» Poradna » Mobily

Jaký program použít na uložení filmových DVD do NAS

Ahoj, Mám větší množství (~ 300+) starších filmových DVD - Originály z dob, kdy je prodávali za pár kaček s každým druhým časopisem.Teď uvažuji o jejich převodu na NAS, tak aby bylo možné při přehrávání pracovat i s těmi MENU jde především o výběr jazyka a titulků, máme v rodině nedoslýchavou osobu a jiná zase ráda originální znění.Programy ideálně free, ale nevyhýbám se ani placeným za rozumnou cenu.

Odpovědi na otázku

Třeba pomocí VLC, viz t.ly/lPe3V

Práce s menu je na straně dvd přehrávače, otázka je, jestli tvoje televize by uměla s tímhle pracovat. Na 99.9999% ne. Takže budeš potřebovat třeba KODI nebo podobnou věc, která ti obsluhu zařídí.

Jo a grabnout si ty DVD můžeš čímkoliv, co ti to uloží jako VIDEO_TS, z dřevních dob si pamatuju dvdshrink, kde si můžeš klidně vymazat i video nebo stopy, typicky reklamu

Otazkou je jestli na tech otravnych menu bazirovat, negrabnout to pouze jako video vcetne zvukovych stop titulku a pridavky ulozit samostatne.Druhou otazkou je jestli danne tituly nejsou dostupne v lepsi kvalite na internetu.Osobne preferuju pouziti mediaserveru jako Plex nebo Emby, mediateku pak krasne centralne spravovat.

Dík za odpovědi.O přídavky a menu jako takové ani tak nejde, jako o tu možnost těch zvukových stop a titulků.Samozřejmě na internetu je toho spousta, jen bez titulků nebo v jiných jazycích.

To byl jen navrh jak si tu praci usnadnit a zrychlit. S troskou snahy lze hledani, stahovani a katalogizaci na NASu automatizovat (samozrejme zalezi na typu).. a taky nasledne prehravani.

zvukových stop můžeš mít v jednom videu víc, není to problém a titulky můžou být separátně. Jak moc s tím ale jde pracovat na straně přehrávače, netuším...

1. Naprostá většina DVD je šifrovaná, takže VLC ti nepomůže...2. Zdarma se nabízí Handbrake + libdvdcss https://www.howtogeek.com/102886/how-to-decrypt-dvd... V tom případě to můžeš ripnout do MKV h264 a zachovat potřebné zvukové stopy/titulky. Nicméně takový převod poměrně dlouho trvá a při tom množství disků u toho strávíš mládí (ripnutí jednoho dvd trvá klidně i trojnásobek délky filmu, tj. 4 - 6 hod.).Na druhou stranu zase ušetříš místo, protože výsledný soubor je díky kompresi menší.3. Proto ti doporučím program MakeMkv který to ripuje do .mkv, ale zachová kodek mpeg2Tím pádem má sice výsledný soubor velikost stejnou jako původní dvd, ale nedojde k překódování (je zachována kvalita originálu). Tím se ušetří spousta času (ripnutí jednoho dvd zabere cca 10 min.). Výsledkem je soubor .mkv s původními stopami (video/zvuk/titulky). Program je zdarma.https://www.makemkv.com/--------------------------------------------------------------------------------Samozřejmě existují i placené programy (DVD Fab, AnyDVD, Winx DVDRipper a další). Pak je nejoptimálnější dvd pouze dekryptovat a vytvořit z nich soubor .iso

Pokud by použil HW akceleraci grafické karty tak ten převod videa bude trvat také max několik desítek minut. Já takhle konvertuji filmy pořád abych ušetřil místo. Spousta lidí asi bude namítat, že GPU akcelerace má méně kvalitní výsledek, ale nějak jsem si toho na výsledku zatím nevšiml.

No akcelerci prekodovani videa grafikou pouzivam taktez... ale prekodovani provadi mediaserver a to jen v pripade potreby... proc to delat to u kazdeho videa? Misto neni takovy problem, disky jsou levne

No já to konvertuju do h.265 takže se stejnou kvalitou ušetřím cca 30-60% dle původního videa. Jinak disky jsou možná levné, ale do pole nejsou velké kapacity uplně vhodné a při menších kapacitách je třeba to množství disků někam uskladnit.

Volovina!Naprostá většina DVD je šifrovaná, takže VLC ti nepomůže...Staršie DVD boli málokedy kódované. Normálne ich prehral VLC, dokonca i starý WMP! Pokiaľ nevieš (nepoznáš) štruktúru súborov na tom DVD, tak neraď.Na DVD sú *.vob súbory (v podstate kontajner s videom a audiom podobný mp4, mkv ), v ktorých je (po častiach - v blokoch) samotný film. A tie stačí spojiť (napr. v TC) a premenovať extension na mp4. A je to. Samozrejme - bude to pôvodna veľkosť ako na DVD. No a s týmto *.mp4 súborom sa už dá čarovať.

Hele já kdysi uvažoval např i o tomhle https://www.amazon.com/Sony-BDP-CX960-Blu-ray-Me... :D

Kristova noho po technicke strance zajimave a urcite by se to doma vyjimalo. Ale pouzivat bych to nechtel. Dnes uz je opravdu snazsi mit tu sbirku dostupnou sitove na nasu.

Já vím. proto jsem pokládal ten dotaz.Já měl před 20 lety v PC mechaniku s chargerem na 2 disky.

Hezkej jukebox Dokazes sibpredstavit jak dlouho bys to jen daval dovnitr? Ale za ty penize jsem si radsi vsechny DVDcka nagraboval...

Mozna bych se taky zamyslel, zda ma vyznam to grabovat z DVD...1) Kvalita - na dnesni dobu otresna - 276p, 360p nebo max 480p. 2) Cas - i kdyby ti grabovani jednoho DVD zabralo pouze 2 hodiny, tak to mas nejaky 600 hodin celkem. Dejme tomu, ze se tomu bude denne venovat 4 hodiny (2 DVD), tak to vychazi na praci na 150 dnu... Po pravde spis tak na rok, protoze se budes setkavat i s problemy... Tak jestli by nebylo jednodussi si postahovat z netu v lepsi kvalite jenom tech par filmu, ktere si zaslouzi archivaci, a na ostatni se vyprdnout. Nemyslim, ze vsech 300 kusu jsou takovy skvosty, abys kvuli tomu otrocil....

Tak tu stahovaci otrocinu, vcetne hledani muze zastat NAS, jiz hotove reseni jsou (Couchpotato, Radarr).

Hele na PC samozřejmě pokud to jde koukáme na oficiální zdroje od ČT, VOYO, iprima, HBO, Netflix apod, něco je zdarma za něco zaplatíme, ale jediná ČT tam má titulea a jazykové verze zas většino jen ty cizí služby.Občas něco co nenajdu v těch ofiko zdrojích zkouším na YT, ale tam pak ta kvalita pokulhává, hlavně u starších které bývají digitalizované např z VHS.Budu mít druhou 1/2 prosince volnou, tak ve volném čase při přípravě vánoc ty disky zkusím probrat a roztřídit, co bych chtěl primárně zachovat a co nespěchá nebo není třeba.

Jazykove verze jsou super, treba Mrazik v originale byl po 30 letech kazdorocniho dabingu v CST zajinava zmena

720x576i

Tak ted jsi me rozesmal . Tohle je sice nejlepsi kvalita, jakou z DVD vygrabujes, ale to nic nemeni na tom, ze to bude hnusny, kostickovany a bude to odpovidat spise nativni 480p.Na tohle bych nekoukal ani na 5” telefonu, natoz na fullHD nebo 4K telce.

Tyhle DVD z trafiky nemívají DRM, takže stačí prostě zkopírovat soubory nebo vytvořit iso.

Asi bych ty DVD protáhl DVDDecryptorem a vytvořil ISO. To se dá přímo přehrát VLCéčkem.Hlavní výhoda: 1 DVD = 1 soubor.

Přesně takto to mám a funguje to na jedničku s hvězdičkou.

Třeba windows průzkumník umí kopírovat soubory z DVD na NAS.

dávám souhlas protože kopírovat z DVD opravdu umí. To že to nepůjde přehrát je věc jiná

a prezradis mi, ako to prehra TV cez DLNA? Lebo mp4 prehra uplne kazda telka, ine kontajnery uz tak moc nie, surove video_ts ziadna.

Pokud to resi od zakladu, tak bude nejlepsi se DLNA vyhnout uplne... bud lze prehravat primo z SMB sdilene slozky, nebo resit mediaserverem (PLEX, EMBY) na NASu

Všechny nové TV s OS .ts soubory v pohodě přehrají.

stažení daného filmu např. z ulozto si ušetříš spoustu svýho času a budeš mít lepší kvalitu než bys vyplodil grabnutím z DVD. Koupený to máš tak si to klidně stáhni.Grabovat DVD bez znalostí co a jak, skončí tak že budeš mít divnej soubor s nevyhovující kvalitou. Fakt zbytečná práce.

Nevim, o co presne jde, ale je spousta filmu, ktere se shani fakt blbe, zvlast kdyz to chces s ruznymi zvukovymi stopami.

tak samozrejme ze jsou tituly ktery se shani blbe a tech par uz ma smysl grabnout do souboru, ale vetsina veci se da postahovat (i s vic audiostopam) a v lepsi kvalite nez na dnesni dobu hrozny DVD.

Těžký nesouhlas!!Pár let zpátky (cca 2011) mi každý tvrdil: Na co si ty videa/filmy/muziku ty blázne "strožokaříš" na disku, vždyť si to přeci můžeš (v případě potřeby) kdykoli stáhnout znova...---------------------------------------------------------------------------------------Mezitím čas oponou trhnul: Píše se rok 2019. Spoustu věcí už dneska odnikud nestáhnu, protože zkrátka už nikde online nejsou.. Zvláště se to týká CZ věcí...--------------------------------------------------------------------------------------Drtivá většina share serverů od té doby buď úplně skončila, nebo je radikálně "promazána".Ano, to se týká i např. ulož.to - co tam bylo před 10 ti lety věcí....--------------------------------------------------------------------------------------A bude jenom hůř. Takže bez ohledu na letopočet stále platí ono okřídlené: Co je doma, to se počítá, pánové.....

Mam podobne zkusenosti.

Já jsem to udělal tak, že jsem si všechna DVD převedl na HDD s tím, že jsem tam nechal jen hlavní film a zvukové a titulkové stopy, které jsem chtěl. Zbytek jsem vyházel. Až jsem to měl takhke pěkně nachystané (zkopírovat každé DVD trvalo max. 10 minut), tak jsem to natahal do Handbrake a dal do fronty (řekněme 1 minuta na DVD). Pak jsem to spustil, nechal pár dní běžet a bylo hotovo.

Jaká máš NAS? Třeba QNAP umí pracovat s ISO, tak by jsi jen stáhl DVD do ISO souboru, ISO připojil jako disk v NASu. Je otázka jestli to budeš přehrávat rovnou na televizi aby to uměla, nebo přes PC.