» Poradna » Počítačové sítě

Jaký wifi router, poraďte

prosím o radu při pořízení wifi, i když jsem si přečetla zde doporučované články o wifi moc mi to nepomohlo...

chci si pořídit wifi do bytu pro připojování notebooku a androidního telefonu na net, mám internet po optice asi 40Mbit, chápu, že přes wifi to bude pomalejší, ale vůbec nevím v té záplavě přístrojů, který by byl pro moje potřeby nejvhodnější, firma která mi instalovala optiku doporučovala přístroje značek straightcore nebo alfa, ale bohužel nic konkrétního, prý by měly mít možnost vypnout routování, protože prý stačí, že routuje už router, který mi dali a další routování by to zbytečně zpomalovalo

možná jsou to nesmysly nevím třeba mi chtěli dát to čeho se chtěli zbavit

prosím poraďte mi konkrétní přístroj, nejlépe něco s čím máte zkušenosti

Díky

Odpovědi na otázku

A ta firma nemá ve vlastní nabídce router s Wi-Fi?

1. jaký máte rozpočet

2. pokud je materiál ze kterého je byt postaven nevhodný , budou místa po vašem bytě kde nebude signál vhodný pro propojení. S tím žádný router nic při dodržení vysílacích limitů podle ČTU neudělá.

3. straightcore nebo Alfa bych pro na doma nebral. nadruhou stranu vám budou cpát asi to co prodávaj znaj a chějí se toho zbavit.

Dlouhodobě co se týká kvality. Lynksys ( dnes Cisco) a Dlink, pak horčí Edimax , Ovislink, Asus atd.....

Z vlastní zkušenosti mohu jednoznačne doporučit WL-500gP V2. Vlastním jej již nějakou dobu a prozatím panuje spokojenost. Navíc je pár alternativních firmwarů, díky kterým se dá router pomocí USB klíčenky využít i na další zajímavé věci (torrenting, web¨kameru, FTP, atd...). Spokojeně připojuji DesktopPC (RJ-45)+NTB a Smartphone (WAN).

Link: http://www.czechcomputer.cz/art_doc-FF3EF46DAADA2191C... ...

firma nabízí právě straightcore nebo alfa a tam se právě obávám, že mi chtějí nacpat co mají

rozpočet asi tak do 3.000,- Kč

byt je v paneláku, takže materiál beton, byt má cca 60 m2

děkuji

Panelák může být velký problém.

Panelák jistě nebude problém. Skoro každé lepší zařízení má řízení výkonu antény ( i mnou zmíněný ASUS WL-500gP V2). Jde regulovat síla signálu, v celkem širokém spektru...

Pokud to zařízení je schválené k provozu v ČR a dodržuje limity ČTU tak to není řešení, ten výkon se reguluje jen dolů, nikoli nahoru.

Limity ČTU jsou hygienické limity, aby to obyvatele moc neozařovalo. Ten panel prostě často stíní až moc a výkon často nestačí. Pokud by někdo přepaloval , dost pravděpodobně na něj brzo budou žalovat místní ISP a pokuty od ČT jsou v řádu statisíců ,takže tohle švejkování nedoporučuji.

Limity ČTÚ su brane z hladiska ovlivnovania pristrojov navzajom.
Limity ozarovania obyvatelstva vvf polom su upravene vo vyhlaske MZ ČR 408/1980 Sb.

byt je v paneláku, takže materiál beton, byt má cca 60 m2.... ...bohužel moc záruky nepřinese.

Zkuste vzít dva noteboky ( pomůže kamarád, kolega) z jednoho udělat pomocí nějakého programu ( nepamatuji jméno ale tady v poradně se to najde) a na druhý dát program net stumbler nebo podobný a změřit si pokrytí v jednotlivých částech bytu. Zároveň tím zjistíte jak moc je oblast zarušená sousedy.

Pokud jste ochotný dát až 3000,- mohl by Vám dobře posloužit http://www.alza.cz/linksys-wrt160nl-d148788.htm...

nějak jsem nepochopila co že to mám udělat z toho jednoho notebooku, nechybí část věty?

jinak díky moc za tip

Jako vypadlo tak AP Pomocí SW jde na některém NTB ( nějaké wifi kartě) emulovat přístupový bod.

Ten NTB dáte do nějakého místa v bytě a druhým budete měřit po bytě kvalitu a sílu signálu pomocí toho programu netstumbler. dá se říci že vysílací výkon AP i NTB bude zhruba stejný . Tedy pokud nebude dostatečná kvalita a síla signálu mezi těma notebooky s vysokou pravděpodobností bude situace stejná i s zakoupeným wifi routerem.

výborně, vyzkouším

ještě upřesnění, firma nabízí další wifi router jako další zařízení zapojit až k tomu jejich routeru, přes který jde ještě televize a příp. telefon, nevím jestli to je důvod proč nemají rovnou router s wifi

Do podnikání jim nevidíme a jejich dodavatelsko odběratelské vztahy neznáme.

Osobně bych doporučoval zařízení od nich pokud je značkové a all-in-one ( to jak jste napsal není). To zařízení bych nekupoval , ale pronajal. Důvodem je to, že tyhle zařízení dost často jdou do háje a servis tím hodíte na ně.

vše co zatím mám je pronajato, po dobu poskytování služby mi zařízení bezplatně vymění

all in one evidentně nemají, jinak by mi ho nabídli už při instalaci

Bydlím v panelákovém domě se silným armováním a signál mám krásný jak v patře kde je router, tak i v patře nižším Mám Asus WL500GP a spokojenost! Se signálem, i s designem Cena je teď kolem 1.600,-kč