» Poradna » Ostatní

Jaký seriózní LCD na práci

No jednou to přijít muselo ,ale můj CRT začíná bejt definitivně vysvícený.Takže budu kupovat novej. Jenže nechci kupovat novej CRT. Takže LCD. 17“ (1280x1024) je jako minimální rozlišení.Otázka by zněla jako klasické klišé co za LCD. Jenže ty krystalické splašky co sou v obchodech mě nějak nezají mají. Protože budu pracovat ve tmě , s tmavím pozadím, s videem, nebo v 3D (ne hry), takže 90% LCD na trhu v ČR je nepoužitelných.Od absence DVI , stále omílanou odezvou , špatné podání barev a podsvětlení což je stěžejní .Pokud vynechám LCD HP ,Dell ,IBM které jdou velice špatně sehnat pokud člověk od nich nekoupí hned i stanici.Napadají mne EizoIiyamaApple (vynechám tu 30“ jednak na to pro PC není „normální“ grafika zadruhý radši bych si koupil auto )LaCiea slušný LCD dělá i Sony, možná Mitsubishi Je zvláštní, že LCD těch to firem nejsou žádný rychlíci ,ale na druhou stranu lze jim věřit, ne jako dnes oblíbení lowend Samsung u kterého se uvádí 12ms a je to přitom je to dobrejch 20 něco ms.Budu shánět 17 ,19,20 Rozlišení 1280x1024 nebo 1600x1200odezvu pod 18ms (celkovou ) protože na preview to nechci posílat na TVminimálně DVI + D-SUB ,2x DVI by bylo superDobré možnosti nastavení a kalibraceTakový to smetí jako repráčky mikrofon , USB hub považuji jako nepodstatný.Tak co měl by někdo nějakou konstruktivní připomínku? Doporučil nějaký model na seriózní práci?

Odpovědi na otázku

Průser většiny LCD monitorů je ten, že nejsou schopný zobrazit bílou plochu po celé obrazovce. IIyamu jsem viděl a nic moc, Eizo jsem neviděl takže nevím, ale docela dobrý jsou podle mě monitory Sony, ale myslím, že je to jeden velkej průser, nejlepší bude když si hodíš korunou.

Tak nevim, stim s čím sem se setkal , tak by problem s tou bílou neměl bejt. Věci "na papír" nedělám skoro vůbec nedělám.

http://paradox.webpark.cz/zajimavosti_bla_bla.htm a odstavec Monitor klasický analogový CRT vůči LCD - ...POZOR, velmi subjektivni nazor , ale z praxe...

A co jako ? říkám že nedělám na papír(DTP).Jo popis o tom jak nás šálí LCD dobrý a pravdivej. Ale já neupravuju fotky, to by mi byla respons na .... Pokud nědělá člověk věci třeba pro Pixar, ale pro nějakýho Frantu z Horní dolní tak počítám s průměrným lidským smyslem.Něco jako s hudbou, někomu stačí SB128, někomu Live nekdo TurtleBeach (nebo jak se to jmenuje)Z LCD mě nebolí oči , zkoušel sem některý CRT na 100vce, ale taky nic moc. A na víc to málo kterej stroj v 3D udejchá.O tom kolik zabírá prostoru a nebo o spotřebě nemluvě.

Boleni oci neni z monitoru, ale z toho, kdyz se furt cumi na neco uprene.

pracuju s Dell 20" (2001FP) a sem celkem spokojenej...

Ja ho mam taky pred sebou ,ale kup ho samostatně, Dell stanice mi přes práh domů nesmí.

Já bych hlasoval pro EIZO - je to fakt dobrá značka a vysoká kvalita. Mám jeden na stole a nemůžu si stěžovat - obraz jako od Picassa.Zkusil bych třeba L568...

Eizo, L568 treba, se mi zda z toho co je dneska bezne k sehnani asi nejlepsi. Iiyam mi proslo pazourama par, vsechny mely problem s podsvicenim, Hyundai a Samsung jsou fajn jenze a) IMHO lzou s reakcni dobou b) to Eizo ma o neco lepsi podani barev (coz je ale subjektivni nazor, uznavam), Sony nebo Mitshubishi nedokazu posoudit, nikdy jsem je nevidel a u Applu jsem sedel prilis kratce na to abych ho posuzoval.

Taky po něčem koukám. Vždy jsem si říkal, že koupím jen Eizo, ale teď mi do oka padl Samsung SyncMaster 172X - LCD 17"Nevíte zda by byla někde v Plzni možnost ho vidět před tím než ho koupím?

Koukám, že se někam ztratil odkaz, takže ještě jednou: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp

Ano na tenhle monitor sem měl narážky, tak odezva je podle zahraničních recenzí 20 něco ms. V noci vypadá že je na tom zobrazenej furt gradient atd.... lowend newer!Fakt když se ptám na seriozni LCD je s zmiňovat to těhlech monitorech trochu mimo.

Byly vypusteny dve verze jedna s TFT/PVA matici ktera mela opravdu tech 25ms. Ta byla ale rychle stazena a misto ni zacala byt distribuovana nova verze s TN/film matici, ktera ma vskutku kolem 12ms. Ale to bylo aktualni pred nekolika mesici, nyni jsou vsude prodavany jiz ty nove verze.

Mimochodem, koukal jsem, že většina LCD má obnovovací frekvenci "jen" 75Hz. Není to málo, když CRT monitor běží např. na 85 nebo 100Hz? Nebo se to u LCD posuzuje jinak?

1) Očima je člověk schopnej rozeznat cca 25 obrázků za sekundu. Takže 75Hz je až dost 2) Technika vytváření obrazu u CRT a LCD je natolik odlišná, že u LCD nemá skoro cenu mluvit o vyšších obnovovacích frekvencích, než řádově 60Hz. Hlavní rozdíly jsou v tom, že obraz u LCD se kreslí celý najednou (ne po řádcích jako u CRT) a bod svítí, dokud se nezhasne (u CRT postupně pohasíná).

O.K. díky. K bodu 1) bych uvedl jen to, že rozdíl mezi CRT 60Hz a 85Hz je sakramentsky poznat.

Že je Eizo špička, o tom jsem nikdy nepochyboval (sám mám CRT Eizo :)A že mě LCD dosud nechávaly chladným, to je taky pravda.Ovšem nový model Eizo L568 mi totálně vyrazil dech. Když ho koupíš, na nic jiného než na cenu si rozhodně stěžovat nebudeš!!

Používám EIZO 568 je vynikající.Mohu vřele doporučit. Hlavně jej používám pro digitální fotografie. Monitor má velmi širokou a pro amatera špičkovou možnost nastavení obrazu.

Jirko,prosím Ťa, čo má všetko L568 vo výbave a je tam aj soft na využitie pivot funkice (otočenie panelu na výšku)?Dík. Peto

SAMSUNG ,LG,YAMA,SONY,ACER,

Mám asi rok EIZO L557 a ve srovnání s ním jsou, aspoň co se týče barevného podání a podání stupnice šedé, ostatní LCD monitory jen chudí příbuzní - srovnával jsem vedle sebe s LCD Philips, Sony, Samsung, NEC, LG. Teď jsem viděl nové EIZO L568 a už začínám šetřit - rozdíl oproti minulé verzi je ohromující. Upozorňuju navíc na to, že získáte 5 let záruky a že EIZO považuje za vadu už 1 vadný pixel a 3 subpixely (např Sony má 3/9, Samsung 7/7, Fujitsu 2/5, Philips 6/7, ViewSonic 10/10 !!).