zajímá akorát na ploše bytu (89m), internet mám 25MB, ještě bych preferoval restartovací tlačítko.Píšu, že kamarád má nějaký hodně starý Edimax a ve stejných podmínkách má signál i připojení perfektní a to dokonce dál od paneláku, tak nevím, co vybrat.

1) nezáleží na UPC2) Nedávno jsem měnil značkový SMC router za BELKIN Surf N300 NN2 protože mi nechtěl starý SMC udržet konektování s tablet-PC, a vyřešeno. Možná pomohla technologie MultiBeam u BELKINu (vyzařování pod různými úhly a přepínání mezi kanály).

www.computerworld.com/s/article/9218176/Hands_on_Belkin_N750_DB_router_extends_your_Wi_Fi_s_reach_MultiBeam is a refinement of the MIMO technology...A MIMO system collects incoming signals and compares them to see which, if any, of the data streams are fractured because of collisions with objects blocking their path (duct work, metal lathe, appliances, etc.). MIMO merges those signals, using the good parts from each, to assemble a complete data stream -- assuming that the same fragments in each stream won't be mangled by obstructions. It works quite well and typically prevents retries that would slow things down.

Jakýkoli, který umí Wi-Fi. Osobně to mám zapojené přesně jak ty chceš, kabel do UPC modemu - router Asus RT-N10 - pak PC. V bytě opravdu stačí i levnější. V alfě jsem koupil sousedce ten nejlevnější za 250,- a jede internet a Wi-Fi.Ovšem moji odpověď ber s rezervou, píšu jak mi to funguje s jedním zařízením (wifi mám kvůli telefonu, sousedka jeden notebook) a nevím jak je to s připojením vícero wifi zařízení k jednomu routeru.A také bude záležet jaký tarif máš od UPC.

Trefa do černého, po přečtení pár rad mi právě vyšel nejlépe ten co uvádíš:http://www.alza.cz/asus-rt-n10-ver-c-d287872... takže by to mělo fungovat dle tvé zkušenosti (použití především pro telefon), internet mám 25MB/s ...

Tenhle je o stovku levnější a má dobré ohlasy v diskuzi včetně UPC internetu. Navíc má tvar, který mi umožní postavit na něj tu Motorolu (asus je zešikmený)...co myslíte?http://www.alza.cz/d-link-dir-500-1-d264959.htm

Mám přesně to co ty, ale router mám nějaký TPlink, je mi jedno jakou má barvu, mám to schované v předsíni na polici a signál v celém panelovém bytě je plný a soused co bydlí obvchod ho ještě vidí, jeden PC kabelem druhý WiFi + očas NB a tablet, něma problema..

a jaký máš model toho TP Linku?Jestli to není nějaký ten dražší...

Máš 25MB/s, nebo 25Mbit/s?

Tenhle TP-Link Vam bude bohate stacit: http://www.czc.cz/tp-link-tl-wr841nd/67015/... .Nicmene rozumnejsi by bylo zmenit zapujceny modemrouter od UPC za variantu s wifi.

Tak moment, dnes jsem vyzvedl ten D link, jenže dvě zařízení na stole mě zrovna neoslovilo, navíc potřebuji poradit jak nainstalovat pomocí webového prohlížče, jak to prostě zprovoznit za ten Motorola modem?Nicméně mohu ho vrátit a vyřešit situaci z UPC, najednou totiž zmizel jednorázový poplatek za výměnu zařízení, momentálně bych nadále platil 50Kč, takhle budu platit 70Kč a přístroj budu mít pouze jeden od UPC.

Kabel z Motoroly pripopojite do WAN portu D-Linku. Do LAN portu D-Linku pripojite pocitac. V manualu k D-Linku si najdete IP adresu konfiguracniho webu. Zobrazite si konfiguracni web a nastavite wifi. Fungujete.UPC nabizi modem s wifi. Je tedy nejrozumnejsi puvodni modem bez wifi nahradit modemem s wifi. Zavolejte jim a domluvte se, dostanete hezkou krabicku od cisco. ;o)

Díky za pomoc s nastavenímUž funguje jak má včetně zabezpečení.Bohužel varianta UPC nakonec nic, stále si účtují od stávajících zákazníku při výměně zařízení 656Kč, co považuji za drzost a nehoráznost, v takovém případě mi výhodněji vychází stávající varianta.PS:Ono vůbec platit poplatek za pronájem modemu je do nebe volající, co jen jim zaplatíme za služby....!Takže ještě jednou díky.