» Poradna » Počítačové sítě

Jaký VDSL mocem

Dobrý den, Prosím o typ na VDSL modem /ne router/ pro malou firmu. Bude nastaven v modu "bridge " /přes LAN server a dva routery/. Nevím, zda v modu bridge záleží na výkonu modemu, nebo stačí jakýkoliv. Našel jsem jenom jeden modem ZyXEL hi-speed VDSL modem Point-to-Point P-871M a to ještě na objednávku.Předem děkuji za typ. c-3po

Odpovědi na otázku

Podle popisu si nejsem jist zda tusite co vlastne chcete. Ten modem je urceny pro vytvoreni "soukromeho" VDSL spoje mezi dvema telefonimi pripojkami (samozrejme to vyzaduje spolupraci telefonniho operatora pokud to jde pres verejnou sit)."Většina malých podniků žádá jednoduché a rychlé řešení pro rychlé připojení – a zde je technologie VDSL ideální. Dvojice přístrojů P-871M umožňuje poskytovateli připojení nabídnout služby typu point-to-point mezi dvěma budovami nebo mezi dvěma kancelářemi, nebo zajišťovat připojení v budovách s malým počtem uživatelů – a to bez dodatečné konfigurace. S jednoduchou instalací typu plug-and-play mohou uživatelé nastavit jeden přístroj z dvojice do režimu CO a druhý do režimu CPE a získat rychlé připojení s minimem instalačních nákladů a bez časových ztrát. "

Upřesním, internet od O2 nabízí místo ADSL novější VDSL a modem-router Zyxel /čipset od Broadcomu/. Nenašel jsem na netu v nabídce skladem modem /přes který připojuji síť - viz výše/. Mám jednu otázku - zda mám řešit v nastavení bridge rychlost /výkon/ modemu či nikoli. Pokud ano, pak prosím o doporučení VDSL modemu. /Uvedený modem je pouze výraz mnou nenalezených nabídek/. Dnes mám ADSL Lynksis X1000 /modem-router/ a ještě vyhovuje. c-3po. Děkuji za snahu a především znalosti, které rozdáváte "lamám"