» Poradna » Počítačové sítě

Jaky router vypina Wi-Fi na noc?

Zdravim,
chtel bych se zeptat jestli je nejaky router, ktery dokaze vypnout automaticky wi-fi dle mych pozadavku. Je zbytečný, aby mi to tam zářilo, když spím a nic nedělám popř. nejsem doma (plus bonus je snížení spotřeby)
Myslel jsem, ze to umi asus wl-500 ale v manualu jsem nic nenasel a i internet mlci. Spolehal jsem na alternativni fw, ale ani tam se mi nepodarilo nic najit.
Je tedy nejaky router, u ktereho lze nastavit casovy rozsah pusteni wi-fi? Popr, ktery alternativni fw to umi?
dekuji za odpovedi

Odpovědi na otázku

nevím jestli nejspolehlivější není ruka..........

rada DEMENTA

Tak si kup spínací hodiny

Současně jedu přes spínací hodiny. Řeším něco podobné, ale z jiného důvodu. Nechci aby přes noc fungovala wifi a děti nespaly. Chci aby fungoval dál kabel... pokud je potřeba něco dodělat, tak je to možné.

Da sa to v routery naprogramovat. Ja to tak vyuzivam a router mi odpoji wifi kazdy den od 23.00 do 07.00Samozrejme cas sa da zvolit lubovolny

A co to je za routr...neco takoveho presne hledam

Usetris tim mozna par korun rocne a nejaky vliv na lidske zdravi je spis k smichu. Ja byt tebou, tak se na to vykaslu.

Asi tak...a životnost routeru - můj D-Link jede už rok a půl nonstop. Když odjede v záruce, Alfa mi dá nový , když později, tak si odpustím pár piv a těch 600- do toho po 2-4 letech vrazím zase..

hele to nevysvětlíš, když si někdo myslí, že škodí. Jsem takovýho experta potkal na INVEXU v Brně. Že mu září mobil u koulí a nebo u hlavy od 1 do 4Who neirituje, ale wifi s 1mW jo.

Jo, teď mi to vykládal kamarád, že jeho známému dělal zapnutý router místnosti strašně zle. Že prý slyšel pískání a bolela ho hlava. Dal ho pryč a prý bylo dobře. Já přitom spal 1 rok 1m od routeru a nic. Takže pokud to nebylo známé pískání některé elektroniky (nevím co to způsobuje, nejsem elektrikář), tak musel nutně žvanit. Mobil to samé, naprosté pitomosti. Zapnutý PC taky. Běžně u něj spím...lidi se rádi straší, když jsem začal nosit kontaktní čočky, bylo to to samé. Když vyprávěl zaručeně pravdivé hrůzostrašné historky, jak se jeho známému dostal za oko (naprostý nesmysl podle očare), jak se mu na oko přilepila (to samé), jak s nima jednu noc spal a málem oslepl (ještě větší blbost). Maximálně si člověk užene zánět spojivek - je to totiž v podstatě cizí tělísko v oku...ale lidi se rádi straší...

U toho mobilu bych si tak uplne jisty nebyl. Tam je vykon o rad vyssi a drzime to u ucha(sice ne permanentne, ale preci jen to znamena mnohonasobne zvyseni ucinku). Ja si rikam, ze kdyz jeste lide neumiraji kvuli mobilum, tak jim wifi nemuze v zadnem pripade nic udelat.

Tak nějak...a spíš budou umírat na svinstva, co vypouštíme do vzduchu, na svinstva z aut, na svinstva, co jíme...má cenu vlastně něco takového potom řešit ?

mozna by nebylo od veci kdyby se lidi uchylovali k objeveni alternativniho paliva, tady mas moznost zabodovat. a budeme vsichni vdecni, kdyz auta nebudou smyrdet. sam jezdim autem ale kdyz chodim pesky, tak je to tragedie na ulidi - zvlast u autobusu nebo nakladnich aut

Jsem si téměř jistý, že to pískání nedělal router, ale pitomé trafo, které ho napájelo. Něco podobného jsem zažil osobně, "pískala" mi nabíječka k mobilu, u nočního stolku - bylo to velmi otravné, na hranici slyšitelnosti.

obdobnou věc jsem zažil taky u jednoho DVB-T tuneru (set-top-boxu). Taky na hranici slyšitelnosti, ale když se TV vypla, tak to bylo k vzteku.

Který ASUS přesně máš? Protože např. WL-500g to umí zcela určitě, u WL-500gP nevím protože tam jsem dal alternativní firmware aniž bych studoval původní.

beertje, ty myslis nieco ine. Asus ma len casovu zlozku kedy sa mozes pripojit. Neznamena to vsak ze sa odpoji vysielaci modul.

Hm... možné to je, já to nikdy nezkoušel. Ale z textu je zřejmé, že se zadává čas, kdy je Wi-Fi modul (označují to jako "Radio") povolen ("enabled") a rovněž tlačítka na povolení/zakázání Wi-Fi jsou hned vedle pokud si dobře pamatuji.

To je imho dost podobne. Kdyz se nic nevysila, tak to podle toho i (skoro) nic nezere a nezari.

Pokud to myslíš vážně, asi za stovku se dají koupit spínací hodiny...

Oceňuju odpověď tramin, jednoduché, prosté, spolehlivé - spínací hodinky.

A asi tak za rok se ti vložené náklady vrátí za usporu na elektřině. Ale tady jde i elektromagnetické pole. To bys ovšem musel ve Faradayově kleci, abys odrušil i okolní pole.

A ten budik nic nezere? To je asi blbost.

Ono zas taková blbost to není. Když vyjdeme z toho, že router žere takových 10 W, tak za rok to nějakou kWh dá. Spínací hodinky mohou jet z baterky, která bydrží i dýl jak rok.

Z hlediska provozních nákladů se jeví jako optimální varianta neprovozovat router vůbec.

Nevim, kolik zere router, ale autor dotazu chce vypnout jenom vysilani wifi, coz je imho tak 1-2W

Některé routry mají vypínač.Jinak by jsi měl mít přepěťovou ochranu s více zásuvkami a vypínat na noc, (nebo i delší dobu)jak PC,router tak ostatní příslušenství.Určitě ušetříš na předražené elektřině a budeš mít klid.

Wireless - advanced - Time of Day to Enable Radio: nastavis, od kdy do kdy ma byt wifi zapnute

Jemu možná nejde ani tak o škodlivost nebo spotřebu. Ale jestli bydlí někde na sídlišti, okolo se určitě vyskytuje nějaký šikula, co by se chtěl připojit - nabourat. A takto to nemá moc smysl . Osobně dva takové maníky znám. Ono se dá prolomit už všechno. Jen to musí mít význam.

Ale jak psal paul, nejlepší je ruka.

Rika se, ze prolomit se da vsechno, ale v beznych podminkach je to realne jenom pro WEP, maximalne WPA.

Umi to mikrotik. Napises si skript aby ti OD - DO vypinal wifi. Ale pokud jsi s nim nikdy nepracoval tak to neni jednoduche. www.routerboard.com

jo tak to bych ho pochopil taky, ale jestli je to tak , nechápu proč to neuvede rovnou.

co proč neuvedou rovnou?

alternativny fw dd-wrt vie vypinat wifi a myslim ze ide aj do wl-500

ako uz niekto spomenul, wl500 to podporuje cez polozku Time of Day to Enable Radio: (mam olegov firmware neviem ako je to v originaly) Aj keby to tam nebolo tak stale mozes rozbehat cron a napisat si script aby to stopoval ked treba.