» Poradna » Ostatní

Jaky usporny procesor

Poradí někdo, jaký se dá dnes pořídit desktopový procesor s co nejmenším odběrem / vyzařovaným teplem. Nezáleží mi na výkonu, patici ani na Intel / AMD. Záleží mi na rozumné ceně a dostupnosti MB, též za nižší cenu.

Odpovědi na otázku

Jkykoliv s co nejnizsi frekvenci.

takze napr.:AMD Sempron 64 2600+ BOX, 754  Intel Core Duo T2300 1,66GHz 2MB 667MHz AMD Opteron 144 BOX, 939AMD Sempron 2200+Intel Core Duo T2300 1,66GHz 2MB 667MHz mate na mysli neco z tohoto?asi bude stačit, pokud mi někdo poradí link na stranky kde u CPU uvádějí i spotřebu

Zalezi na tom, kolik chces investovat. Idealni by byl nejakej notebookovej CPU od Intelu, ale vetsinou to vychazi draz, leda snad Celeron M. Ja pouzivam A64 3000+, kterej je pri bezny praci podtaktovanej na 800MHz a da se uchladit pasivne, pri vetsi zatezi se ale bez vetraku neobejdes.Chces to do kanclu nebo na hry?

jako domaci server

V tom pripade (ocekavam, ze na tom bude viset disk a mozna tam pobezi nejakej malej web) by asi uplne postacilo neco na bazi VIA EPIA boardu. Pokud bys to chtel ciste jako datovy uloziste pro pocitace v domacnosti, vubec bych se nebabral s nejakym pocitacem a koupil bych externi box s ethernetovym pripojenim. Dalsi varianta je neco ve stylu AMD K6, Pentium I, Pentium II z bazaru, tam bych se asi pri vyberu ridil spotrebou uvedenou tady: http://users.erols.com/chare/elec_pentium.htm(pozor na odlisny udavani spotreby u AMD a Intelu)

INTEL 386

ja si poridil mobilni pentium 1.83G a je fakt ze to je dost drahej konicek.

takze napr:AMD Sempron 64 2600+ BOX, 754Intel Core Duo T2300 1,66GHz 2MB 667MHz AMD Opteron 144 BOX, 939AMD Sempron 2200+Intel Core Duo T2300 1,66GHz 2MB 667MHz mate na mysli neco z tohoto?asi bude stačit, pokud mi někdo poradí link na stranky kde u CPU uvádějí i spotřebu