Jaky procesor?

Dobry den,potreboval bych poradit jaky procesor je vykonejsi?Intel core duo E7500fsb1066/2.9Ghz/3MBL2Cahce..nebo Intel core duo E6420fsb1066/2.1Ghz/4MBL2Cache..Dekuji.

Odpovědi na otázku

pozri na cpubenchmark, ale keď porovnávaš takmer rovnaké CPU s rozdielnou frekvenciou, tak stačí provnať frekvenciu. Rozdiel celkom je, ale nie extra

rozhodně E7500, pokud tvoje deska zvládá 45nm CPU. Jde o modernější CPU s SSE4.1 instrukcemi. A možná i něčím navíc, přeci jen tam přibylo asi 90 milionů tranzistorů. K tomu ten vyšší takt ... A že to má menší cache? Ten 1MB se téměř nikde neprojeví. btw - je máš zadarmo, nebo je budeš kupovat? Jestli by se nevyplatilo vzít rovnou nějaké C2Q.

Pokud jde o stejnej typ (archytektura) procesou tak rozhoduje frekvence. Pokud jde o rozdilne typy procesoru, tak je tak to neni o frekvenci, ale je lepsi se podivat na bechmark.Pokud to co uvadis je stejna archytektura nepletes c2d a cd dohromady, tak je lepsi ten prvni.

architektura