Jaký procesor?

Momentálně mám Celer (ten starý bez cache) 300 přetaktovaný na 450, jede OK. Zajímalo by mě jestli je Celer na stejné frekvenci s cache o moc rychlejší ve hrách?
Jaky procesor (nejlépe Celer)by jste mi doporučili, který jde dobře přetaktovat, na kolik, a za kolik se dá pořídit. A ještě jak ho chladíte?

Odpovědi na otázku

na Vasi otazku odpovim takto: nove Celerony jsou lepsi v tom, ze maji vetsi a rychlejsi cache . Co se tyce vykonu, je narust u 366MHz Celeronu proti 300MHz asi 15-20%. U 400MHz Celeronu je tento narust asi 45%. Je to ovsem velmi zavisle na konfiguraci PC. Co se tyce upgrade, doporucoval bych 400MHz Celeron da se pretaktovat bez problemu na 600MHz a u nekterych desek i na 750MHz. To uz je ale dost risk. Co se tyce chlazeni, pokud mohu doporucit chladic, tak je to jednoznacne TITAN. Jsou sice trochu drzsi, ale je to kvalita. Slusny chladic stoji kolem 800-1000Kč. Jeste jedna drobnost. Pokud se Vam podari sehnat 400-433MHZ Celeron do slotu 1 je situace na pretaktovani jako stvorena. U socket370 je to trochu horsi.

S pozdravem.

Jaromir Volek

1) pekna blbost ze de C400 na 600 ! lze tak u 5% ! toto jadro ma horni strop v 600mhz ! nelze pretaktovat vyse ! obvykle jede na 500 ! vic nelze
2) C433 nelze taktovat
3) vyhodnej je 366 protoze lze na 550mhz
4) strasne zalezi na motherboardu ! pokud mozno tak znackovej

jo a jeste poznamka ke slotu 370. rozdil mezi slot 1 a 370 je ten , ze 370 je levnejsi na vyrobu, slot 1 je starsi a uz se nebude vyrabet ! C do 370 je novejsi, vyrabi se lepsi technologii a v lepsich tovarnach ocividne je videt, ze minuly prispevek psal uplne neinformavany clovek, ktery ma v tom chaoz soustrast s jeho pc (vetracky sou ale opravdu dobry TiTaN)

Tak za prvý C433 přetaktovat lze, C400 bych chtěl už vidět jen na těch 600 ha ha ha možná tak 5 minut a jen v biosu to by se fakt muselo chladit nevím čím já mám C466 a fachá no problem na 609, ale s pořádným chladičem jo jde i víš, ale je to zatím zbytečny ...

MARAUDER

Proboha. kdes viděl Jatomíre Vojtku (Chytráku) C400 na 600 a kde na 750.
Jo a 433 jde taktovat na 70% na 540.
Nejlepší je 366 na 550.
Pasta je základ.
Jo a cos to psal o tom Slotu1 že jde líp taktovat?
To je naprostý nesmisl Co int.Cashe?
Cel 366 a 400 do slotu1 šli taktovat naprosto mizerně oproti PPGA.

Kraken XXX neposlouchej ho, doufám že jsi nešel hned shánět Celera do SLotu 1. Kup si 366 max. za 3200 s DPH. German

Ten Celer 400 na 600, taky jsem moc neveril, ale pry jo ale jen fakt super serie, zkus SL39Z (Malaysia) ale chce to mit brutal chladic, nejlip vodni.
A 750 to bych fakt rad videl, mozna tak par minut. Hele jeste k tomu Titanu za tech 800-1000, to je nejakej vicevetrakovej na slot1 nebo co?

Teda žasnu co tady a nejen v této sekce mele p.Volek. Nevím odkud bere informace, ale jsou to strašný hovadiny.Úplně mě nastartovala věta, že ohledně přetaktování je lepší sehnat Celera do Slotu 1 (400,433) !!!! Taková blbost.Celery pro Slot1 v těchto frekvencích jdou na ***** zvednout a už na základním taktu topí jako svině - oproti Celerům PPGA - osobní zkušenost !!! I když si někdo koupí 466 PPGA, tak ho v pohodě zvedne minimálně na 525 (sběrnicí na 75) a maká spolehlivě s obyčejným chladičem za 100,-Kč - teplota je 34 C.Volek je asi dealer výrobků TITAN

preji dobry den

Co se tyce tech chladicu TITAN asi Vas zkalmu nejsem dealer, ale pouzivam kvalitni veci. Co se tyce tech Cel. do slotu jedna: zde nejde o architekturu osazeni, ale o kvalitu vyroby. PPGA jsou kvalitneji delane? To je vec nazoru. Posledni serie 400MHz Celeronu do slot 1 byly na pretaktovani ok.
na 600MHz jede nekolik masin co jsem pretaktoval z 400MHz Cel. Chladim 2 vetrakovym TITANem. tech 750MHZ u 400 byl muj ustrel to uznavam nebyla to 400 Cel slot 1, ale 433 socket 370 Dalsi veci je kvalitni deska. Pokud se pouzije Tomato nebo PC CHIPS, tak budete mit problemy i s pretaktovanim kvalitniho procesoru.

S pozdravem.

Jaromir Volek

Editoval Jaromír Volek, dne 5.4.2000 8:54:49

Je Gigabyte GA 6BXD kvalitna doska pre PPGA Celerony ? (samozrejme s kvalitnymi redukciami s nastavovanim voltaze a podporou dualu)

to:Jaromir Volek
Tech 750 je ale pekny ustrel. Koukni se na www.hyperlink.cz/overclocking/ . 433 se da tak maximalne na 540 (6.5x83), mozna by to slo i vys se SoftMenu III a kvalitnim chlazenim (voda atd.). Ale 750 je FAKT MOC .

Editoval Ufo, dne 7.4.2000 16:35:46

asi mam fakt stesti, ale me C400 na 600 jede bez nejmensiho problemu na 2Vcore na 40stupnu maximalne....(na 2,2 mel 50stupnu max.) a to pouzivam normalni pasivak na celerony+vetrak ze staryho zdroje...

UFO. Mám 433 na 590...6.5x90.

Ja mam 366 na 606Mhz, desku mam Soyo 6BA IV+
A s novym celeronem II 600 Mhz tech 750 Mhz je konecne moznych, ze staryma to neslo kvuli architekture 0.25 mikronu. Nove uz jsou na bazi 0.18 mikronu a maji SSE instrukce ;o), jeste tak vedet kolik to bude stat.

Mam desku MSI BXMaster ale vzhledem k tomu, že nové typy Celeronů např.566 a vyšší mají násobitel 8,5 bude možné je použít s touto MB když ta má pouze do 8?

Je to mozne,dokonce i overene."Diky" uzamcenemu nasobici jen nastavis spravnou frekvenci desky (66MHz ) a CPU ti pojede tak,jak ma.Nasobic muzes mit nastaveny jaky je libo,bude ignorovan.

to Mick.
Díky za příspěvek,jaka je tedy šance na overclocking-pustit to na 66MHz je vyhození peněz.Nyní 366@550MHz bez problémů,bez zvýš.napětí a zvlášt.chlazení na 28 st.C.

Chci koupit 533PPGA,jak koupit box or tray.Ma nekdo skutecnosti?mam BX mastera,128 mb ram

zájem o hardware ve všech směrech

CHtěl jsem si přetaktovat celerona 400 mam ho ve slot1PGA ale něak mi to nešlo skoušel jsem ti PINI a nic se nestal v BIOSU to nejde a na slotu jsou jumperi a stěma mi to taky nejde mužete mi prosim poradit.

Všechny kretény, kteří nevěří na Celera 400@600 bych nakopal... (viz začátek tématu). Dával jsem ho dohromady jednomu kámošovi a na AOpenu AX63Pro bežel při voltáži 2.1V bez problémů na 570 a na 600 se dycky jebnul kvůli špatnému chlazení. Kdybych na tom měl pořádnej dvojventilátor tak bych to rozjel na 630!!!!!
Co se týče clockovatelnosti Celeronů II je to úplně něco jiného. 533 by měla běžet na 800 i výš. Záleží na desce a použitém chlazení...
Lyon

Ja mam 433 na 540 s coolerem za 120,- Kc a frci v pohode, tak prosim ty, kteri v zivote clockovali tak max. svuj procesor, at se zdrzi obecnych nazoru na veci, o kterych vi pramalo. Mimochodem jestli nekdo ma TNT2 Ultru, a ma ji clocknutou, tak bych chtel vedet na kolik a s jakyma mem. timingama a s kterou verzi driveru. Diky. Masivnimu clocku zdar mikka@email.cz

Radeji si ale kup PIII a clockni si ho. Taky prechazim!! S BXmasterem od Microstaru(na tuhle desku nedam dopustit)!! Budes mit dobrou masinu!!

No ja mam c400 s klasickym chladenim mi ide do 570 ale ked tam dam vodny tak to ide v pohode na 600 a cez zimu aj na 650.(abit bh6) Tych 650 ide iba ak ma stabilne menej ako 15 stupnov ale 600 ide aj pri 22 co je pri vode uplne vpohode. Teraz by somsi chcel tiez kupit cII chcel som 533 ale ten nemozem zohnat. Najnizsi maju vsade 600. Co som cital tak 600 ide s klasickym chladicom na 900. S mojim by mala ist aj na 1G. A este by som chcel do konca prerobit ten vodny aby mal spodnu plochu z peltiera. Ak ma niekto skusenosti s cII a chladenim pod 10 stupnov nech sa ozve.

Hard owerclocker

Co zkusit novýho Celera566? Jede stabilně zatím na 850 s měděným chladičem domácí výroby na desce QDI Advance5 s redukcí od QDI.Ještě není ale všem dnům konec.Podle mýho musí zvládnout alespoň 112Mhz,950 je už dost slušný ne?Jak to doladím tak se ozvu.