Jaky procesor k rtx 3060?

Ahoj. Chci si objednat rtx 3060 12gb ale nevim, jaky procesor se k tomu nejlepe hodi. Hodily by se tyto? a pokud jo, jakej z nich?intel core i5-12400F,ryzen 5 5600x a nebo ryzen 7 5700x.

Odpovědi na otázku

hodili. A ktory? ten co sa najviac paci tvojej penazenke

Me to je jedno prave, ty procesory jsou skoro ve stejne hodnote akorat ten ryzen i7 je trochu drazsi. Akorat prave nevim jestli AMD nebo Intel, kazdej kamos mi rikal kdo by kupoval AMD, a kdyz se podivas na benchmarky tak vzdy vyhraje intel i5-12400f nad tou r5 takze ja prave nevim no :D

zalezi od viac veci.. osobne by som uz tie 2 mesiace pockal na nove ryzeny. Ak nie, treba brat platformu ako celok. Ked stavias lacny PC, tak zoberies lacnu B660 a 12400f. Do toho potom mozes upgradnut 13400f o rok/dva. Ked stavias drahsi PC, tak beries drahsiu dosku a napr. 12700 vs. 5800x3D, tam sa uz oplati viac AMD, lebo je vykonnejsie a nehreje jak zehlicka. A ked stavias highend, tak urcite tie 2 mesiace pockaj.

Stejne musim cekat protoze delam brigadu a nez ji dodelam a nez prijde vyplata tak to ty dva mesice ubehnou. A to je velky rozdil mezi 12 generaci a 13?

Myslim, ze jste si trosicku nerozumneli, za dva mesice maji vyjit nove Ryzeny, i5-13400f pravdepodobne az zacatkem pristiho roku. Az budete mit penize z brigady, tak mozna budeme moudrejsi, co za Ryzeny je na trhu a jaky je jejich vykon a kolik stoji.

Ajo tak to pardon nicmene asi uvidim jeste no, jinak zatim diky

Myslíš, že za 2 mesiace výjdu aj nepretaktovateľné Intel CPU?

tento rok budu len 13gen K procesory. Niekedy 10.2022

kwa naco to pisem uz 3ti krat???

tak to nikto nevie, intel sa zatial chvali +40% u 13900k aj 13700k. Osobne tomu neverim, pockajme si na realne testy, ked tie procesory vydaju. Niekedy 10.2022 alebo tak.

resp. nie intel sa chvali, ludia s "uniknutymi testami" sa chvalia :)

Ale borec se neptá na výkon, ale který procesor je pro dané gpu nejlepší, pokud jsou to prachy u brigády, tak bych k tomu přistupovala trochu víc s rozumem :)

ved odpoved ma vyssie. 12400f alebo r5600 budu cena/vykon najlepsie.

Raptor lake bude mať vyšší výkon:a) vďaka viac prťavým jadramb) vďaka vyššiemu limitu PL2 u 12600K a 12700K, asi okrem i9-13900K, ktoré bude mať limit nižší ako jeho predchodca (ale u neho tak či tak platí bod c)c) vďaka väčšej cache, ale RL nebude mať nejak extra vyššie IPC, takže i5-13400 nebude oveľa rýchlejšie ako u5-12400.Takže RL sa nemá čím chváliť. Ak hra využije 4-6 jadier, bude to u porovnateľných CPU (i5-12400 vs i5-13400, i7-12700 vs i7-13700) dosť podobné FPS

male jadra u 13700k tvoria asi 20% vykonu = iba pridanim dalsej sady by to bolo 120%. Odhad je 140% => rapidne sa zrychlia aj velke jadra. Je zbytocne sa o tom teraz bavit, predstavenie je koncom 09.2022, dostupnost tak o mesiac neskor.

Čím sa to zrýchlenie veľkých jadier dosiahne? RL nebude úplne nová architektúra. Vyšší výkon veľkých jadier by sa dal dosiahnúť pomocou cache a vyššej frekvencie.

Ted to fakt nema cenu rozebirat, dokud nebudou duveryhodne testy.

Mám 3060 12gb aorus Elite
Ryzen 7 5800x
32gb ram
500gb nvme(3.5gb read)
Nemám úvodní okno do Windows(prostě to nestihne ani najet a jsem tam)
Zatím všechny hry na ultra...

Ta grafika ti podle mě za tím procesorem kulhá. Ten utáhne i mnohem silnější dělo.

Ja bych vzal i5-12400f v prve rade protoze jsem lakomec a v druhe, protoze vyssi vykon Ryzenu je z velke casti dan vyssim poctem jader a mit osm misto sesti jader, nemusi byt pri hrani az tak zasadni vyhoda.

jo ok, diky.

Ani jedenR 5600 bez X + B550 deska je cenově výhodnější než 1200f + deskaNechápu, že zdejší matlalové to ještě neví

intel isiel hore, ten ryzen ma trochu lepsiu cenu ako mal 12400f pred zdrazenim = mas pravdu

o 20€ isiel hore 12400f za posledne cca 2 tyzdne

zaujimave. 12400 je o 8€ drahsi, takze nema zmysel kupovat prave teraz "f"

Vzal bych Ryzen 5900x, teď se dá sehnat pod 10 tisíc, což je naprosto perfektní cena vzhledem k tomu, co ten procák nabízí.

I pokud by tazatel chtel pridat cca 5000, proti tomu, kam to nyni cili, tak je otazka je, zda by nebylo lepe si radeji priplatit za lepsi GK.

Jiste, ze bylo. Tyhle debilni rady, at si koupi CPU za 10k...

Na hry k 3060? To neni uplne dobra taktika.

na hry je 12 jader zbytečnost

To áno, ale výkon 4 jadier toho 12jadra je väčší ako u 6jadra. A plus mal by slušný výkon aj na strihanie videa.

a pozná těch pár snímků za sekundu navíc? myslím, že nevedle toho, většina lidí výkon na střih videa nepotřebuje a kdyby opravdu něco stříhat chtěl, ryzen 5600 nebude žádnou zásadní překážkou

Tyhle debilni rady. A k čemu mu bude procak za cenu kolem 10 tisic, když resi HRY. Chapes to? HRY. Na to potrebuješ co nejvykonnejsi grafiku hlavne.

Na alze je ryzen 5600 za 3999,- což je naprosto luxusni cena. K rtx 3060 klidne i i3 12100f.

1. Nekupuj rtx 3060, má naprosto hroznej poměr cena/výkon. (Pokud se teda bavíme o nové kartě z obchodu) Vem buď 3060ti, nebo ideálně rx 6700 XT (v tydle výkonnostní kategorii stejně nemá cenu rašit raytracing) 2. Momentálně je na Alze v akci ryzen 5600 za 3990kc, k tomu podle rozpočtu vem buď b450 msi tomahawk max ll za 1500kc, nebo nakou b550 kolem 3000kc (zase třeba tomahawk, nebo gb aorus)

Saphire Pulse RX 6700 XT je momentalně nej poměr cena výkon, všude ji mají za 12300,- a vykonostně je nad rtx 3060ti pokud člověk neřeší ray tracing.

Já si ke stejny grafice koupil desku tuf 570x plus a k tomu amd 9 5900... A nema to chybu... Doporučuji

To je docela dost penez navic, ktere mohly jit misto toho do GK a zvysit FPS ve hrach.

Jak psal někdo výše. Já zrovna upgradoval z R5 2600 na R5 5600, protože to padlo na 4000 a je to top cena. 3 roky zpět jsem kupoval ten r5 2600 za 3400 :) Tak v rámci inflace stejná cena, o čtvrtinu lepší výkon. Ale ke 3060ti padne skvěle a upřímně jsem si doteď nemyslel, že mě brzdil procesor.

Každopádně ber 5600 bez x. U 5600x je cena o tisícovku vyšší a reálně dostaneš 1-3 fps navíc, což vůbec nedává smysl ke koupi

To je uplně jedno, ta grafika je stejně nevýkonná. Bral bych R5 5600x. To, ze CPU stoji plus minus stejne, neznamena, ze desky také. Pro AMD jsou levnejší.

Tak grafiku už sem měl o něco dřív no ale hry vezej krásné plynule a za 3070 už bych dal o 5000 litrů navíc... Místo toho sem si radši koupil M2 disk a je to super

Az to budes resit, tak se urcite rozhoduj podle celkove ceny CPU+deska, pripadne i RAM. Aktualne:5600x+Asus TUF GAMING B550-PLUS WIFI II =5000+3600=860012400f+Asus TUF GAMING B560-PLUS WIFI = 4700+3400=8100Na cenach srovnatelnych produktu vidis, ze nejake obecne poucky o cenove vyhodnosti proste neplati. AMD bylo jednu dobu levnejsi a melo i levne desky, aktualne to tak neni a vezou se na vlne drivejsiho uspechu. Nicmene, i tak jsou jejich procesory dobre a ve stejne cenove tride nastejno s Intelem.Aktualne Intel ma asi 5% vyssi vykon a taky vyssi spotrebu.

5600x nema vyznam, AMD zle namiesalo 5600 bezX, je prakticky rovnako vykonny ale lacnejsi.https://diit.cz/clanek/recenze-amd-ryzen-...

R5 5600 + Tuf550 bez wifi( nevím na co wifi) 7k. Cokoli jiného, dokud neslevní, nemá cenu.

„nevím na co wifi”

No když nemáš router hned u pc, na co asi jiného :)))

Kabel, víme? Kabel k pc, žádná wifi

Být tebou bych raději šla do ryzen 7 5700x, je sice nejdražší ale má 8 jader a 16 vláken, což by mohlo být dobrý i do budoucna, kdybys chtěl upgradovat grafiku... Nejlevnější variantou však by bylo ten ryzen 5700x, všechny tyhle procáky by měly vše utáhnout s danou grafikou na pohodu.
Doporučuji se dívat při pořizování MB, aby pordporovala PCie 4, abys využil možnosti procáku a grafiky na max... Samozřejmě 3 verze nevadí, ale nevyužiješ ten potenciál na plno

Za mě by stačila i Ryzen 5 3600, já ho mám přetaktován na 4,4 GHz. K tomu mám AMD RX 5700xt od výrobce gigabyte. Ta je stejně výkonná jako Ryzen 5 3600. Výhoda AMD procesorů je ta, že ty Ryzen 5 mají dokonce vyšší výkon než i7 za nižší cenu i spotřebu a základní desky za menší peníze nabízí mnohem více než základní desky pro Intel procesory. Navíc i mezigenerační kompatibilitu.