» Poradna » Mobily

Jaký telefon na focení do 8000,-Kč - spíše míň

Potřebuji koupit telefon na focení(jen dovolená, žádně profi focení) cca 6000 - 8000,-Kč. Máte někdo nějaké typy, prosím i s recenzí.Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Kupovat telefon kvuli foceni je nesmysl. Z tbeho vyjadreni vyplyva ze to cchces jen na foceni ne na telefonovani. Pokud jen foceni, za 3-4 kupis kvalitni fotak.

1) na focení bych doporučil foťák nikoli telefon 2) bývá zde dobrým zvykem že tazatel si alespoň udělá předvýběr a následně sem uvede varianty mezi kterými se rozhoduje a nechá si poradit jakou z nich zvolit. Takže dotaz "nějaké typy, prosím i s recenzí" ve mne jasně evokuje "jsem tak líný že o tom nic nevím a nehodlám si to ani zjišťovat, koukejte to udělat za mne a ještě mi nalinkujte recenze" :D

Vybírat telefon a foťák v něm mít jako doplněk, to ano. Ale pokud člověk chce něco primárně na focení, tak rozhodně foťák. Za nějakých 5000-8000 máš dneska docela slušný kompakt.

To je složitější. Foták je jen na cca 2 dovolené ročně jinak se nefotí. Moje žena chce rovněž nový telefon 4 - 5000,-kč. Ted už chce telefon za cca 8000,-Kč místo fotáku.

Díval jsem se na tyto telefony i s recenzemi. LG G6 nebo Motorola Moto X4 nebo Huawei P20 Lite.Takže radíte, že telefon(na foceni 2x ročně dovolená) je blbost? A mám koupit kompakt?

a víte alespoň základní parametry které by to mělo mít? tedy např. jaký OS, jaká velikost displeje, RAM a úložiště, kolik SIM slotů, zda potřebuje LTE, NFC atd.... Fotit totiž dnes umí už všechny telefony

Je to pro mou ženu - nechce nejlevnější telefon. Takže dobrý foťák a min. 5,5 palců. Jinak je to úplně jedno. Internet má jen WIFI, hry nic...

mrkni na Huawei - prej v rámci mobilů fotí slušně. Jinak je to ale stejně jen na takové práskání obrázků a i na domácí oslavy je lepší ten kompakt (větší snímací čip = méně šumu, lepší optika, případně optický zoom).

Tak pokud je to opravdu jen na takové občasné focení, tak klidně ten mobil. Dneska chytré telefony fotí docela fajn, pokud mají dostatek světla.