Jaký procesor do AM2+

zdravím,prosím o radu ,jaký koupit procesor AM2+mám desku ASROCK ALiveNF6G-GLAN a odešel procesor AMD Athlon X2 (jedno jádro se přehřívá až do vypnutí pc-druhé jádro má teplotu o cca 20 stupňů nižší)pc má grafiku GAINWARD 9500GT 1GB ,paměť 8GB DDR2 ,Vista home - a používán byl jen na zimní občasné hraní her -Mafia II,Call of duty,GTA SA....a podobné starší hry. teď vůbec nevím jaký koupit-poraďte co tam dátdíky

Odpovědi na otázku

ak nieco odislo, tak doska. Takze podla rozpoctu 10100/10400f, vhodna doska, 16GB ram alebo pri tej tvojej 100rocnej grafike 5700G, vhodna doska, 16GB ram

já myslel že v jádru je nějaké teplotní čidlo a to hlásí chybně-protože chladič je sice horký,ale né zas tolik.a když nehraju,tak vše zvládne (internet,video)ale pokud je to deska ,tak koupím asi celou novější bednu

ja som sAM2 kupoval 2007, takze ta tvoja doska je niekedy z 2008-9. 12-13 rokov. Vyhod to do elektroodpadu a vobec neries.

ok,díky

něco, co podporuje deska a co seženeš za rozumné peníze z Aukra nebo Ebay PS: deska mi už párkrát zdechla, procesor tedy ještě ne...

Dost pochybuji, že je vadný CPU. Ale to je jedno. Nemá smysl do toho dávat už ani korunu.

Jak vis ze to je CPU? Pokud se prehriva 1 jadro, tak spatne sedi chladic, kontroloval si to nebo prepastoval?

přepastováno-bez zlepšení

taky myslím že není vadnej CPU. Ale vadnejch desek Asrock z týhle doby jsem měl několik. A když vidím jaký tam asrock osadil elektrolyty a kolik, tak bych se vůbec nedivil kdyby byl ten problém právě tam. Ta deska je stará jak metuzalém.

(+1)

ok-nechám si poradit-koupím tedy novější celou bednudíky

Seznam podporovanych procesoru najdete na webu vyrobce desky.Pak kouknete, co se v ruznych bazarech nabizi.Ale realne nema zadny smysl to muzeum udrzovat v provozu.

Nebo koupi na bazaru CPU a pak zjisti ze to nejak delala deska a zbytecne vyhodil tech 80,- kacek co stoji bazarovej..