Jaký SYNOLOGY

Dobrý den. Chci koupit NAS Synology pro domácnost - připojení dvou počítačů, sdílení např. fotografií, zálohy, hudba [z mobilního telefonu na bluetooth reproduktor], občas video na TV [mám Chromecast, tak snad využiji] a pracovní dokumenty na Cloud [Google Disk]. V podstatě už se jen rozhoduji mezi Synology DS218j DiskStation a Synology DS218play DiskStation, který má čtyřjádrový procesor a paměť 1 GB tz. měl by být znatelně rychlejší. Jde mi tedy o to, zda má někdo z vás osobní zkušenost a využiji vyšší výkon. Nebo ne a raději ten rozdíl cca 2.000 Kč mám dát do HDD [vybráno mám WD Red].Děkuji předem za reakce.

Odpovědi na otázku

Vyšší výkon CPU využiješ jedině v případě nainstalování více služeb (balíčků). Na fileserver je to zbytečné.

Souhlasím. Vybral jsem Synology DS218j DiskStation. Pravděpodobně bych vyšší výkon toho druhého ani nevyužil...

stacilo by ti i DS216se, na prehravni datovejch souboru po siti a dalsi sluzby to v pohode staci.Hlavni vyhoda DS21x play je pritomnost HW dekoderu videa ktery umi prehravane video pres DLNA transkodovat na nizsi kvalitu (aby se plynule prehralo na vsech zarizenich).Verze s "j" na konci je jen mirne vykonnejsi nez verze "se", ale ja jich za posledni roky nainstalovat cca 10 a vzdycky to stacila verze SE (domacnost, mala firma).