» Poradna » Programy

Jaký soft na zapínání a vypínání PC v LAN?

Ahoj, jaký použít soft na zapínání a vypínání PC v LAN, ideálně portable na flešce. Tzn. bez instalace. Jasně že ty zapínané a vypínané musí mít nastavené v BIOSu wake on enable atd. Nějak nemůžu vygooglovat to ideální. Buď se musí instalovat nebo je ten portable soft umí pouze zapnout a ne vypnout.

Odpovědi na otázku

cmd

Chci něco uživatelsky příjemnějšího, abych mohl cca 7 PC co nejjednodušeji zapnout a po nějaké době zase vypnout a to pravidelně.

Tak si to napiš jako bat. A pokud to má být pravidelně, můžeš to nastavit do plánovače úloh.

Asi tak

Na vsech PC zajistit zapnuty WakeOnLan a zjistit si jejich MAC. Na buzeni je utilitkaNa vypinani standardni prikaz ShutDown (parametry si nastuduj). Na pocitacich musis mit pravo spravce.Na sourceforge mas utilitu se jmenem WakeOnLine, ktera umi i shutdown

http://www.portablefreeware.com/nemam oskusanemam oskusany Aquila Wake on LAN, ale ten sa instaluje.google search pomoze, najdi si par utilit, otestuj a uvidis, co bude ok

Já popužívám Wake On LAN ,,, zapnutí mi funguje , ale nejde vypnutí ,,poradí mi někdo , jak to nastavit ??? ,, Píše to ,,,Přístup byl odepřen (Vyjímka na základě hodnoty HRESULT:0x80070005 (E_ACCESSDENIED)) Všude je Windows 7

Už jsem to psal nahoře. Musíš být na všch počítačích jako admin. To znamená, že účet,. pod kterým to chceš vypnout musí existovat i na ostatních počítačích.

To právě jsem jako admin ,,jinačí účty ani nepoužívám ,, mám tam i heslo ,, je to nutnost ,když chci zdílet v domácí síti data ,,,fak nevím kde může být zakopaný pes vzdáleníá plocha funguje v pohodě .

Takže na počítači, ze kterého to ukončuješ máš stejné přihlašovací údaje jako na všech ostatních? Stejné jméno a heslo? Vzdálená plocha je něco jiného, tam se hlásíš pomocí jména a hesla.

To nemám ,, to přeci v domácí sítí ani nejde ,,to by s přeci nepoznal , ke kterému PC v síti se chceš přihlásit ,,,,, příklad , mám v síti 4 PC a všechny by se jmenovaly USER ... jak poznám , kerý je kerý pokud se budou jmenovat stejně ?

chyba , který je který

PC se mohou jmenovat různě, ale všude musíš mít účet, který má stejné jméno a heslo + admin práva. Klidně tam může být jen pro tyto účely a nemusíš ho normálně používat.

už to chápu ,,dík ,,,otestuji to