» Poradna » Mobily

Jaký typ telefonu Xiaomi Redmi vybrat

Dobrý den,chci se Vás zeptat na to, jaký model telefonu Xiaomi Redmi bych si podle Vás měl vybrat.Jelikož vybírám pracovní telefon, nemám jinou možnost, než tyto 3 modely, takže nemá cenu mi doporučovat jiný. Možnosti:Xiaomi Redmi Note 10s 6GB/64GBXiaomi Redmi 10 5G 4GB/128GBXiaomi Redmi Note 11 GB/64GBPokud jde o moje potřeby, tak je u mě hlavní to, aby měl telefon velkou výdrž baterie, byl rychlej, nezačal být po půl roce zasekanej, měl dobrej foťák(nemusí to bejt žádná vyloženě bomba), nabíjel se rychle a aby na něm fungovaly data v dobrý rychlosti.Pročítal jsem nějaký rozdíly, jako je podpora 5G u jednoho mobilu, lepší foťák u druhého atd.. Ale neumím se rozhodnout, tak Vás chci požádat o radu, který z nich vzít.Děkuji komukoliv za radu a přeji hezký den.FandaPS: Odkazy:https://eshop.t-mobile.cz/category/Devices-Mobile/l... https://eshop.t-mobile.cz/category/Devices-Mobile/l... https://eshop.t-mobile.cz/category/Devices-Mobile/l...

Odpovědi na otázku

Za me RMN 11 - ma totiz procesor od Qualcomu.
Ja s temi Mediateky nemam pekne zkusenosti

Na soukromo ho mám taky v hledáčku. Budu psát Ježíškovi.

No nedalo mi to Pokud jde o moje potřeby, tak je u mě hlavní to, aby měl telefon velkou výdrž baterie, byl rychlÝ, nezačal být po půl roce zasekanÝ, měl dobrÝ foťák (nemusí to bÝT žádná vyloženě bomba), nabíjel se rychle a aby na něm fungovalA data v dobrÉ rychlosti.

kto ti naklamal, ze pracovny telefon = redmi? Ukaz mu stredny prst a kup moto v danej cene.

"nemám jinou možnost, než tyto 3 modely, takže nemá cenu mi doporučovat jiný. "

A nějaký rozumný důvod, proč ne?

Třeba je má zaměstnavatel v krabici a říká mu? jeden si vyber.Ale hlavně, proč musí mít nějaký rozumný důvod. Tady se nadává lidem kteří se neumí zeptat, pak se někdo zeptá zcela jasně a zase ho někdo zprudí že musí mít nějaký důvod.

Xiaomi, žiadny.

Jak říkám, na výběr je pouze z těchto 3. Jiná možnost není. Takže tedy radši upřednostnit 11 před note 10S a 10 5G? Je v těch procesorech velkej rozdíl? Má totiž nejhorší foťák a nižší buď pamět nebo ramky v porovnání s těmi dvěma .. Ale jak říkám, rád si nechám poradit

Xiaomi Redmi Note 10S je ze hry protože má nejhorší procesor. To nebrat.Xiaomi Redmi 10 5G s tím procesorem Dimensity 700 je výkonnější než ten Snapdragon 680 v Xiaomi Redmi Note 11 (Mediatek neměl kdysi dobré procesory, ale řada Dimensuty se povedla), ale uplně bych to zase tak neřešil.Takže vyber mezi těma dvěma - je to +/- jedno.

5G je k ničemu, ale zásadní vliv má RAM. Pokud máš možnost výběru pouze z těch 3, tak jedině se 6GB RAM. A kdybys mohl vybrat jiný Xiaomi, tak Poco M4 Pro.

na to co píše je fakt jedno jestli 4 nebo 6GB. Představ si že pořád používám jeden telefon a tablet s 2GB RAM.. To je hrůza co ?

Ano, je to hrůza Ovšem samozřejmě pokud telefon používáš jen na volání a tablet jen na to, že na něm pustíš youtube a sleduješ video, tak ano, používat se to takto dá. Jinak ale rozdíl mezi 4 a 6GB je už i při základním použití hodně znát. Jistěže se dá použít míň, pokud ti nevadí čekání nebo zejména pokud ti nevadí, že při přepnutí z jedné aplikace na druhou a návratu zpět k první, ti ji mezi tím systém pro nedostatek RAM na pozadí ukončí a musí se načítat znovu. On je totiž rozdíl mezi

...používat a používat pohodlně

Super .. 6GB ram má ale ten 10s, který má dle komentáře nahoře zase nejhorší procesor .. tak já nevím.. :D

Věř, že víc/míň RAM se projeví podstatně znatelněji, než lepší/horší procesor. Dnes už v podstatě není v žádném mobilu vyloženě špatný procesor.

Na co má vliv RAM? Na to že se ti možná dřív uspí aplikace a bude se muset reloadnout až ji otevřeš. Ale to musíš používat více aplikací najednou, samotnou aplikaci to nijak neovlivní, většinou neví co by s tou pamětí dělala,Záleží kolik toho děláš, ale on to xiaomi k monitoru nepřipojí a nebude to používat jako počítač aby mu běželo několik aplikací vedle sebe a multitaskoval.Stejně to 5G, 5G může přinést rychlost a to jak přenosovou, tak latenci, záleží kde se nacházíš a také co děláš. Pokud si z telefonu děláš rád hotspot třeba por tablet nebo počítač, rázem se ta rychlost může hodně hodit, stejně jako rychlost při práci s cloudem.

5G v reálném použití absolutně nepoznáš, proti LTE rozdíl jen papírový, ale reálně nula nic. Zato rozdíl 4/6GB RAM se pozná sakra hodně, zvlášť u Xiaomi s jejich poměrně náročnou nadstavbou MIUI. Poznáš to při spouštění aplikací a zejména při přepínání mezi aplikacemi, protože se 4GB se už stává nepříjemně často, že telefon aplikace na pozadí zavírá a tudíž se aplikace každu chvíli bude načítat znovu a nepamatovat si předchozí stav.

No pokud nepocítíš 20 vs 55Mbit/s upload, tak s tebou souhlasím. Tohle byly čísla v místě kde to potřebuji nejvíce, stejný telefon, Vodafone 4G vs 5G.U downloadu to je cca 150-180 vs 180-200 Mbit/s, to je celkem irelevantní, ale 50ms vs 30ms ping je zase co se pro různé typy používání hodí.Takže za mě telefon bez 5G neberu. A Stejně tak neberu Xiaomi, ale Xiaomi s 4 nebo stejné s 6GB bych fakt vůbec neřešil. Poslední Xiaomi mělo 6GB paměti věčně 3 volné... Pro můj způsob používání telefonu není rozdíl. Já totiž mám ve zvyku aplikace zavírat, když už ji nepotřebuji, stejně jako i na počítači nebo tabletech.To že každý zřejmě máme jiné potřeby a zkušenosti, znamená že každý má jiné nároky a co jeden bere jako nutnost, může být druhému ukradené a naopak.

Ano, to na telefonu vážně běžně nepocítíš. Co kdo běžně odesílá za tak velká data z telefonu, aby si toho vůbec všiml? Jinak neřešit 4/6GB je právně blbost a je vidět, že vůbec nevíš která bije a nemáš to vyzkoušené v praxi. Já ano a to velmi nedávno. Jinak já taky aplikace po použití zavírám, ale ne vždycky, někdy cíleně potřebují přepínat mezi prohlížečem, pak třeba mapami, případně bankovní aplikací a není nic otravnějšího, než když zjistíš, že se ti mezi tím nějaká z nich na pozadí zavřela a musí se načítat znovu nebo dokonce musíš tam znovu něco zadávat. Reálně prostě 5G nemá proti 4G žádný prakticky přínos, na rozdíl od více RAM.

"Co kdo běžně odesílá za tak velká data z telefonu"Předně jsem psal že je běžné používat telefon jako hotspot k jiným zařízením. Ale stačí i ten telefon. 20 minut natáčení videa a je to 10GB raz dva. A kdybych měl novější model, a točil ProRes, tak se můžeme bavit o 5GB/minuta 4k videa."není nic otravnějšího, než když zjistíš, že se ti mezi tím nějaká z nich na pozadí zavřela a musí se načítat znovu nebo dokonce musíš tam znovu něco zadávat."Tady s tebou naprosto souhlasím, ale jde o tu zkušenost, Měl jsem Xiaomi s 4 i 6GB paměti. 6GB bylo právě na doporučení, že "to je nutné minimum" aby to dobře běželo. Světe div se, žádného rozdílu v chování těch telefonů při mém způsobu používání jsem nezaznamenal, kdežto 1/3 ceny navíc jsem spolehlivě pocítil. Naštěstí ale nejsem postavený před tak špatné volby. Kdybych chtěl přejít zpět na Android tak nemám na výběr, jediný telefon který aspoň většinou kritérií zapadne do mého síta je S22, je to pořád velký kompromis, ale nemá žádný deal breaker

No vidíš, pro pohodlný způsob používání telefonu je právě ten rozdíl 4/6GB RAM zcela zásadní. 4GB je základ, který často dojde a způsobuje potíže, kdežto 6GB už má i nějakou rezervu. A speciálně právě u Xiaomi, kde MIUI nadstavba není zrovna úsporná. Takže ta 1/3 ceny, i když si nemyslím, že je to tolik, je vyvážena znatelně lepším chodem. Každopádně na hotspot pro počítače samozřejmě ano, tam 5G nějaký smysl má, ale pro samotný telefon vůbec Nedávno jsem právě řešil volbu mezi verzí stejného telefonu s 5G a IPS displejem nebo bez 4G, ale s AMOLED a volba byla jasná, 4G + AMOLED. Jinak ty volby špatné jsou jen v případě, že zvolíš 4GB RAM Pokud jsi ovšem psychicky fixovaný na Apple, tak potom chápu, že veškerá racionalita jde stranou a u androidu si nevybereš

Dobrá, 10s je tedy ze hry a zůstává Note 11 a 10 5G .. Ještě abych to upřesnil, tak mám sice tenhle telefon jako pracovní, ale zároveň i osobní, takže ho využívám i na soukromý účely.. Jsem nenáročný uživatel, nic na něm nehraju, ale využívám sociální sítě, TikTok, Spotify, Youtube, Livesport a další kravinky, takže bych chtěl určitě plynulost těchto programů. 10 5G je 4GB/128GB a 11 note je 4GB/64GB .. A co tedy s tím procesorem? Stále si nijak jistej nejsem

Takže jsi nesmyslně vyřadil jediný telefon, který má aspoň 6GB RAM a místo toho řešíš procesor, jehož výkon na uvedeném použití vůbec nepoznáš, na rozdíl od RAM. Takže si holt budeš muser poradit sám.

na to využítí je šumák který vybereš. Osobně bych vybral ten, který se mi nejvíc líbí a který se mi nejlépe drží v ruce. Ale upřímně i kdyby mi zaměstnavatel něco takového dával tak mu poděkuji ať si to nechá.Tyhle skoro low endové xiaomi jsou prostě jaké jsou, 100% plynulost nemůžeš čekat tak jako od výkonných vlajkových lodí s vyladěnějším SW:

Právěže s dostatkem RAM se 100% plynulosti bude velmi blížit. To je ten zásadní rozdíl. Procesory mají už všechny dostatečně výkonné, ale 4GB začíná být slušná brzda, proto jsem měnil Redmi Note 8T za Poco M4 Pro a ten rozdíl v RAM je naprosto zásadní, jinak procesor stačil v pohodě ten v 8T.

Já ho nevyřadil, to kolega, který tu psal, že má špatný procesor ten s 4GB .. Pokud říkáte, že procesory nedělají takový rozdíl ve výkonu, kdežto 4GB vs 6GB ram je velký rozdíl, vezmu ten 10S s 6 GB RAM. Souhlasíte?

Tak samozřejmě používat ho budeš ty, takže rozhodnout musíš sám Ale ze zkušeností je jasné, že pro uvedené použití rozdíl mezi těmi procesory vůbec nepoznáš, to bys poznal maximálně tak u náročných her. Zato rozdíl v RAM je docela zásadní, s 6GB budeš mít rezervu a telefon nebude bojovat s nedostatkem RAM.

Z mého pohleduNOTE 11 vypadává. Má nejhorší foťák z těch tří. I když má Snapdragon, což může být podstatné jen pokud by jsi do něj chtěl dávat komunitní ROM.NOTE 10 5G. Nejlepší foto z těch tří i když nemá ultrawide objektiv. Mluví proti němu Hybrid Dual SIM a 4 GB. Netuším jak moc náročné jsou Livesport a TikTok. Lidi v okolí se 4GB nemají problémy z FB, Discordem ani YT. Oproti zbývajícím s 30W má 18W nabíjení. Note 10S. I když podle specifikací má foto nejvíce MPx, není moc dobrý. Fotomodul s 64MPx v tomto telefonu je jiný, horší než 64MPx v např. NOTE 9 PRO

Objednal jsem to Note 10s, díky za pomoc.