» Poradna » Ostatní

Jaký redakční systém pro začátečníka?

Ahoj,jsem začátečník v HTML,CSS, PHP a MySQL a chtěl bych na web použít nějaký redakční systém pro snadné přispívání novinek a aktualit pro člověka, který by neuměl upravit kód. Řekněme, že umí psát / publikovat v prostředí word... Doporučili byste mi jaký redakční systém pro mě, pro lehkou správu a nastavení spíš ? Wordpress, nebo Joomla? Web bude pravděpodobně v PHP 5.6 a plánuji, že by byla sekce pro novinky právě spravována redakčním systémem - který by si můj táta spravoval sám. Dále mě napadá jestli by nebylo lepší rovnou vybudovat celý web v tomto redakčním systému, ale nechám si poradit od zkušenějších.Ještě poslední dotaz, který webhosting byste mi doporučili? Nějaký lehce spravovatelný pro začátečníka a s podporou PHP, mysql a samozřejmě případným redakčním systémem.Děkuji Vám za příspěvky.

Odpovědi na otázku

Webnode by ti nestačilo? spravuje se jednoduše a neřešíš instalaci.

Možná, že i jo, nevím co všechno umí, ale jednoduše řečeno, táta každý den potřebuje publikovat denní menu na stránku, a nyní to mám vymyšleno tak, že jsem vytvořil skript, který obsahuje vpodstatě jen políčko pro procházet soubor a táta tam vloží csv dokument z excelu, kterým nahraje soubor z excelu (ve kterém to píše) do databáze a webová stránka vypíše věci do tabulky z databáze. Toto řešení mám právě sprovozněno, ale je to zbytečně komplikované a nevím jestli by to právě šlo i na webhostingu ? Upload probíhá právě momentálně pouze na localhostu, takze bych tam musel jeste delat nejspis nejake upravy vid?Mrknu na ten webnode, myslis, ze by byl pro tohle idealni?

ideální to bude, pokud bude vyhovovat UI a bude to umět, co potřebuješ. Ale nemusíš to spravovat ani aktualizovat. Jinak Joomla má taky celkem uživatelsky přívětivé rozhraní a snad se dá nastavit účet něco jako "redaktor" který může měnit obsah, ale ne zasahovat do systému.

Jeste jsem se chtel zeptat, nikdy jsem nemel placeny webhosting s domenou tak nevim jak to chodi, ale jak budu moci spravovat databazi atd? Je tam nejaky jejich program nebo jak to funguje? Jsem zvykly na svem PC, ze mam WAMP (windows apache mysql php) a databazi si pripadne upravuji pres localhost/phpmyadmin pres SQL prikazy nebo pres UI vis co myslim? Jak to tady funguje?

pokud je to pro restauraci tak denní menu jich tam má spousta a evidentně s tím problém nemají...např.http://restaurace-trpaslik.webnode.cz/poledni-menu/ a x dalších

A jaky hosting byste mi doporucili tedy pro joomla, wordpress a webnode?

hmmm...no pro webnode bych ti doporučil http://www.webnode.cz/

pro webnode ti pro začátek stačí Webnode - mají i free účet s hostingem ve tvaru "www.mojestranky.webnode.cz" a nějakým omezeným úložištěm. Pokud nebude ten web náročný na prostor a nevadí ti doména tohoto typu, tak pro začátek v pohodě. Pokud chceš vlastní doménu, tak se nějak v nastavení Webnode vybere a přímo zakoupí a jejich systém si tam vše zajistí sám.Pokud bys chtěl doménu typu "www.mojestranky.cz" a CMS třeba Joomla, nebo Wordpress, tak budeš muset CMS instalovat, přičemž se před zakoupením domény dozvíš, jaké služby jsou tam dostupné - slušný hosting má vše pro zmíněné CMS již k dispozici a instaluješ jen CMS.