Jaký RAMky k AMD R3 2200G?

Dobrý den, potřeboval bych poradit jaký RAMky k AMD R3 2200G,jestli stačí 2400MHz (8Gb) nebo mám připlatit a rovnou koupit 3200MHz?Díky moc za odpověď.

Odpovědi na otázku

-8Gb je cca 1GB-seznam doporučených = podporovaných pamětí je na stránkách výrobce té základní desky kam te procesor chcete dát.

Myslím, že se neptal, jakou značku, ale jakou frekvenci má vzít...

A proto se má kouknout k výrobci jaké paměti - značka, frekvence, provedení, latence podporuje. Typicky je tam uveden part number, který každý slušný obchod uvádí a dá se tak zjistit zda je to přesně ten model co výrobce desky doporučuje.Jinak jakékoli frekvence v manuálu desky označené za OC (tzn vše nad 2933MHz) vám výrobce desky negarantuje že bude fungovat, resp. fungovat budou, ale nemusí fungovat na frekvenci, kterou uvádí výrobce paměti.

Bude to na hry? Pokud ano, asi to není úplně radostné, ale doporučím 16GB. 2GB jsou totiž sdílené pro video RAM, a 6GB jako operační paměť není mnoho. Rychlost, ideálně alespoň 2933 nebo 3200MHz.

vzhladom na vykon integrovanej grafiky brat 3200mhz, vykon ram dost ovplyvni vykon IGP, ak chces 8GB vezmi 2x4GB kvoli dualchaenel - staci si pozriet testy https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti...

Rozhodně víc jak 8Gb. Na dnešní dobu fakt naprostá mizérie, nehledě na to, že 8Gb DDR4 moduly snad ani neexistují.Přijde na to, jestli máte v plánu využívat integrovanou grafiku. Pokud ano, pak chcete co největší propustnost pamětí.

Ehm... snad ti dojde že myslí 8GB

Nech sa ľudia naučia jednotky, lebo pri sťahovaní už ozaj nie je jasné, či ide o 1MB/s, alebo 1 Mb/s. Rozdiel nie malý

Díky za radu,zatím pojedu na integrovaný ,ale v budoucnu plánuji o koupi 1060 6Gb ,což bych musel vyměnit i CPU za R5 1600x,bojím se že by mi ji R3 2200G brzdila :/

neboj 1060 bude na to v pohode s 2200G, ten cpu ma vykonu celkom dost na hry

A nechceš konečně začít psát ty jednotky správně? Několik lidí tě tu na to upozornilo a stejně napíšeš "1060 6Gb". Žádná 1060 s 768MB paměti neexistuje (1B = 8b).

Taky jsem si chtěl rejpnout, ale dvakrát v jednom vlákně, to by na dustojnikhummer bylo moc