» Poradna » Programy

Jaký program?

Ahoj lidi, chtěl bych zkusit něco nového, proto se zajímám o nějaký program, kde při vložení množství fotografií a videí, pomocí různých efektů, triků a doprovodné instrumentální hudby, vytvořím finální video, popř. DVD. Pro ten účel zatím používám vynikající program Photodex Proshow Gold, který tyto požadavky sice splňuje, ale chtěl bych něco ještě s širšími možnostmi. Při práci s tímto programem mě napadají různé detaily, které zde chybí, ale bohužel. Máte někdo s něčím podobným zkušenost? A pokud by k tomu byla možnost češtiny (protože pak v detailech je v cizím jazyku mnohdy zádrhel), byla by to paráda. Právě jsem dodělal zatím poslední akci, kde jsem zpracoval 230 fotek a 5 videí, dohromady má video délku lehce přes půl hodiny. No a při té práci jsem si na to zase vzpomněl.Děkuji za nápady.

Odpovědi na otázku

já používám KDEnlive - je česky a zdarma- verze pro Windows:https://files.kde.org/kdenlive/release/Kdenlive... (taky jsem jednou vyzkoušel)

Asi zajímavý program, ale pro střih videa. S fotkami nepracuje. Pro můj účel nevyhovující, protože postrádá všechny ostatní funkce, které potřebuji. Program pouze upravuje video a používá nějaké efekty. Navíc se mi ho ani nepovedlo úplně rozchodit ve Windows 10 (stažen byl v pořádku, nainstalován taky, ale videa nešla vkládat. Ale stejně to nemělo smysl, protože podle manuálu je k jinému účelu.Díky za snahu.

obrázky v překryvné vrstvě normálně používám. Pokud ale chceš ze sady fotek dělat nějaké automatizované animované kravinky a jde ti spíš o fotky, tak to pak spíš:ffDiaporama: Poskládejte fotky do působivého videa Více na: https://www.zive.cz/clanky/ffdiaporama-poskla... PS: paskvil jménem W10 mi na PC nesmí, ale pod Win7 běhalo KDEnlive normálně a videa tam importovat šla.

Díky za odpověď, zkoušel jsem to na druhém počítači s Win 10. Normálně používám jiný, kde mám Win 7 Pro. Tam mám i zmiňovaný ProShow Gold.

Jak donutím kdenlive aby si všimnul disku D: ?Proč nechce klipy v MOV a MP4?Je to vlastnost nebo chyba?Všechny ostaní programy v PC mi tyto klipy přehrají normálně, i střižna SonyVegas.

já určitě načítal videa z druhého HDD, takže to funguje. Ale nejsem na kompu s wokny, tak se ti nepodívám. Jak MOV tak MP4 jsem přidával - jedno mi leze z kompaktu a druhé jsem měl od kolegy ze zrcadlovky. Hlásilo ti to nějakou chybu?

Pouzival som dlhy cas MemoriesOnTv - super program, ale rozlisenie robi ak si dobre pamatam max 720 ? Ale inak max spokojnost, dokaze pracovat v automatickom rezime, vyberiete fotky, video a hudbu a spoji to do krásneho videa spolu s prekryvnymi efektami.Kvôli rozliseniu som presiel na MAGIX - super program, plna cena sa oplati cca 55€ alebo tak nejak .. keby nejake dalsie otazky, mail je prilozeny .. tiez jednoducha praca pre amatera, ale aj pre poloprofika . . drzim palce

Díky, vyzkouším, jestli bude umět něco víc než můj stávající program.

Na půl hodinové video s fotkami se ti nikdo nebude dívat. Zkrať to na pár minut

Nevíš o čem mluvíš, už tě vidím, jak za pár minut prohlídneš 230 fotek a 5 videí. V tom případě pak ani nevíš co tam je. Fotky jsou nastavené na tři, čtyři, nebo pět vteřin. Nám to vyhovuje tak jak to je. Pro cizí to není určeno, pouze širší rodina, nebo kdo mě požádá.