Jaký přenosný disk na zálohu fotek a videí

Dobrý den, potřeboval bych poradit jaký koupit disk na zálohu fotek a videa. Vůbec se v tom nevyznám, jde mi hlavně o bezpečné a dlouhodobé uchování dat. Rychlost přenosu a ani fyzické parametry ( váha) nehrají roli. Děkuji za každou radu

Odpovědi na otázku

Externí box (nějaký z hliníku nejlépe) + 3,5 disk (to je jedno jaký, ale vem si 2TB, stojí skoro stejně jako 1TB v akci).

taky bych volil alu box + disk - můj tip, pokud není daný finanční limit, tak vzít 3.5ku disk WD RED.

DVD-R zn.: Verbatim so "zlatou" vrstvou, kov zo žltého materiálu vydrží po dobu vyhorenia nukleárneho paliva v Slnku po zmenu v červeného obra, tj. 5mld rokov.

Žádný disk neslouží k bezpečnému a dlouhodobému uchování dat...

Už čoskoro stačia štyri písmená DNA, len aby ich nenapadla živá-neživá RNA v podobe diabolského kódu http://www.zive.sk/clanok/113611/dna-sa-uz-d...

"Nuda" se opět nudí a škodí, jak jinak.Data patří na více médií a archivuje se na poměrně spolehlivá média: http://www.datatresordisc.eu/ + aspoň NAS. Externí disk je všechno možné jen ne spolehlivé médium na archivaci záloh.

súhlasím s ms, ale ext. disky by som úplne nezavrhoval, mám dobrú skúsenosť napr. s WD MyPassport 2TB (už sú aj 3TB), ale poistil by som to aj na iných nosičoch (min. 2 zálohy) - datatresordisc je super, ale bacha, nemusí fungovať so všetkými mechanikami, NAS je už trochu sofistikovanejšie, drahšie zariadenie a vyžaduje aj trochu viac znalostí...môj názor

u WD doporučuju nebrat 2.5palcové externí disky - když chcípne něco na usb, už se k datům nedostaneš.

Jestli ti jde o *zálohu* dat, tak je to úplně jedno. Klidně kup klidně nějaký nejlevnější 2,5" USB disk. Ideálně USB3, ať je to trošku rychlejší. Pokud ti ten disk umře, stejně máš data na svém druhém disku.

Já bych ty fotky nechal udělat ve fotolabu.Ty jsou nejtrvanlivější, ale zas když přijde červený kohout nebo malý dítě, tak o ně taky přijdeš.Prostě si nevybereš.

OneDrive, Dropbox ... cokoliv v cloudu (osobně radši ten OneDrive)

Data v cloudu, data v čoudu! To už je spolehlivější ten externí disk.