» Poradna » Programy

Jaký program pro převod CD do Mp3

Dobrý den chtěla bych si převést pár CD do Mp3.Nevím v jakém programu,jestli WMP nebo CD EX.Proto by se chtěla poradit,jaký program nejlépe použít,aby to nebylo neznáme album a v jaké nejlépe kvalitě jestli 128 nebo vyšší.Bude to sloužit do obyčejného přehrávače MP3 na cesty,nebo doma při práci u PCPokud doporučíte Cd ex tak jaký nejlépe program v CZ jak ho navést a nastavit a kde je kolonka pro převod do mp3.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Děkuji doufám,že bude vše v pořádku,když tak se ozvu.Zatím děkuji a krásný podvečer.

Píše se tam že CDex verze 1.77 Soubor byl odstraněn. Který stáhnout Děkuji.

Programy se zásadně stahují z webu výrobce programu: http://cdex.mu/ !

Nějak nechápu. Ty s sebou nosíš mp3 přehravač a mobil, který zvládne to samé?Umí tvůj mobil, respektive ten tvůj mp3 přehravač, i aac? Proavděpodobně ano, v tom případě je lepší enkodovat do aac. Doporučuju qaac + apple knihovny + jako gui foobar 2000. A bitrate/kvalitu enkodování nastav jakou chceš a jaká ti vyhovuje.

take mam mobil v ruksaku a mp3 prehravac v kapse co je natom ? mobil mi nikdy neda kvalitni zvuk jak mp3 prehravac a muze to byt i budouci model iPhone, Samsung atd. Chci videt zda tvuj mobil ma lepsi zvuk nez muj prehravac v kapse Onkyo DP-X1

to těžko, když to je přehrávač za 20k ;) možná mobil a externí DAC převodník v obdobné cenové relaci

každoéádně na tohle dávat mp3 je podobné jako do ferarri tankovat natural 91... určitě převíděj do flac

a kdo rika ze v tom mam MP3 jen jsem se chytl komentu, kde se divi proc ma dotycna/y mobil a jeste mp3 prehravac. Tak samo to mam i s fotakem taky sebou taham fotak i mobil nejsem sfanatizovany instagramem ci facebookem ze musim placat tuny fotek mobilem.

Pod mp3 přehravačem si představuju něco jiného než tebou uváděný Onkyo DP-X1, který přehraje i flac, aac a stojí přes 20000 Kč.

no ale ja v tom mam flac a nic jineho, ba kecam mam tam 2 alba od Running Wild v MP3 320bps

*kbps

ty nad tím vůbec nepřemýšlej, bylo by to zbytečné a stejně bys na hov*no přišel Konzumní mozek, prdeI internetu ...

Exact Audio Copy neznám vůbec má to cz a jak se s tím pracuje,ten ještě nemám.U CD ex je nějaký problém na těch stránkách,nemohu ho stáhnout.Tak případně děkuji za funkční odkaz.

Co se týče toho mého přehrávače je to o výdrži má delší než mobil.Vydrží i dva dny. Mobil ani ten 1 den ne.Zvlášť když cestujete delší dobu ve vlaku.

Kvalita mp3 přehrávače je uplně jinde, než kvalita přehrávače v mobilu. Stejné, jako srovnávat foták v mobilu a klasický foták...

Bohuzel uz z dotazu je jasne ze mp3 bude nejspis buhvyjaky kram a sluchatka na tom nebudou o moc lepe, v tomto pripade bych vsadil na ten mobil

Tak tazatelka jasně napsala, že jí jde o výdrž, proto volí mp3 přehrávač. Ono se hodně lidí spokojí s mizernou kvalitou, stačí si všímat, kolik lidí si "vychutnává" hudbu z mobilu, puštěnou přes reproduktor.

Tak výhodou samostatného MP3 přehrávače je i třeba to, že se dá snadno ovládat poslepu tlačítky v kapse, aniž by člověk musel koukat a prstem matlat po nějakém displeji jak u telefonu. Taky bývá menší a lehčí, takže jde nosit v nějaké vnější kapse aniž by se člověk musel tolik bát že mu to někdo ukradne jak telefon.

odsud mi to normálně stahuje:CDex 1.90 Installer (recommended)Download for Windows 10/8/7/Vista/XPhttp://mirror.cdex.mu/CDex-1.90.exe

A tobě funguje nastavování kvality mp3? Já to zkoušel a mě to furt enkodovalo s tou dvojkou na default (zkoušel jsem převody souborů). Nemá to náhodou nějaký bug?

Mno, já aktuálně používám Soundkonverter Ale ten je tazatelce houby platný, protože ho nenainstaluje.

Aha, tak ty jej doporučuješ a ani jsi jej nevyzkoušel? No já jej vyzkoušel ve virtuálce a jako použitelný se mi nezdá, když tam ani nejde nastavit kvalita a ať tam nastavím co chci tak to enkoduje furt stějně, pěknej šit.

na Windows jsem používal nějakou starší verzi - tu novou stable vyzkoušenou nemám. Bitrate apod. mi tam normálně nastavit šlo.

Tak to jsi měl štěstí na verzi.

pro Windows považuju CDex stále za optimální řešení:http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/prevody_format...

Děkuji za vaše názory,může mi někdo z vás napsat jaká je teď nejvhodnější nová verze CD Exu,na vašich odkazech jsou různé,kterou si mám stáhnout a zdá se to dá i ve WMP a jak jestli mi můžete jen připomenout jak na to.Opravdu jsme to roky nedělali.Děkuji všem.

Nesnášíš náhodou vejce?

Takže znovu: Programy se zásadně stahují z webu výrobce programu: http://cdex.mu/ !Když je někde napsáno: "New stable version", tak co to asi tak může znamenat?! http://cdex.mu/download ; https://portableapps.com/apps/music_video/cdex_por... - portable verze, samorozbalovací archiv.

Jinak jsem chtěla napsat že ze stránek stahuj to hlásí,že jsou soubory zavirované.

Cdex je opravdu kvalitní program,ale pro tebe to zřejmě nebude.Otevři wmp- uspořádat-možnosti-kopírovat hudbu z cd-v kolonce formát nastav mp3 nejvyšší kvality.Nastav cestu umístění pokud ti nebude vyhovovat ta stávající.Vložíš placku-dáškopírování z disku cd a už to jede.

Zatím,děkuji za vysvětlení.

Já bych klidně zůstal u toho Windows Media Playeru, když už je součástí Windows.Tam načteš CD a nahoře je tlačítko "kopírovat z disku CD". Nejdřív ale klikni na šipečky vpravo vedle toho tlačítka a nastav si v položce "formátování" MP3 a v položce "kvalita zvuku" kvalitu podle své potřeby (128 bych volil jenom pokud chceš opravdu šetřit místem). Ve výchozím nastavení se to pak ukládá do složky hudba/music ve tvém uživatelském profilu. Složka a formát názvu souborů se dá nastavit v "další možnosti".

Dobře zkusím i toto,protože tenkrát nám to nacházelo skladby ,tedy alba jinak a s jinými názvy a ve WMP také jinak.I vám děkuji moc už si píši návod.A hezký večer všem.

Odpověď ještě pro Petra,jakou kvalitu doporučujete 128 nebo vyšší.Děkuji,jinak dnes vše.

Samozřejmě v rámci kvality nejvyšší.Už tak,protože to je mp3 tak je osekaná.V programu taktéž existuje nápověda,kde by s nastavením neměl být problém.

No jo, mp3 osekává vždycky, zato aac (apple kodek) přestává osekávat někde v pásmu 250 - 300 kbps u běžného audia...

pokud neřešíš místo, dej si klidně 320 kbps. Kompromis mi ale přijde třeba těch 256 kbps, eventuelně 192 kbps.

Kvalitu je třeba vyzkoušet, to bude záležet na přehrávači, sluchátkách, uších. Já používám většinou 192, ale ve svém starém přehrávači jsem hodně limitovaný kapacitou a nemám k tomu extra kvalitní sluchátka, takže mi to dostačuje (používám to jenom občas na cestách nebo dřív při běhání). Jinak doma poslouchám převážně z CD, takže kvalitu mp3 moc neřeším.

Nějak nechápu proč se zajímáš u mp3 o kvalitu.Takové rychloporovnání v programu Spectro:zdrojový sample (cd):http://imgur.com/a/f4Dejideální řešení v podobě qaac (TVBR q109 udělalo bitrate 265 kb/s):http://imgur.com/a/qcHzHdefaultní nastavení CDEX (lame vbr 2 udělalo bitrate 180 kb/s):http://imgur.com/a/utYwiAj bych udělal jiné nastavení v CDEX, ale netuším jak, když měním VBR (třeba na 0) tak to stejně enkoduje s VBR 2.

Tohle možná bude lepší http://cestiny.idnes.cz/any-burn-cts-/Software.aspx program stáhnout tu http://www.free-codecs.com/download/free_any_burn.htm ne vždy jo dobře stahovat od výrobce proto,že tam mě to Nod32 zablokoval.Občas vypaluji,tak jsem to instaloval a pohodička.

Prevod CD do MP3 128kbps... musel jsem se podivat jaky je datum, jestli jsem cestou domu neprosel casoprostorovu dirou Pokud se nejedna o nejaka velmi specificka CD a kvalitni MP3 prehravac, neni snazsi a hlavne casove uspornejsi pouzivat sluzby jako Spotify, Deezer, Tidal, Apple Music. Navic si clovek kolikrat rozsiri i hudebni obzor a neprehrava porad to same dokola...

Jasně, koupí si mobil, zaplatí datové služby a ještě si zaplatí nějakou službu k tomu.Jak si rozšíří hudební obzory, to je hodně polemické.

Mobil jiz pravdepodobne tazatelka ma, data vyuzije i k dalsim ucelum ne jen k streamovani hudby, cena sluzby uz je dnes opravdu pakatel, navic se daji uplatnit ruzne slevy a akce, pripadne s omezenim vyuzivat zdarma (Spotify). Pri poslechu v rezimu Radio si poslechnete i jine skladby, ktere se vem mohou libit (a take nemusi) A cas zabity grabovanim CD, prenosem do prehravace atd. muze vyuzit lepe

Nevidím důvod proč plácat mobilní data na něco jako rádio. To si radši v telefonu pustím normální rádio nebo využiju právě ty doma naripované MP3.

Normalni radio s reklamama - dekuji nechci... i v neplacene verzi Spotify jsou ty reklamni spoty snesitelnejsi. Data se daji placat ruznym zpusobem, ja ani streamovanym poslechem mesicni objem nevyplacam a proste mi to za to pohodli stoji. O moznosti streamovani do AVR, sitovych repro atd. nemluve (v tomto pripade Spotify Connect). Samozrejme pokud je nekdo ochoten tomu venovat svuj cas, proc ne, ja jej radsi vyuziju lepe

Seznam nejčastěji doporučovaného software pro ripování CD do MP3 najdeš tady http://alternativeto.net/software/sound-juicer/ ... kdokoliv může hlasovat a dát hlas svému oblíbenému takže ty pak jen vidíš sežazený seznam od toho nejlepšího po nejhorší...

Doporučím Format Factory a pohrát si s nastavením výsledného formátu (bitrate apod.).

Možná se pletu, ale tazatelka zřejmě nerozumí technickým záležitostem mp3 či dalších formátů, proto je podle mě zbytečné doporučovat nějaká super udělátka s miliónem možností, které nevyužije nebo nebude vědět, co znamenají.Dále je zbytečné radit nebo se podivovat nad tím, na jakém zařízení si to bude pouštět nebo jaký formát použije. Na to se neptala a může mít svoje důvody, proč chce to či ono, o které tu nejde.Samostatný přehrávač na hudbu naprosto chápu, třeba každý není obětí mobilního telefonu, který musí pořád držet v ruce, jak je vidět všude okolo. Kromě toho mp3 přehrávač mi na jednu tužkovou baterii vydrží mnohonásobně déle než telefon.

přehrávačů na tužkovku už se moc nedělá. Ale i můj aktuální přehrávač s vestavěnou baterií má vydržet 24 hodin a při každodenním používání ho obvykle nabiju tak jednou za týden, nebo spíš za dva týdny. Zas je fajn, že pro nabíjení stačí zapojit do PC nebo nabíječky k telefonu.

To je fakt, ale já mám starý iRiver 256 MB Nicméně jde o princip.

Mně taky vydrží přehrávač 24 hodin,pokud na něm nehraji často i týden.

Petr se strefil nejlépe.Naopak tazatelka,rozumí technickým záležitostem mp3,nebo dalších formátů,ale ptala se úplně na jiné věci,nezajímá ji,nějaký mobilní telefon,který taky vlastní dotykový a poslouchá na něm občas hudbu,ani jak ho bude napojovat,jak dlouho vydrží baterie přehrávače.Ale protože,má už svůj nějaký zaběhaný denní režim a potřebuje si převést CD original s hudbou do mp3,tak se ptala na to jak to nejednoduší cestou udělat,Buď ve WMP nebo CD Exu, které ji něco říkají, problém je že to dlouho nedělala,tak zapomněla jak na to,ví že určitě je spousta lepších programu,pro některé z Vás,ale je zvykla na ty,které už zná a přes které již převáděla,ne že by byli rady ostatních nekvalitní,to určité ne,ba naopak,jsou velice dobré a užitečné,ale pro to,že ji to tak vyhovuje nejlíp.Já měla kdysi taky přehrávač iRiver 8 GB, mp3 a mp4 v jednom,vydržel hodně dlouho,pak se pokazil,a dodnes už většina přehrávačů se mu nedokáže vyrovnat,ještě jsem nenašla,přehrávač,který by se mu mohl vyrovnat,který by měl,pěkně seřazené alba,skladby apod.Jak jsem psala,mobil také využívám k poslechu,ale nejsem zastáncem,že všude musím mít klapky na uších i tam,kde je ostrý provoz a hudbu na plné pecky.Přehrávač mi vyhovuje líp,jak se trefil Petr,nejen výdrží baterii.Nemá cenu řešit další věci,až to bude nutné jistě se tu objevím zas.Mám ráda určité věci řešit zvlášť a nemíchat je v jedno,proto i více diskuzí.Děkuji všem mnohokrát.Všem přejí krásný a prázdninový večer.

jj, iRiver měl super přehrávače. Pořídil jsem po úmrtí toho svého přehrávač Fiio a i když není špatný, tak iRiver byl mnohem praktičtěji řešený.

To umí i WMP který je součástí Windows.

Jasně děkuji mnohokrát.

Jediný možný a použitelný software pro ripování CD do čehokoliv, je pochopitelně Exact Audio Copy a to už celé roky.http://www.exactaudiocopy.de/

Na grabování cd je nejlepší cdparanoia, dá do kupy i hodně poškozená cd. Následně převést wav do flac přes ffmpeg k zálohování a pak zase ffmpeg na mp3 (nebo cokoliv jiného) v požadované kvalitě.

z CDex pohodlně nagrabuješ CD z mechaniky do WAV a pak to spustíš ještě jednou a nagrabuješ do MP3. Žádná věda, zvládne i laik. Před časem jsem absolvoval s několika CD.

Ashampo Burning studio 6