Jaký procesor pro: ASRock B450M PRO4-F - AMD B450

Dobrý den, potřeboval bych radu, táta má objednaný počítač s touto základní deskou:ASRock B450M PRO4-F - AMD B450 V objednávce má procesor: AMD Ryzen 5 3400GZ nějakého záhadného důvodu tento procesor zmizel ze všech eshopů a i za přestřelené ceny, kolem 5000, také skoro nikde není.Nevíte někdo, jaký jiný procesor bych do této desky mohl objednat? Klidně silnější, nebo malinko slabší.Díval jsem se na stránky výrobce ZD, ale nejsem z toho moc moudrý: https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4-F/Poradili byste mi někdo prosím?V počítači jsou také tyto RAM paměti: https://www.czc.cz/patriot-viper-4-16gb-2x8g... Grafická karta v něm není, takže bottleneck pravděpodobně nemusím řešit.Děkuji všem za radu :)

Odpovědi na otázku

3200g. Iny APU vo volnom predaji momentalne nieje, iba tie 2. Ak ich nikde nezozenies, sprav vymenu na i3_10100, pripadne kusok vyssie.

Nechápu, co nechápeš na těch stránkách: https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4-F/ ? Na Alze mají:https://www.alza.cz/gaming/amd-ryzen-3-3200g-... Na hry sestava asi nebude.

Dobrý den, nene, na hry tato setava opravdu nebude, je to pro člena rodiny, na kancl: Word, excel, účetnictví.Děkuji za radu. 3200g jsem také objevil, ale raději se 5x zeptám, zda to takto může být, než abych pak vyřizoval vrácení apod.

Nutný je firmware 1.40 z 2019/6/6, což by ta deska dnes měla mít.

Jestli má Ten PC opravdu objednaný, tak je možné, že ten 3400G dostane.

Dobrý večer, ano, opravdu má pc objednaný, objednávka je i zaplacená. Ale už volali i z eshopu (czc) že mometálně nemohou zaručit, kdy bude objednávka kompletní, protože tento procesor (R 5 3400G) z ničeho nic zmizel ze všech eshopů. A již je dostupných jen pár kusů a to za cenu pře 5500, což nám do objednávky logicky dát nemohou, když je procesor v objednávce za cenu myslím 3600, nebo tak nějak.

Hmm, pokud už to napsali od dodavatele, tak je to špatné. Možná, pokud je to PC pro kancelářské použití, tak bych klidně vzal i značkovou sestavu, jsou ještě dostupné nějaké HPčka apod.