» Poradna » Mobily

Jaký televizní set top box pro příjem digitálního vysílání?

Dobrý den. prosím Vás o radu jaký pořídit set top box pro příjem digi vysílání? Máme televizi LG 43LF540V, na půdě anténu a donedávna vše šlo. Pak začaly mizet programy a údajně je třeba pořídit set top box. V budoucnu by na něj měla být napojena ještě jedna tv v sousedním pokoji. Můžete mi prosím něco doporučit třeba z Alzy? Absolutně se v tom nevyznám a dětem chybí večerníček. Díky moc. Luděk

Odpovědi na otázku

Každá TV bude ale muset mít svůj.https://www.czc.cz/evolveo-omega-t2-dvb-t2/1...

Telka uz ma aj dvbt2 tak skusit preladit

No je to klasika. DVB-T2 sice ma, ale jen H.264. Pro ceske DVB-T2 potrebne H.265/HEVC neumi, takze preladit nepomuze.Neveril bych, ze se na to dnes jeste nekdo nachyta...

Tedy abych byl presny. Preladenim se neobjevi programy vysilane pres DVB-T2, ale mely by se objevit programy v multiplexu 1, nebot CT odsunula prechod na DVB-T2 na pozdeji (listopad 2019). Po prechodnou dobu by tak mela nove vysilat Art a prave Dcko v multiplexu 1 s ostatnimi programy.

ta omega neni špatna občas zatuhne musíš ji vypnout a zapout, nahravka jde bezproblemově pustit na pc

Špatný signál StB nevyřeší, máte něco s anténou , televizí , nebo neumíte přeladit.

Ono vše špapalo dobře, programů hojnost a pak najednou zmizelo Déčko. Za nějakou dobu další program. Nedávno tu byla bouřka jak kráva, tak jsem tv radši vytáhl ze zásuvky a druhý den ráno po zapnutí další program pryč. Tak jsem dal automatické ladění v nastavení a ono to našlo 32 programů, z nichž je většina nepoužitelných neb "kostičkují" a když jsem to vyseparoval, tak použitelných bylo zase míň... Fakt nevím - zlatej středověk!

Možná je hnutá anténa … zkus ji trošku !!! otočit na jednu stranu, posoudit sílu signálu a pak otočit na druhou stranu a posoudit. Možná je poškozený kabel k anténě nebo jeho připojení (kostičkování znamená slabší signál). Jinak to přeladění je potřeba občas zkusit, prostě se to bude měnit (než to definitivně zhasne).

mno, když bouřka, tak je možná načnutej tuner v tv.pokud neodpojíš i kabel od antény, tak je vytažení ze zásuvky možná ještě horší než nic neodpojit...

Nějaký anténní zesilovač je? Neodpojil jsi mu napájecí zdroj ze zásuvky 230V? Ono to pak hraje blbě. Místo aby zesiloval, tak utlumuje. ☺

Zesilovač asi není. Jedna šnůra jde z tv do zásuvky a kabel jde z tv na půdu do antény. Jinak nic.

Zesilovač může být na společné antene, poptej se sousedů, ale někteří můžou mít kabelovou satelit a dvbt už nepoužívají, tak to třeba ti neřeknou. Ale po bource moh central zes odejít. Některé primace jsou citlivější, tak se taky může stát, že jim to pojede na hranici kostičkovani

Bydlíme v rodinném domku...

Každopádně když koupím ten STB (hrozný tyhle tři písmena) budu zase chytat programy jako dřív?

Mozna ano, mozna ne, to ti nikdo takhle na dalku nerekne. Kup STB vyzkousej a uvidis

Zavolej si profika at ti to promeri a da do kupy.

Vzhledem k tomu, že TV nemá H265, musíš ten STB koupit tak jako tak (a ke 2. TV ještě jeden). Takže ho kup hned, jakýkoliv který má T2 + H265, z levnějších třeba:https://www.alza.cz/strong-srt-8211-d5003051.htmhttps://www.alza.cz/emos-em180-d5237612.htm