» Poradna » Notebooky

Jaky system na pocitac?

Cuschci si prisiti tyden koupit novy pocitac a premyslim jestli ho mam koupit s Windowsem, s Linuxem nebo s tim Ubuntu? Co je lepsi a spolehlivejsi?

Odpovědi na otázku

To co vám nejlépe vyhovuje. Nikdo přece neví co budete dělat a zda vám bude vyhovovat rozhraní. A v čem jako chcete měřit spolehlivost programu? Kdyby neměli bugy, tak nevycházejí každou chvíli patche a nové verze, že?

1. ako píše kolega, záleží od preferencii. Niekto nedá dopustiť na masox, jednej kaviarni v PM v 2006 vyhovoval BeOS PE2. záleží od HW. Ak ide o P4 s 512 MB, ledva na tom pôjde Puppy, ak i7-5960X s 32 GB na strihanie videa v Sony Vegas, zrejme Win 10 (ak na linux neexistuje) a nemáš záujem o Handbrake3. záleží od € - ak Ti 100€ naviac nebude chýbať a chceš win...4. záleží aj od typu užívateľa. Ak starší ľudia, ktorým je jedno, či sa firefox volá firefox, alebo firefox.exe, tak skôr Xubuntu/Kubuntu, kde sa nemusia báť toľkých nástrah ako vo win5. ak si rád OS prispôsobuješ do detailov, nevidím problém v linuxe (W10 sa už extra prispôsobiť nedá tak ako XP). Popr. ak sa Ti páči masox vzhľad, ale nechceš ho, v linuxe masox-like distro existuje, vo win by som nelaboroval s premenou GUI6. spoľahlivý je OS do tej miery do akej je jeho užívateľ. Kto vypína PC vytiahnutím káblu zo zásuvky, pre toho je najlepší MS DOS, alebo linux z live media, alebo kto kliká na všetko (zvlášť na "vyhrali ste melion, stačí klik" a potom "ešte napíšte svoju adresu, rodné číslo, čislo OP a číslo topánok", tiež by som bol za linux, ideálne live, aby sa do PC nedostal malware. Ak máš app len pre Win a vieš sa k nemu správať, máš aj tak zálohu, aj Win je spoľahlivý

"Linuxem nebo s tim Ubuntu?"...Linux je celá skupina systémů, přesněji Linuxu je mnoho distribucí a Ubuntu je jedna z distribucí Linuxu. To je jakoby ses zeptal "mám si koupit počítač s Windows nebo s tím XP?"Jinak to taky záleží co s tím počítačem chceš dělat, jaké programy používat. Ne vše, co je pro Windows má alternativu pro Linux například. Ale pokud se ptáš takto, tak pro tebe asi raději Windows.

Vysokoškoláček by měl být schopen i složitější úvahy. Takže budeme mít i blbá mláďata s akademickou hodností, to je tedy sešup vzdělávacího systému.

Záleží na inteligenci a znalostech jedince,který bude systém užívat.Pokud o tom nic nevíš tak je to naprosto fuk a už si hledej nejkratší cestu do servisu,kterou budeš absolvovat mockrát.

Jasně, že s Windows. S Windows 10!

Pro tebe nic, když se takhle ptáš. Kup si kalkulačku, to ti pro začátek stačí.

Ubuntu je linux, Windows je neco jinyho. Muzes si koupit notebook bez OS a doinstalovat si jaky se ti bude libit nebo vyhovovat

jestli to chceš na paření nových her, tak Windows. A to mám linux rád a používám ho často.