Jaký procesor pro základní desku Acer MCP73VE

Zdravíčko mám cca 8 let starou sestavu acer aspire m1640 kde je základní deska Acer MCP73VE. Grafickou kartu jsem vyměnil za HD6770,procesor je tam nyní core 2 duo e7500, dále jsem vyměnil paměti RAM - nyní 4GB. Zvažuju koupi procesoru core 2 quad Q8200 a podobné a chci se zeptat zda by mi to vůbec pomohlo chtěl bych si zahrát novější hry alespoň na minimum,STAR CITIZEN, GTA V,MAFIA 3... Díky za každý názor, použitý procesor se pohybuje okolo 1000kč což jsem ochotný zaplatit, dále jsem zvažoval výměnu základní desky i s procesorem a tak se obracím zde pro radu.

Odpovědi na otázku

Rozdíl ve výkonu určitě poznáš. ALe sáhnul bych raději po Q8400. Ale určitě nepočítej, že to pojede nějak rozumně. Grafika je 5 let starý model s mizerným výkonem hluboko pod GTX460. Procesor by to měl nějak rozumně utáhnout, ale taky žádná sláva a 4GB RAM je pro gta 5 minimum.